Skocz do zawartości

Sodoma Red Pearl czyli drenaż portfela spod znaku Plejad


WueM

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, piotruś napisał:

Bandaż termiczny pomaga utrzymać wyższą temp spalin. W silnikach sportowych, szczególnie z turbodoładowaniem to + zabiegi pozwalające na dostarczenie jak najzimniejszej mieszanki do silnika (IC, albo IC z natryskiem) pozwala "wycisnąć" większą sprawność. Chodzi o to, żeby różnica temperatur czynnika (mieszanki) a gazów wylotowych była jak największa. W przypadku tej Imprezy da to tyle co "dodatkowe białe paski na masce" emoji6.png.

w turbo to wiem po co bandaz dlatego napisalem na co bandaz...

w poprzednim aucie tez mialem bandaz ale wlasnie... to byla turbo benzyna ktora sie bardzo nagrzewala..

a po drugie nie kazde silniki mialy oslony na kolektorach (nie mowie tu o subaru)...

 

w jednym owija sie po to zeby nie przyklejic butow do podlogi bo jest bardzo blisko (tak bylo jak skladalismy e30 z s50b32 w ktorym nie ma seryjnie zadnych duzych oslon a w serii sa barany)innym bo komus sie poprstu podoba...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za wskazówki... Ja zupełnie zielony jestem jeśli chodzi o te sprawy ale za bandażem się rozgladam już i wezmę od kolegi Komancza z jego sklepu... Taka średnią być może połke ale i tak wyżej niż te że sklepów "tjuningowych" :ph34r:

 

Wedle jego opini wystarczy jeden i raz owinięty... 

 

Ogarnie się... Ale chyba z montazem wstrzymam się do Nowego Roku :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam owinięty Ale nie lakierowany.

Czasem jak wjade w kałuże to zadymi. A tak nic.

 

Mało tego na bandaz wylało mi się z 1l oleju ze skrzyni przy wymianie. I również nic chwilę pokopciło się i koniec.

A patrząc na to jaka temp ma kolektor po owinieciu uważam że warto owinąć

 

 

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki mały upgrade :D

 

Przed chwilą dotarła do mnie pani kurier z małym pakunkiem :ph34r:

 

Chwała jej za to ponieważ winda u mnie nie działa od miesiąca a mieszkam dość wysoko... Z uśmiechem dotarła i Ona i paczka...chyba :lol:

IMG_20181212_173545.jpg

Nie byłbym sobą gdybym zaraz nie poleciał tego zamontować :lol:

 

 

Trochę rozbieranka... 

 

IMG_20181212_175042.jpg

I jest :wub: :yahoo:

 

@Tomasz_555 u Ciebie ten przycisk też nie jest podświetlany?  :huh:

IMG_20181212_175343.jpg

Edytowane przez WueM
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, WueM napisał:

@DETT ale chyba można go i w aso kupić?  :)

Jutro podzwonię i sprawdzę. Już nawet ustaliłem nr OE .;)

 

Temat aparatury ETC gadającej po japońsku też już opanowałem - generalnie to taki sprzęt można kupić w JP za grosze. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć przeterminowanych/nieważnych/kolekcjonerskich kart ETC. Znalazłem tylko takie do czyszczenia styków, bez chipa. Wiesz coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Tomasz_555 napisał:

U mnie świeci :) 

DSC_0788.thumb.JPG.014cb889fd2d98893961af119781f932.JPG

Kurde to może nie widziałem :huh:

 

Ale u mnie jakoś nie było tego widać... Muszę zobaczyć jutro :D

 

Kurde teraz tak sobie myślę... 

 

Nie włączyłem świateł :facepalm:

1 godzinę temu, DETT napisał:

Jutro podzwonię i sprawdzę. Już nawet ustaliłem nr OE .;)

 

Temat aparatury ETC gadającej po japońsku też już opanowałem - generalnie to taki sprzęt można kupić w JP za grosze. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć przeterminowanych/nieważnych/kolekcjonerskich kart ETC. Znalazłem tylko takie do czyszczenia styków, bez chipa. Wiesz coś na ten temat?

