Skocz do zawartości

Mazda RX-8


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny RX-8 na chodzie z niskimi przebiegami w mojej okolicy osiągnęły już chyba dno, taniej można znaleźć co najwyżej 14-letniego Focusa 1.6. Odstrasza pewnie spalanie i ewentualny wysyp silnika, ale jeśli pojeździ rok i się rozsypie to i tak zakup samochodu wyjdzie taniej niż bilety miesięczne.. 

 

 

Korci mnie jak diabli, ktoś z forumowiczów miał doświadczenia z tym wozem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dużo czytałem o RX8. Silnik wankla 1.3 jest bardzo wydajny przez wirujący tłok, posiada moc ponad 200 koni. Niestety nie osiągają  przebiegów po wyżej 100 tys km. Nie wiem jak teraz ale kiedyś były zestawy naprawcze za  6-8 tys zł (musisz sprawdzić) ale nie każdy mechanik chce bawić się w remont.

Silnik spala dużo benzyny (14 litrów) i dodatkowo olej mineralny.

 

Za kilka lat to może być fajny klasyk ale zdecydowanie kup samochód z działającym silnikiem.

 

Pozdrawiam

 

Kuba

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa calkiem dobre samochody ale niewielu mechanikow u nas ogarnia. Jak jeszcze mialem mazdy to na forum bylo kilka, ale w tamtych czasach i tak wozili na serwis do DE. U nas najbardziej znany jest chyba Kojot Garage-gosc zaczynal kupe lat temu jako pasjonat i chyba do dzis ma najwiecej praktyki jesli wierzyc internetom. Wejdz na jego stronke i poczytaj, znajdziesz tam co i jak sprawdzic przed zakupem. Ja odpuscilem temat RX bo jak mnie nie ma to woz by stal i gnil, moja Mloda nie ma za bardzo glowy do sprawdzania oleju :-).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hugo napisał:

Nie ma to jak RX-8 z 1.9tdi.:biglol:

 

Ja czekam aż ktoś zeswapuje Teslę. :)

2 godziny temu, llkuba napisał:

Kiedyś dużo czytałem o RX8. Silnik wankla 1.3 jest bardzo wydajny przez wirujący tłok, posiada moc ponad 200 koni. Niestety nie osiągają  przebiegów po wyżej 100 tys km. Nie wiem jak teraz ale kiedyś były zestawy naprawcze za  6-8 tys zł (musisz sprawdzić) ale nie każdy mechanik chce bawić się w remont.

Silnik spala dużo benzyny (14 litrów) i dodatkowo olej mineralny.

 

Za kilka lat to może być fajny klasyk ale zdecydowanie kup samochód z działającym silnikiem.

 

Pozdrawiam

 

Kuba

 

 

 

Wątpię żebym go tyle trzymał, myślałem po prostu o zakupie, pojeżdżeniu przez parę miesięcy żeby mieć odhaczonego wankla w życiu i sprzedaży z jakąś niewielką stratą. Samochód zdecydowanie weekendowy choćby przez spalanie.

 

Problemy z uruchomieniem po zgaszeniu zimnego silnika są rzeczywiście tak poważne, czy to internetowe mity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radnor napisał:

Problemy z uruchomieniem po zgaszeniu zimnego silnika są rzeczywiście tak poważne, czy to internetowe mity?

Tylko jak silnik jest zużyty a dokładniej pierścienie. Jak silnik nie odpala to ma za małą kompresję. Z tego co mi wiadomo ludzie wlewają olej syntetyczny i niszcząc silnik. 

 

Tu masz linka z częściami:  https://m.olx.pl/oferta/zestaw-naprawczy-mazda-rx-8-CID5-IDsvdpp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś tam doświadczenie z posiadania Wankla, chociaż co prawda RX-7, a nie 8. Moim zdaniem nie jest to silnik bardziej awaryjny niż turbodoładowane Subaru :) Po prostu trzeba się trochę nauczyć jeśli idzie o obsługę. Z kolei w kwestii serwisowania akurat Kojota bym odradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, llkuba napisał:

A jak elastyczny jest taki silnik ?

 

W ogóle nie jest. Typowy silnik który jedzie z obrotów.

 

Podobno Mazda pracuje nad nową generacją tego silnika. Chwała jej za to w tych dziwnych i trudnych dla fanów brudnych od spalin, końcówek wydechów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tremba - np. Tomek Gronowski. Jak coś służę kontaktem na FB.

 

Nie wiem jak jest w Renesisie, ale w 12A nie jest najgorzej z elastycznością. Tyle, że to lekkie i stare auto, więc pomiar jest nie do końca obiektywny. No i wankle nie lubią niskich obrotów i jest technicznie wskazane, żeby trochę jednak kręcić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, radekk napisał:

@filester chyba miał Rx8

 

Miałem z rok czasu. Na szczęście silnik mi się nie skończył. Auto kupiłem działające, sprzedałem działające :)

Miałem akurat wersję USA z mocą na papierze 250 HP. Raz mi się zdarzyło zalanie świec przez słaby akumulator. Na szczęście pod domem.

Poza tym nie miałem problemów. Zalewałem dedykowaną Dexelię i sporo paliwa. W mieście 20L/100km to standard.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...