Skocz do zawartości

mocny hatch - czyli kupno prawie hot hatch'a


kubanow

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

(...) Focus ST-Line 182KM z wyposażeniem uwzględniającym Twoje wymogi z pierwszej strony oraz kilkoma dodatkami cennikowo warty 110 tys. zł można zrabatować do 92500zł. :) 

 

tak z ciekawosci, a na ile mozna by zrab(at)owac Fieste ST w max. wyposazeniu? ;)

 

 

18 godzin temu, kubanow napisał:

na ten moment zastanawiam się nad (...) peugotem 308 gt

 

calkiem fajne auto (klasyczny automat 8-biegowy to chyba DUZY plus) w rozsadnej kasie... tylko czemu ten kokpit taki dziwny...

 

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-308-gt-225-km-automat-8-biegow-aktywny-tempomat-ID6Ap6BU.html

 

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eddie_gt4 napisał:
20 godzin temu, kubanow napisał:

na ten moment zastanawiam się nad (...) peugotem 308 gt

 

calkiem fajne auto (klasyczny automat 8-biegowy to chyba DUZY plus) w rozsadnej kasie... tylko czemu ten kokpit taki dziwny...

 

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-308-gt-225-km-automat-8-biegow-aktywny-tempomat-ID6Ap6BU.html

 

obecnie jeżdzę 208'ką, ma takie samo rozwiązanie z deską

czyli mała kierownica i zegary nad linią kierownicy

jest to genialne rozwiązanie i jak teraz przymierzam się do innych samochodów to dla mnie dziwne jest to rozwiązanie że zegary widzę przez koło kierownicy

wielu dziennikarzy narzeka na to że nie mogą się ustawić aucie w taki sposób żeby kierownica nie zasłaniała zegarów, ale oni chyba kierownicę ustawiają w pozycji max górze, a są normalnego wzrostu

osobiście wolałbym to rozwiązanie perzotowskie, niż klasyczne w nowym aucie, no ale to tylko 308'ka

w niektórych autach koło kierownicy wielkością przypomina koło na jakimś statku

 

jakby przy FL 308 w zeszłym roku wsadzili środek taki jak w 3008/5008/508 to by to auto było super, pewnie w 2020 roku będzie zmiana modelowa i wtedy wsadzą ten środek, ale cena pewnie pójdzie mocno do góry, podobnie jak w 508'ce, która wg mnie nie jest warta takiej kasy i nie będzie się przez to sprzedawać dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kubanow napisał:

 

obecnie jeżdzę 208'ką, ma takie samo rozwiązanie z deską

czyli mała kierownica i zegary nad linią kierownicy

jest to genialne rozwiązanie i jak teraz przymierzam się do innych samochodów to dla mnie dziwne jest to rozwiązanie że zegary widzę przez koło kierownicy

wielu dziennikarzy narzeka na to że nie mogą się ustawić aucie w taki sposób żeby kierownica nie zasłaniała zegarów, ale oni chyba kierownicę ustawiają w pozycji max górze, a są normalnego wzrostu

osobiście wolałbym to rozwiązanie perzotowskie, niż klasyczne w nowym aucie, no ale to tylko 308'ka

w niektórych autach koło kierownicy wielkością przypomina koło na jakimś statku

 

jakby przy FL 308 w zeszłym roku wsadzili środek taki jak w 3008/5008/508 to by to auto było super, pewnie w 2020 roku będzie zmiana modelowa i wtedy wsadzą ten środek, ale cena pewnie pójdzie mocno do góry, podobnie jak w 508'ce, która wg mnie nie jest warta takiej kasy i nie będzie się przez to sprzedawać dobrze

Potwierdzam. To rozwiązanie (mała kierownica i zegary nad nią) jest rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.12.2018 o 11:36, Czarne_Koronkowe napisał:

Potwierdzam. To rozwiązanie (mała kierownica i zegary nad nią) jest rewelacyjne.

 

dziwne tylko, ze nikt inny dotychczas na to nie wpadl ;)

 

kubanow, i jak tam, decyzja zapadla?