Niestety nie zglebiałem tego tematu :(

 

Mam na oku zakup całego kompletu... Radio czytnik etc właśnie- anteny itp... 

 

Ale chyba karty w nim nie ma... 

 

Nie pomyślałem nawet by to w ten sposób uruchomić... Ale mam kilku znajomych którzy może mają taką kartę :ph34r:

 

Bo bywali w Japonii :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo aparatura ETC szczeka po ichnemu jak się nie ma karty w czytniku. A jak się włoży kartę to będzie gadać co inne - że nie ma środków na karcie, albo karta przeterminowana. Ale liczy się sam fakt że samochód będzie gadał do kierowcy po japońsku. Pasażerowie nie muszą wiedzieć co mówi. ;)

Gdybyś miał możliwość skołowania takiej karty to "będę wielce zobowiązany". ;) Sam czytnik z anteną/głośniczkiem i okablowaniem ściągnę sobie po nowym roku jak upoluje jakieś fajne emblematy i modele Legacy BG i Volvo 850 w skali 1/24.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DETT napisał:

Bo aparatura ETC szczeka po ichnemu jak się nie ma karty w czytniku. A jak się włoży kartę to będzie gadać co inne - że nie ma środków na karcie, albo karta przeterminowana. Ale liczy się sam fakt że samochód będzie gadał do kierowcy po japońsku. Pasażerowie nie muszą wiedzieć co mówi. ;)

Gdybyś miał możliwość skołowania takiej karty to "będę wielce zobowiązany". ;) Sam czytnik z anteną/głośniczkiem i okablowaniem ściągnę sobie po nowym roku jak upoluje jakieś fajne emblematy i modele Legacy BG i Volvo 850 w skali 1/24.

Doskonale wiem o czym piszesz 

 

Mój detektor też mówi po ichniemu :lol:

I widziałem filmy na yt o takim sprzęcie właśnie... O etc :wub:

 

Ja chyba się zdecyduje na taki zestaw... A kartę?  

 

Mam nadzieję załatwić :P

 

Na pewno będę informował... W końcu fajni zupełnie zbędnych gadżetów jdm muszą sobie wzajemnie pomagać :yahoo:

 

Sam jestem ciekaw jakie ty masz gadżety jdm 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, WueM napisał:

Sam jestem ciekaw jakie ty masz gadżety jdm 

W Legacy na razie trzon mojego JDM-Package stanowią: grill JDM z emblematem L7, niskie relingi, lotka tylnej klapy, mod tylnych świateł (pozycja/stop zarówno w słupkach jak i w blendzie klapy) i naklejka emeryta. Wewnątrz w zasadzie tylko kierownice Italvolanti (kilka opcji do wyboru ;) ), gałka biegów Nardi Prestige, cup holder i fake-HKS turbo-timer. W kolejce jeszcze czekają: zegary JDM (Optitron/BFM), obwódki lamp przednich, osłona silnika TwinTurbo, zegar ciśnienia oleju Greddy-style i jeszcze coś ciężkiego do mnie idzie z południa Polski.

 

Bardziej gadżeciarsko mam w Daihatsu, bo mam go od 11 lat i się nazbierało prze ten czas.

CjPJUP7.jpg

Kierownic rozmaitych nie wiem ile mam dokładnie w tej chwili, minimum 10. Italvolanti, Nardi/Personal głównie. Sporo MOMO, Raid'ów i OEM'ów mi się przez ręce przewinęło. Flara, gałka TRD z duraconu, drift-knob i cup-holder (taki serio Fujiwarowy :mrgreen:), audio na bazie komponentów Fischer/Sanyo (kaseciak Fisher, korektor Sanyo, wzmak 2-ch Fisher, dwudrożne Sanyo w tylnych drzwiach i kolumienki Sanyo na tylnej półce), zegary podświetlone na amber, konsola środkowa (w tym radio i korektor) na zielono, zapach CarMate Blang (a właściwie już tylko puste pudełko -_- ), Personal Box zrobiony własnym sumptem z popiełki.

