Skocz do zawartości

Eye Sight - pytanko


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

OBK już niemal sprawny - staram się teraz nauczyć działania systemów.

ES wydaje się prosty w obsłudze gdyby nie jedna rzecz...

Stosunkowo często na krótka chwilę się wyłącza..

Dzisiaj jechałem w 2x20 km i 3x pokazał że nie ma widoczności i się wyłączył, za każdym razem na około pół minuty, może minutę

raz na zwykłej drodze, jednopasmówka - po bokach drzewa więc droga oświetlona typu słońce,cień..

drugi raz na dojeździe do ronda a trzeci raz i to najdziwniejsze na obwodnicy Marek - fajna trójpasmowa jezdnia - warunki chyba całkiem przyzwoite.

Chciałem przetestować aktywny tempomat, ale po powiedzmy 30 sek się wyłączył i znowu info że kamery nie "widzą"

po 20 sekundach wszystko wróciło do normy ..

 

Czy wam też się tak dzieje ?  Raczej wykluczam uszkodzenie jako takie bo gdy działa wszystko pracuje jak należy , reaguje na zmianę pasa, trzyma odległość, informuje o odjeżdżającym samochodzie w korku.. itd

 

Przeczytałem na forum że jest jakaś aktualizacja w serwisie. Co prawda mam model USA ale ES jest chyba jeden dla wszystkich więc nie powinno być problemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piskoor napisał:

Co prawda mam model USA ale ES jest chyba jeden dla wszystkich

System jest zbudowany z tych samych "klocków" jednak być może różni się softem dostosowanym do innego stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba oryginał.. 

Gdyby było coś z elektroniką to zakładam że po prostu by się nie włączał i nie działał.

Umyłem obiektywy, przeniosłem rejestrator pod czujnik świateł , przetarłem szybę - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mechanik napisał:

System jest zbudowany z tych samych "klocków" jednak być może różni się softem dostosowanym do innego stylu jazdy.

 

Na pewno się nieco różni. Z tego co Pamiętam w Stanach i Japonii miał jeszczcze funkcję rozpoznawania zmiany zielonego światła, gdy stoi się przed skrzyżowaniem.

 

Mam przejechane ponad 70 kkm i system wyłączył mi się raptem kilka razy. Zawsze związane było to ze słabą widocznością w ogóle lub z zaparowaną / zabrudzoną szybą.

 

 

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem teścik na obwodnicy Marek.

w sumie przejechałem jakieś 60 km

wyłączył się na 15 sek po 10 km i na 20 sek po 25 km. 

Później już wszystko było ok.

 

Odrzucam zatem kwestie elektroniki - system wskazywał by wtedy na uszkodzenie a nie na informację o  "no camera view"

Podobno w ASO można podłączyć system do diagnostyki

 

Obstawiam coś na soczewkach - szyba wyczyszczona ze 3 razy :-) więc to nie kwestia szyby.

 

Problem z tym że instrukcja wyraźnie zakazuje własnoręcznego czyszczenia soczewek.

Nie bardzo wiem czemu - bo przecież w aparatach foto obiektywy czyścić można i się to robi.

Pytanie czy zgodnie z instrukcją w ASO mają procedurę czyszczenia soczewek czy też kończy się na ściereczce do okularów i tyle...

Być może można spróbować przedmuchać sprężonym powietrzem..

 

A może tez z czasem samo przejdzie :-)  W końcu ostatnie 35 km było już ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed oddaniem na pranie i ceramikę miałem okazję pojeździć tylko w sobotę i niedzielę. Wszystko działało już jak należy. Co prawda zrobiłem tylko 150 km ale system pracował normalnie. Być może się np. kalibruje lub coś było na obiektywie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piskoor napisał:

Przed oddaniem na pranie i ceramikę miałem okazję pojeździć tylko w sobotę i niedzielę. Wszystko działało już jak należy.

 

Miałeś praną podsufitkę?

 

Jeśli chodzi o pasy bezpieczeństwa - to muszą być zapięte, żeby system działał - przynajmniej w wersji europejskiej.

Jak nie masz zapiętych pasów, to nie uruchomisz aktywnego tempomatu. Jak masz uruchomiony, to w momencie ich odpięcia tempomat się wyłącza.

 

Nie wiem czy podobnie jest z innymi asystentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, spawalniczy napisał:

 

Miałeś praną podsufitkę?

 

Jeśli chodzi o pasy bezpieczeństwa - to muszą być zapięte, żeby system działał - przynajmniej w wersji europejskiej.

Jak nie masz zapiętych pasów, to nie uruchomisz aktywnego tempomatu. Jak masz uruchomiony, to w momencie ich odpięcia tempomat się wyłącza.

 

Nie wiem czy podobnie jest z innymi asystentami.

tak - ale uprzedziłem że mają nie dotykać okolic ES - zabezpieczyłem go też owijając.... folią spożywczą :-) bo idealnie przylega . Czytałem że nie można szyb pryskając na nie a tylko za pomocą wilgotnej szmatki.

Mam nadzieję że nic się nie będzie działo. To studio detailingowe więc liczę na to że wiedzą jak delikatnie myć .

 

Jak się wyłączał to miałem zapięte pasy - Z obecnej perspektywy wygląda to tak jakby się po prostu restartował kilka razy. Myślę że wpływ mógł mieć kurz który w warsztacie blacharskim był wszechobecny - a blacharze raczej specjalnej uwagi na ES nie zwracali.

W przyszłym tygodniu podjadę jednak do jakiegoś warszawskiego ASO - niech na wszelki wypadek sprawdzą , a przy okazji zaprogramuję drugi kluczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może to coś z kalibracją kamer? Może ktoś uderzył w obudowę i coś się minimalnie przestawiło?
Jeszcze ES nie lubi niczego na podszybiu, w instrukcji jest napisane, że silne refleksy na szybie mogą zaburzyć działanie systemu. To samo przed maską, przykładowo osłona maski do Forka nie może być używana w samochodach z ES.

Ja zrobiłem może 1tys i nie wyłączył mi się jeszcze ani raz.
Fakt, że ostatnio pogoda jest ładna, w deszczu jeździłem póki co tylko kilka razy.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...