 

pojawiaja sie pierwsze filmiki z Ceed / Proceed GT "w akcji", calkiem fajnie to gada

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tą chwilę sprawa wygląda tak że po oglądnięciu pro ceed'a raczej nic innego nie chcę

no i teraz zastanawiam się co zrobić żeby finansowo dać radę ogarnąć temat

mam już wybrany silnik, skrzynie, kolor, wyposażenie

 

niestety kia daje bardzo słabe rabaty, do tego leasing bez szału, można z grubsza założyć że cena wg konfiguratora to będzie całkowity koszt z leasingiem z lekkim plusem

 

ibiza raczej odpada, choć mocno rozmawiałem z dilerem, białas za 82 z kosztami leasingu (bardzo marne finansowanie)

 

w obwodzie mam jeszcze 308GT automat, przyjechała do mnie na wieś taka czarna z 18 roku, wycenę mam zrobioną na 103 500 (katalogowo 131 900), wydaje mi sie ze bierzacy rocznik tez byłbym w stanie wyrwać za tą kasę

tutaj mialbym bardzo dobre warunki leasingu

gdyby takie rabaty dawała kia to pewnie już bym miał klepnięte zamówienie

na minus peugeota to to że za chwilkę wejdzie nowa 308'ka, dodatkowo z tyłu belka skrętna

na duży plus właśnie ta kierownica

 

generalnie prawdopodobnie nie będę miał ciśnienia z kupnem auta w pierwszym kwartale, więc możliwe że jeszcze chwilkę poczekam i zobaczę co i jak

możliwe że podjadę w wolnej chwili do salonu kia i trochę pomarudzę

nie wiem też czy kolor który sobie wybraliśmy z małżonką będzie dostępny "od ręki", raczej będzie szło do produkcji

 

 

Image 147.png

Image 140.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Dzisiaj pojawił się cennik nowej Corolli. Hybryda 2.0 ma mieć 7.9 do setki i do tego z zewnątrz wyglada obłędne :blink: trochę Toyota poszalała z taka ilością nowości w tym roku.

 

autko faktycznie mega fajne, tylko ze cena fajnie wyposazonej wersji bedzie zblizona do ceny porzadnego HH... no ale po to i jest wybor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Dzisiaj pojawił się cennik nowej Corolli. Hybryda 2.0 ma mieć 7.9 do setki i do tego z zewnątrz wyglada obłędne :blink: trochę Toyota poszalała z taka ilością nowości w tym roku.

I ma mieć 180 koni :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet fajna ta corolla, po doposażeniu w navi i audio + 8kpln, czyli 136

ale najfaniejsze to ma spalanie, poniżej 4 litrów:D

jest u mnie na wsi toyota, może podjadę porozmawiać, 2 lata temu jak kupowałem auto to koleś był mocno rozczarowany że nie wziąłem yaris'a, może teraz się mocniej postara i zrobi ciekawą ofertę, ale na cuda nie liczę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy hybrydowego Aurisa (1,8). Jeśli dasz się hybrydzie prowadzić to rzeczywiście spalanie może być na poziomie 4 litrów. Jeśli jednak nie dasz się PRZESTAWIĆ to będzie 7-8 litrów. Mój handlowiec jeździ 70-80% tras, ale jeździ spokojnie. Z całości wychodzi mu średnie 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojezdzilem dzisiaj Proceed'em GT 7DCT (ok. 150 km w roznych warunkach)

 

Na zywo wyglada bardzo fajnie, wykonczonie tez na bardzo dobrym poziomie (choc do kilku rzeczy da sie przyczepic - np. "tanie" w odczuciu przyciski na kierownicy, kiepska jakosc foteli, wlasciwie ich boczkow)

Skrzynia dziala dosc plynnie, auto sie odpycha i silnik nawet cos tam gada (tryb Sport fajny jest na ekspresowce, w miescie mnie irytowal), solidne hamulce, system JBL gra calkiem calkiem

 

Glowna wada - niewygodna pozycja za kierownica, jest po prostu za wysoko, a w wersji z panorama jeszcze i ciasno (przy moich 186 cm). Same fotele ciut za krotkie i waskie w mym odczuciu... No i wyciszenie mogloby byc lepsze (zimowki halasowaly, ale mimo wszystko uwazam, ze moglo byc lepiej)

 

Auto fajne, ale nie dla mnie - czekam na Ceed'a GT (u nas jeszcze niedostepny)

 

20190301_164858.jpg

20190301_124448.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem wczoraj parenaście kilometrów proceed gt, ale niestety musiałem skrócić testy

