Skocz do zawartości

Outback H6


PiotrMK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników Subaru - 2 dni temu dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy tej marki , i mam kilka pytań ekspolatacyjnych i nie tylko :

- jakie czynności wykonuje się w ASO przy przebiegu rzędu 184 tyś (jaka kwota wchodzi w grę) ?

- czy podstawka drążka zmiany trybów skrzyni biegów powinna mieć podświetlenie ?

- czy panel od elektrycznych szyb i lusterek jest podświetlany ?

- co ile (katalogowo) reguluję się luz zaworowy ?

pozdrawiam i przepraszam za tak dziwne pytania ? dziękuję za odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie użytkowników Subaru - 2 dni temu dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy tej marki , i mam kilka pytań ekspolatacyjnych i nie tylko :

- jakie czynności wykonuje się w ASO przy przebiegu rzędu 184 tyś (jaka kwota wchodzi w grę) ?

- czy podstawka drążka zmiany trybów skrzyni biegów powinna mieć podświetlenie ?

- czy panel od elektrycznych szyb i lusterek jest podświetlany ?

- co ile (katalogowo) reguluję się luz zaworowy ?

pozdrawiam i przepraszam za tak dziwne pytania ? dziękuję za odpowiedzi .

Napisz przede wszystkim jaki jest rok modelowy auta, a przynajmniej, o OBK której generacji pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam serdecznie użytkowników Subaru - 2 dni temu dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy tej marki , i mam kilka pytań ekspolatacyjnych i nie tylko :

- jakie czynności wykonuje się w ASO przy przebiegu rzędu 184 tyś (jaka kwota wchodzi w grę) ?

- czy podstawka drążka zmiany trybów skrzyni biegów powinna mieć podświetlenie ?

- czy panel od elektrycznych szyb i lusterek jest podświetlany ?

- co ile (katalogowo) reguluję się luz zaworowy ?

pozdrawiam i przepraszam za tak dziwne pytania ? dziękuję za odpowiedzi .

 

gratulacje!

 

zależy co było robione. przy 184k km powinieneś się powoli przygotowywać do kolejnego rozrządu, wychodząc z założenia, że przy 100k był już raz robiony...jeżeli nie, powinieneś zrobić go natychmiast...

koszt w zależności od części i warsztatu, z grubsza - 1000-2000pln

 

w Subaru wszystkie włączniki są podświetlane, jeżeli u Ciebie nie są, poprzepalały się żarówki

 

luz zaworowy - jeżeli masz LPG, co 60k km, jeżeli nie, razem z rozrządem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź bo pisałem nawet do aso ale do tej pory nie mam żadnej informacji autko było serwisowane do 175k więc musze się wybrać do aso i dopytać co było robione a co muszę zrobić na kolejnym przeglądzie :) kolejny przegląd w książce mam na 187500 więc już niedługo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) przy 184k km powinieneś się powoli przygotowywać do kolejnego rozrządu, wychodząc z założenia, że przy 100k był już raz robiony...jeżeli nie, powinieneś zrobić go natychmiast...

Elek, sprecyzuj pliz, o jaki rozrzad w H6 Ci chodzi? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Subaru wszystkie włączniki są podświetlane, jeżeli u Ciebie nie są, poprzepalały się żarówki

 

 

czy to są żarówki o symbolu R3 ? - ktoś już może kupował te maleństwa czy zamiennie można zastosować led w oprawce R3 bo klasycznej nie udało Mi się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panel sterowania szyb i lusterek nie ma podswietlenia, jest tylko kontrolka wlaczenia podgrzewania lusterek.

Typ zarowki to R3, ale mozesz tez zapytac w sklepie z elektronicznymi czesciami, tylko wtedy maja bez oprawek i bedziesz musial sobie nowe powkladac w stare oprawki. To opcja duzo tansza, ja za sztuke w Interchipie w Olsztynie placilem 1 pln :) I zabawa fajna z zarowkami.

