Skocz do zawartości

Zapach oleju


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Pozwole sobie dodać od siebie swoje trzy grosze do tematu. Ja mam skrzynię automat i pewnego razu po wymianie oleju w skrzyni biegów też zaczęło mi śmierdzieć olejem w aucie i nie tylko :razz: Okazało się, że zrobiłem podstawowy błąd po wspomnianej wymianie tzn. nie sprawdziłem osobiście poziomu oleju w skrzyni :idea: Gdy to zrobiłem po fakcie wyszło na to, iż wlano tam o dobry litr za dużo i po dogrzaniu oleju zaczął się on wydostawać prosto na wydech również gorący :roll: Zatem teraz domyślacie się, co ujrzały moje oczy gdy otworzyłem maskę :o Kolejny raz dostałem nauczkę - gdy nie patrzysz serwisantom na ręce, upewnij się, że wszystko jest w porządku, a unikniesz przykrych konsekwencji :!:

 

Pozdro!!!

 

 

P.S.

Nie pytajcie, gdzie wymieniałem olej bo nie chcę robić im reklamy, a raczej antyreklamy. Generalnie trzeba przyjąć, że na trzy serwisy, dwa są do kitu :idea: to moja opinia i mam do niej prawo - oczywiście osobiście nie wracam nigdy do partaczy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja właśnie walczę z takim smrodkiem.

W serwisie uczczelnili mi już miskę olejową (odkleili i przykleili na nowo), wymienili oringi na wejściu begnetu do miski olejowej śmierdzi jak śmierdziało. Ściągneli pokrywy rozrządu i na wałkach i wale głownym sucho. Aż tu nagle po zwiększeniu obrotów pojawił się olej pod zaworem ciśnienei oleju.

Do wymiany uczleniacz za kilka złotych o roboty za kilkaset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...