 

ale takie wnioski się nasuwają

bardzo fajnie to autko jeździ, mimo że skrzynia potrafi jakoś dziwnie się momentami zachować przy nagłym depnięciu, ale nadrabia to mocno mocą i nie przeszkadza to zbytnio

mimo że koła 18" to komfort jest duży

wygodne fotele, ale niestety siedzi się dość wysoko, niewiele miejsca miałem nad głową przy moim wzroście 177cm

widoczność do tyłu przez tylne lusterko jest słaba, praktycznie jej nie ma

z przodu też dach dość mocno zasłania, przez co na światłach trzeba się wychylać do przodu żeby sprawdzić czy jest zielone

brak funkcji auto na tylnych szybach, ale za to całe się chowają

z pozycji pasażera z tyłu jest wg mnie słabo

miejsca jest jeszcze w miarę, ale stóp nie da rady wsunąć pod fotel przedni

no i zakres otwierania tylnych drzwi - w ciasnych miejscach parkingowych z wsiadaniem jeszcze jakoś się da radę, ale wysiąść i nie obić tylnych drzwi będzie bardzo ciężko

 

na minus w egzemplarzu który testowałem - coś rezonowało z prawej części kokpitu przy odejmowaniu gazu

 

w kwietniu możliwe że będę zamawiał, choć nie wiem jeszcze w jakim kolorze

niestety kia ma słabe finansowanie, rabaty też słabe - jakby tu było lepiej to pewnie już bym klepnął zamówienie, a tak to wolę poczekać, może się pokaże coś ciekawego w 2 kwartale

Edytowane przez kubanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubanow napisał:

na minus w egzemplarzu który testowałem - coś rezonowało z prawej części kokpitu przy odejmowaniu gazu

 

Tak trochę w temacie. Kuzyn pracuje w fabryce Opla od otwarcia zakładu w Gliwicach i twierdzi, że jak do produkcji wchodzi całkiem nowy model to by poczekał z zamówieniem auta przynajmniej pół roku zanim się wdrożą na linii na 100%, bo różne rzeczy później wychodzą.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a ja mam pytanko. Może coś pomożecie. Szukam dla siebie jakiegoś szybkiego hacha (ewentualnie kombi ale zgrabne)  max do 40 tyś zł. Na chwilę obecną nie stać mnie na droższy samochód, bo zaczynamy budować nowy dom (ten wybudowany 3 lata temu pójdzie na sprzedaż) podobno dopiero 3 będzie ok. W związku z powyższym, szukam coś mocniejszego do jazdy codziennej. Dzieci do przedszkola, rower na dach, może hak też się przyda. Oczywiście benzyna, o 4x4 nie ma pewnie co marzyć za takie pieniądze, ale było by extra jak by miało. Moc minimum jakieś 180 KM, i oczywiście 5 drzwi. 

O czym myślałem, co brałem pod uwagę... tylko Mini Countyman 1.6 turbo 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie i radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 09:37, antikos napisał:

Koledzy, a ja mam pytanko. Może coś pomożecie. Szukam dla siebie jakiegoś szybkiego hacha (ewentualnie kombi ale zgrabne)  max do 40 tyś zł. Na chwilę obecną nie stać mnie na droższy samochód, bo zaczynamy budować nowy dom (ten wybudowany 3 lata temu pójdzie na sprzedaż) podobno dopiero 3 będzie ok. W związku z powyższym, szukam coś mocniejszego do jazdy codziennej. Dzieci do przedszkola, rower na dach, może hak też się przyda. Oczywiście benzyna, o 4x4 nie ma pewnie co marzyć za takie pieniądze, ale było by extra jak by miało. Moc minimum jakieś 180 KM, i oczywiście 5 drzwi. 

O czym myślałem, co brałem pod uwagę... tylko Mini Countyman 1.6 turbo 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie i radę. 