A z zewnątrz:

glAHfP2.jpg

Pakiet AeroDown, żółte halogeny a'la Cibie Airport, maska w czarny mat, naklejki emisji spalin (takie jak miałeś na srebrnej wannie), znak emeryta, wlepka JAF na boczną szybę z nr tel. po lawety z Osaki i bieda-ejt-społk for jurop czyli felgi Intra T-Line (choć mam jeszcze chyba ze trzy inne komplety kół do Niego, to te najbardziej mi leżą).

 

Oprócz tego zawsze parkuję tyłem, jak mocno kogoś zawiodę to popełniam seppuku, a po ulicach chodzę lewą stroną chodnika. :jdm:

Edytowane przez DETT
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wub::huh:

 

Ja kojarzę to Daihatsu z internetów i dokładnie wątek z wymianami kierownic :biglol:

Pamiętam że tam co wpis była zmiana steru :ph34r:

 

Kurde to Ty chyba większy świr jdm niż ja :D

Carmate również mam... Lusterko panoramiczne odświeżacz powietrza czy cup holder ;)

 

Naklejki jaf z nr telefonu także posiadam... A także rejestracyjne ostrzegawcze itp

 

Ja naklejek swego czasu miałem około setki... Wszystkie oem... Żadne allegro cięte ploterem :lol:

Te emisyjne itp oczywiście nadal posiadam bo w każdym aucie je miałem... Nawet smarcie :P

 

Super podejście do tematu... Mocno szanuje :wub:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Haiiro to mógłbym książkę napisać. Jest częścią mnie, mimo że jest już na przedemerytalnym. Nie wyobrażam sobie pozbycia się Go. Mimo że jest, na zdrowy rozum, pasożytem. Ale to mój wierny kompan od ponad dekady, związanych jest z Nim bardzo wiele wspomnień. Wzniosłych, rozkosznych, radosnych, ale też bolesnych, drogich i takich o których chciałoby się zapomnieć...

 

11 minut temu, WueM napisał:

Ja naklejek swego czasu miałem około setki... Wszystkie oem... Żadne allegro cięte ploterem :lol:

Te emisyjne itp oczywiście nadal posiadam bo w każdym aucie je miałem... Nawet smarcie :P

A nie masz może takiej naklejki przyklejanej w okolicy lusterka wstecznego z dużą cyfrą?

pic486.jpg

Są też żółte i czerwone, z różnymi cyframi.

To chyba coś związanego z przeglądem albo klasą pojazdu. To okrągłe to na pewno data ważności Shaken. I autentycznego parking permit'u nie mogę nigdzie namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreisha Mark (Elder Driver):

Koreisha-Mark-japan-elderly-car-mark.jpg

To stary wzór, obecnie coraz powszechniej stosowany w (pół)światku samochodowym do oznaczania zamiłowania do starych japońskich aut.

 

Aktualny w Japonii znak emeryta wygląda tak:

s-l300.jpg

 

W założeniu ten symbol to przeciwieństwo znaku Shoshinsha Mark (Wakaba) - Beginner Driver:

green-leaf-mark.jpg

Czyli taki nasz "klonowy listek", dla świeżo upieczonych właścicieli prawa jazdy.

 

Mocowanie bywa różne. Najpopularniejsze są wersje na magnes. Są też plastikowe mocowane na ssawkę na tylnej szybie. W formie naklejki to zwykle krajowe kopie. Ori z JPN są magnesy i ssawki.

Edytowane przez DETT
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj historia japońskich oznaczeń się robi :D

 

A ona jest mi znana... ale to miło że ktoś zainteresowanym tłumaczy objaśnia i pokazuje :wub:

@DETT mam... Tzn miałem obie takie naklejki na przedniej szybie w Subaru a nawet smarcie :D

 

Ten zegar w rogu mówi o przeglądzie czy raczej pozwoleniu na wjazd do miasta

 

Natomiast ta druga o która pytasz to właśnie pokazuje klasę samochodu... Jego pojemność B)

 

Miałem coś takiego w smarcie i w Daihatsu oraz Subaru

IMG_20181115_195618.jpg

Mam też oryginalne rzecz jasna Wakaby itp naklejki... Sporo ich mam

 