 

edit:

panel drazka skrzyni biegow tez jest podswietlany, zarowka taka sama jak od podswietlenia gniazdka zapalniczki, caloszklana 1,2W T5 czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie tym razem eksploatacyjne - czy są jakieś przeciw skazania by przy zmianie oleju zastosować olej silnikowy shell helix ultra 5w40 obecnie chyba jest elf wlany (taką mam butelkę z olejem w bagażniku dorzuconą przez poprzedniego właściciela) - lub może zupełnie inny wlać (przebieg 186 tyś H6 3.0 z 2001 r) ? co proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrMK, jak będziesz żaróweczki w elektronicznym kupował, to weź od razu we właściwym kolorze, bo fabryczne są zazwyczaj białe i mają naciągniętą kolorową gumkę, ta niestety czasem lubi się ze starości rozpaść. Zwróć też uwagę na napięcie żarówek, w sklepach są 12V i 14V, weź w miarę możliwości te drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem i częściowo wymieniłem (kupiłem same białe ) teraz będę walczył z podświetlaniem klawiszy od klimatronika (połowa nie świeci) i przyciski umieszczone pod radyjkiem (niestety bezskutecznie szukam jakiejś podpowiedzi z zakresu jak zdemontować półkę i panel klimatronika ) a nie chce nic poniszczyć .

p.s. kapturek na żarówce miałem tylko jeden reszta miała barwione "świetliki" w przyciskach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem i częściowo wymieniłem (kupiłem same białe ) teraz będę walczył z podświetlaniem klawiszy od klimatronika (połowa nie świeci) i przyciski umieszczone pod radyjkiem (niestety bezskutecznie szukam jakiejś podpowiedzi z zakresu jak zdemontować półkę i panel klimatronika ) a nie chce nic poniszczyć .

p.s. kapturek na żarówce miałem tylko jeden reszta miała barwione "świetliki" w przyciskach .

 

W przyciskach się zgadza. Ale jeżeli jest tak, jak w Imprezie, to cały panel wentylacji będzie na żarówkach z kapturkami, które nie tylko potrafią się rozerwać przy zdejmowaniu. U mnie sporo było odbarwionych, prawie białych. Warto wejść w kolorowe żarówki. Mimo że sklepy na nich próbują strasznie zarobić ;-) Za zwykłe płaciłem po 50 gr, kolorowe - ponad dwa razy więcej ;-) Jak zostaną Ci żarówki, to warto wymienić również w panelu wskaźników. Roboty niewiele, a efekt warty uwagi. U mnie działały, ale były strasznie ciemne od środka. Po wymianie wskaźniki wyglądają dużo bardziej kolorowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"achh niewierni, nie szukacie, nie znajdziecie" :wink:

PiotrMK prosze, ze zdjeciami wlacznie, mysle ze czytelne wszystko, pierwszy post z linkami do pdf

 

http://www.subaruoutback.org/forums/69-audio-video-security-navigation/3975-audio-installation-instructions-all-00-04-outbacks-pdf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie tym razem pytanie z serii dziwnych :) mianowicie - po przekręceniu kluczyka w stacyjce zamiast pokazać się zegary z cyframi to obwódki wskaźników i wskazówki zaczęły migać auto odpaliło normalnie "check" nie było , moc normalna , praca skrzyni również - czego to może być objaw ? wszystko wróciło do normy po ok kilometrze jazdy - proszę o podpowiedzi co to może być - może alarm szwankuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

u mnie były poprzepalane żarówki , powymieniałem je ale jak wziąłem się za przyciski na drzwiach (lusterka i szyby) to nie zauważyłem żadnych żaróweczek ( nie rozbierałem przełącznika szyby AUTO) , ku mojemu zdziwieniu po ok miesiącu zauważyłem, że przycisk szyby kierowcy AUTO świeci ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...