 

Focus ST ;)  

2,5 litra  5cyl.  225KM,  mozna latwo zrobic 280-290KM - w dodatku przyjmuje lpg, cudowny dzwiek i fotele recaro rekompensuja brak 4x4 ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎08 o 09:37, antikos napisał:

Koledzy, a ja mam pytanko. Może coś pomożecie. Szukam dla siebie jakiegoś szybkiego hacha (ewentualnie kombi ale zgrabne)  max do 40 tyś zł. Na chwilę obecną nie stać mnie na droższy samochód, bo zaczynamy budować nowy dom (ten wybudowany 3 lata temu pójdzie na sprzedaż) podobno dopiero 3 będzie ok. W związku z powyższym, szukam coś mocniejszego do jazdy codziennej. Dzieci do przedszkola, rower na dach, może hak też się przyda. Oczywiście benzyna, o 4x4 nie ma pewnie co marzyć za takie pieniądze, ale było by extra jak by miało. Moc minimum jakieś 180 KM, i oczywiście 5 drzwi. 

O czym myślałem, co brałem pod uwagę... tylko Mini Countyman 1.6 turbo 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie i radę. 

Bierz hawka WRXA, Legacy GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę jak sprawa wygląda na obecną chwilę, a wygląda dziwnie

 

w zasadzie jestem (?/byłem zdecydowany na proceeda)

przy czym zależy mi na dość szybkim odbiorze auta, nie chce mi się czekać 4-6 miesięcy na auto, tym bardziej że sprzedałem dotychczasowe autko i teraz jeżdżę jakimś 17 letnim wozidłem bez klimy

 

w zeszłą środę zadzwoniłem do salonu kia w Rzeszowie, no i okazało się że na produkcji jest kilkanaście egzemplarzy wśród których były 3 srebrne, co prawda mocno doposażone (mocniej niż chciałem), ale stwierdziłem ok niech będzie

chciałem podjechać w piątek klepnąć zamówienie, ale koleś szedł na urlop włącznie z poniedziałkiem

we wtorek rano zadzwoniłem żeby się upewnić co i jak, no i okazało się że są niby jeszcze 2 egzemplarze wolne, wsiadłem w autko pojechałem do Rzeszowa, a tam okazało się że już ich nie ma, złapał mnie mocny wkurw

 

kia nie ma żadnego systemu rezerwacji, nawet gdyby były te 2 modele wolne to gdybym zdecydował się na zaliczkowanie poprzez przelew, to na następny dzień mogło by się okazać że już ich nie ma i zamówienie idzie do produkcji, ba nawet podczas podpisywania papierów może uciec auto, ot 21 wiek - kpina

przynajmniej takie info uzyskałem w Rzeszowie

 

obecnie w produkcji jest klika ceed'ów GT, w różnych konfiguracjach i kolorach, one były by dość szybko, ale małżonce uwidział się mocno prooceed

czas oczekiwania na auto z produkcji myślę że około 2-3 miesięcy w optymistycznym wariancie, przy czym koleś z Rzeszowa się zabezpiecza i mówi o max 6 miesiącach

w każdym bądź razie w Rzeszowie jakby co na pewno nie kupię

w sumie zrobiłem błąd bo w Sandomierzu jest salon kia do którego notabene mam bliżej, ale obsługa wg opinii znajomych jest dużo słabsza, ale jakbym pojechał w piątek to już miałbym problem z głowy

 

co do ceny to w zasadzie kia daje 4,5% rabatu na działalność, leasing słaby bo przy dużej wpłacie (40-45%) wychodzi coś koło 107-108%

 

 

odwiedziłem jeszcze peugeota

akuratnie mieli świeżutko zarejestrowane demo 308GT z zerowym przebiegiem (225KM + automat)

przejechałem się tym, nawet fajnie to jeździ, ale nie przekonała mnie ta 308'ka tak jak proceed

widać że środek nie jest tak świeży jak np w 3008/508/5008, fotele też lepsze ma kia dla mnie (czytaj duża dupa)

cena na nówkę 119kpln, demo którym jeździłem za kilka miesięcy za 111kpln

wg moich odczuć to mimo że 308 jest mocniejsza od proceed'a to słabiej to przyśpiesza, ale możliwe że to przez to że auto było z zerowym przebiegiem lub moje odczucia były słabe, skrzynia podobnie jak w kia potrafi się czasami lekko gubić

 

