Skocz do zawartości

Zapach oleju


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał może z tym jakieś doświadczenia

:?: Śmierdzi mi olejem w aucie i to w różnych okolicznościach zazwyczaj jak stanę na światłach i nie czuć tego na, zewnątrz ale w środku. Śmierdzi jak auto jest zimne i cieple na początku nie zwracałem uwagi na to, ale zaczyna mnie to denerwowac :evil: . Oleju tez jakoś znacznie nie ubywa ok. 80-100 ml 1000 wiec tym bardziej nie wiem, co może to powodować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod deklami mam sucho ale mam drobny wyciek z uszczelniacza walu smuzy sobie delikatnie.Musze to zrobic przy wymianie sprzegla ale tam daleko jest do wydechu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Turbo antyku mam to samo, ale śmierdzi tylko po ostrej jeździe, przy normalnym, spokojnym poruszaniu sie po mieście nic nie czuć.

 

Też na początku to olewałem, ale teraz zaczyna denerwować. Aaa, oczywiście mam drobny wyciek z maglownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może z tym jakieś doświadczenia

:?: Śmierdzi mi olejem w aucie i to w różnych okolicznościach zazwyczaj jak stanę na światłach i nie czuć tego na, zewnątrz ale w środku. Śmierdzi jak auto jest zimne i cieple na początku nie zwracałem uwagi na to, ale zaczyna mnie to denerwowac :evil: . Oleju tez jakoś znacznie nie ubywa ok. 80-100 ml 1000 wiec tym bardziej nie wiem, co może to powodować :roll:

Turdzi a napewno jest to olej?? bo ja mam to samo tyle, ze u mnie paruje i smierdzi kapiacy czasem na blok plyn z pompy wspomagania , obejrzyj dokladnie. Olej mi smierdzial po ostrej jezdzie w Imprezie 1,6 ale tam to z simeringa przedniego kapalo na kolektor wydechowy po ostrej jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF, nie nie wpomaganie mam suche maglownica trosze przypocona ale jest na niej tez olej wyciekajacy z simeringu na wale ale nie widze za bardzo aby mial jakos kapac na wydech bo w tym miejscu wydech idzie juz z boku.Smierdzi zdecydowanie silnikowym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF, nie nie wpomaganie mam suche maglownica trosze przypocona ale jest na niej tez olej wyciekajacy z simeringu na wale ale nie widze za bardzo aby mial jakos kapac na wydech bo w tym miejscu wydech idzie juz z boku.Smierdzi zdecydowanie silnikowym :evil:

wydech z lewej strony silnika idze przodem a potem po polaczeniu z prawa strona up pipe'pem do turbo. Spawdz czy ci nie kapie na ta oslone ktora idzie pod obudowa rozrzadu z przodu. Ja mialem tak w Imprezie 1.6 po palowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, czyli co jeździć nie wąchać i sie nie przejmować :wink:

 

No nic i tak za jakis czas bede rwal motor do regulacji luzow zaworowych to bedzie widac dokladnie czy gdzies nie kapie na oslony ale z drugiej strony za wyjatkiem tego simeringo motor mam calkowicie suchy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wycieków nie mam żadnych...

 

A olejem smierdzi nie :neutral: .Jeszcze jak jade sam to mi to nie przeszkadza ale czesto jak jade z kims bardzij kumatym to sie pyta czemu tak olejem smierdzi a ja wtedy grrrrr :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zbiera olej w wężu dolotowym do IC (nawet nowe turbo torchępuszcza, po większym przebegu się troche tego uzbiera) i potrafi się jakimś cudem wydostawać na zewnątrz mimo że wszystkie cybanty ściągnięte i dolot szczelny. I wteddy jak te węże są zapocone a to wszystko się rozgrzeje to śmierdzi. Czasem też cieknący uszczleniacz wałka rozrządu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasem się zbiera olej w wężu dolotowym do IC (nawet nowe turbo torchępuszcza, po większym przebegu się troche tego uzbiera)

Chyba by się zgadzało. ostatnio jak ściągałem intercooler to trochę był przewód zaolejony.

Wyczyścić to? Wycieków chyba nie było, cybant trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zbiera olej w wężu dolotowym do IC (nawet nowe turbo torchępuszcza, po większym przebegu się troche tego uzbiera) i potrafi się jakimś cudem wydostawać na zewnątrz mimo że wszystkie cybanty ściągnięte i dolot szczelny. I wteddy jak te węże są zapocone a to wszystko się rozgrzeje to śmierdzi. Czasem też cieknący uszczleniacz wałka rozrządu...

 

czyli jednym slowem mozliwosci jest milion :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...