Ostrzegawcze informacyjne itp :P

@DETT na ebay'u jeszcze niedawno był cały zestaw naklejek o które pytasz :ph34r:

 

"Oem jdm register clock decal sticker"

 

Może znowu się pojawi ;)

Koszt to ponad 50$ niestety :rolleyes:

Aha

W całym tym zestawie są właśnie onie przednie i Parking Permint których szukasz... Więc 50$ nie byłoby złą opcja... Ja swego czasu dwa razy kupiłem taki zestaw... Do Subaru klasyka i Smarta z żółta naklejką dla Kei Car :wub:

 

A parkingowa z tylnej szyby kupiłem niedawno znowu na eBay ale w Tajlandii chyba bo wyszło najtaniej :D

post-5761-0-02780400-1464874850_thumb.jpg

post-5761-0-67098000-1451389362_thumb.jpg

:biglol:

 

To Ci się spodoba :lol:

To J z gwiazdkami jest na magnes i naklejam je często na tablice rejestracyjne zamiast PL :ph34r:

post-5761-0-91205500-1451206312_thumb.jpg

Ten czerwony "spiderman" To japoński strażak Fuwa-kun :biglol:

 

Ma chronić przed pożarem :ph34r:

post-5761-0-86842900-1451206294_thumb.jpg

A na końcu moje pierwsze Subi 

 

Od niej wszystko się zaczęło :wub:

 

O gadzetach naklejkach mógłbym. Jeszcze długo

 

Mam popielniczke Gundam jdm oczywiście

Masę maskotek Totoro apteczke japońska puszke Coca Coli jako skarbonke Dropsy i inne cukierki :P

 

Masę tego :biglol:

 

Może kiedyś zrobi się jakiś wątek z jaoonskimi gadżetami... Choć wśród purystow jacy tu są na forum to nie wiem czy będzie nas wielu :ph34r:

FB_IMG_1508919760096.jpg

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WueM napisał:

To J z gwiazdkami jest na magnes i naklejam je często na tablice rejestracyjne zamiast PL :ph34r:

post-5761-0-91205500-1451206312_thumb.jpg

Czaad... Tsurikawe też sobie zorganizuję. Miałem w Daiu miniaturkę-samoróbkę z kółka od karnisza i cienkiego skórzanego paska. ^_^

 

Godzinę temu, WueM napisał:

Ten czerwony "spiderman" To japoński strażak Fuwa-kun :biglol:

 

Ma chronić przed pożarem :ph34r:

post-5761-0-86842900-1451206294_thumb.jpg

A mogłem się założyć, że to Deadpool... :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WueM napisał:

Widzę tutaj historia japońskich oznaczeń się robi :D

 

A ona jest mi znana... ale to miło że ktoś zainteresowanym tłumaczy objaśnia i pokazuje :wub:

Ja wiem, że Ty wiesz. Ale jak ktoś pyta to zawsze chętnie opowiadam. A nóż zwerbujemy kolejnego współwyznawcę. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś emeryta to ciężko... Bo wiesz wśród młodych gniewnych rejserów utarło się właśnie żeby wklejać tych początkujących... 

 

Mało jest "emeryckich"

 

Sam mam kilka begginer'ów :D

 

Fajnie @DETT werbuj fanów japońskich gadżetów :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, thomson0073 napisał:

Dżizys Krajst!! Ale po co czekać?? :oB)

 

 

Bo chyba u moich szpeców nie będzie terminów już na ten rok...

@Paulus ?? :ph34r:

Mało też sam mam wolnego czasu by to ogarnąć :rolleyes:

Ale dźwięk faktycznie kusi :angry:

Tyle że u mnie on już teraz nie jest najgorszy :wub:

 

@Tomasz_555 jednak trzeba było włączyć światła :facepalm:

 

Przychodze do domu a tu kolejna część układanki :ph34r:

 

Ale to już na prawdę wszystko na ten rok B)

15447125939403990913078107731698.jpg

@DETT

 

Jak wczoraj wspominałem i czego poszukujesz :huh:

15447126842692698267996020193485.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...