 

podjechałem również do toyoty i przejechałem się nową corolką 180KM (kombi)

no i powiem że bardzo fajnie to auto jeździ, mimo że byłem sceptycznie nastawiony do hybrydy oraz cvt, to całkiem to dobrze i żwawo się odpycha

moje wrażenie że jeździ to wolniej od kia/308 ale na pewno potęguje to skrzynia cvt

przez cvt auto idzie równo, zawias bardzo fajnie pracuje, niestety jeździłem kombiakiem i ta buda troszkę pracuję w mocnych skrętach więc auto może być podatne na boczne podmuchy wiatru

cvt nie wyje jakoś ekstremalnie mocno, może przy większych prędkościach będzie gorzej

bardzo wygodne fotele podobnie jak w kia

niestety na stoku mają jedynie wersję comfort, której bym raczej nie chciał (mówimy o hatchu), bo tapicerka i wykończenie w wyższej konfiguracji selection jest o niebo lepsza

mało tego cena za wersje comfort z pakietami które mają na stoku + navi to 123,4kpln po rabacie jakimś tam 117kpln

do tego leasing na poziomie 109%

wersje selection najwcześniej za 3-4 miesiące

 

wg mnie najwięcej sportowych wrażeń z tej 3'ki daje kia i chyba będę ją zamawiał po świętach, przy czym jeszcze nie wiem czy hatcha którego miałbym pewnie do końca maja, czy proceeda na którego musiałbym czekać w optymistycznym wariancie do czerwca/lipca a w pesymistycznym to i nawet z 6 miechów, no i ceed jest paręnaście kpln tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu powinieneś kupić używane 308 GTI :D

Szczerze powiedziawszy wziąłbym Corolkę - mam 2 Aurisy w firmie i obsługa serwisowa jest na świetnym poziomie. Do tego pełna dostępność części zamiennych. Obawiam się, że w KIA i Peugeocie może być średnio z nietypowymi wersjami. Dużo jeżdżę, więc serwis jest dla mnie ważny.

Jednym z powodów dla których sprzedałem FXT była właśnie dostępność części. Pewnie na maxa nietypowo, ale na 4 dni przed wyjazdem na wakacje do Czarnogóry okazało się, że muszę wymienić WAHACZ (więc chyba nie jest to jakaś nietypowa część). Obdzwoniłem WSZYSTKIE serwisy Subaru w Polsce i tylko Białystok miał (ufff). Na magazynie europejskim też nie było i kazali mi czekać (o ile dobrze pamiętam) jakieś 2-3 tygodnie. Generalnie dramat. Pewnie to był splot nieszczęśliwych wydarzeń, ale na wakacje bym nie miał jak jechać.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIA ma niekorzystny leasing, to weź go gdzie indziej? Wolny rynek jest wciąż jeszcze ;) Ja wziąłem w Santanderze, bo ten od dealera wyglądał jak rozbój w biały dzień... A jeśli chodzi o rabat - dostałem w pierwszym odwiedzonym salonie 7% rabatu, mimo że pod koniec roku Stingery schodziły na pniu, a ja byłem wyraźnie zgrzany ;) W drugim o jeszcze kilka pkt. proc. wyższy. Może zmień salon, albo strategię przy negocjacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mrrr napisał:

KIA ma niekorzystny leasing, to weź go gdzie indziej? Wolny rynek jest wciąż jeszcze ;) Ja wziąłem w Santanderze, bo ten od dealera wyglądał jak rozbój w biały dzień... A jeśli chodzi o rabat - dostałem w pierwszym odwiedzonym salonie 7% rabatu, mimo że pod koniec roku Stingery schodziły na pniu, a ja byłem wyraźnie zgrzany ;) W drugim o jeszcze kilka pkt. proc. wyższy. Może zmień salon, albo strategię przy negocjacjach?

 

niestety proceed jest tak rozchwytywany że nie ma szans na jakiś ekstra rabat

za chwile tego będzie na drogach jak golfuf i pasatuf, dlatego zastanawiam się co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zamówiłem proceed'a,

w Lublinie mieli jedną wolną, która była zamówiona w ciemno na salon/stok

kolor grafit z wszystkimi możliwymi pakietami

nie bardzo widziało mi się czekanie kilka miesięcy

finansowanie po lekkich poszukiwaniach wezmę pewnie w pko bp, bo dają najkorzystniejsze warunki

autko będzie w Polsce 8 maja, później clenie, transport do Lublina, do odbioru w 2 połowie maja, jak nie będzie poślizgów z leasingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...