Skocz do zawartości

Pytanie: czy sprzedawał ktoś samochód za granicę do państwa EU


GRAF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy sprzedawał ktoś samochód za granicę do państwa EU? W jakim języku należy sporządzić umowę? Czy ma być umowa dwujęzyczna? Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania tablic wywozowych (czerwone?). Gdzie w Warszawie znajduję się urząd komunikacji który wydaje takie tablice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto oddajesz razem z tablicami. Piszesz umowę po polsku, bo taka będzie Ci potrzebna do wymeldowania w WK. Zgodnie z prawem oddajesz też polisę. Zgłosiłbym to razem z kserem paszportu nabywcy do ubezpieczalni - cygański przekręt to nieopłacenie raty, czy wydrukowanie polisy on-line i nieopłacenie przelewu. U nas wpadają na pierwszej kontroli, u siebie są nieweryfikowalni. 

Tablic wywozowych to chyba u nas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co powyżej. Sprzedawałem auto do Rumunii, nie było problemów. Tablice zostawiasz na aucie, dowód rejestracyjny, potwierdzenie OC oddajesz nabywcy. Natychmiast zgłoś sprzedaż do ubezpieczalni i wydziału komunikacji. 

Edytowane przez Kapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, adamW202 napisał:

Niemiec chce odkupić Passata w TDi?;)

oczywiście - będzie miał mniejszy przebieg :-D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5/11/2018 o 20:13, adamW202 napisał:

Niemiec chce odkupić Passata w TDi?;)

Opisze jak dokonam transakcji zeby nie zapeszać. Sprawa zupełnie inna.

 

Auto sprzedane. Obyło się bez wcześniejszego wyrejestrowywania w Urzędzie. Umowa K/S w wersji angielskiej. Nabywcy przekazalem tablice, dowód, książke pojazdu i ubezpieczenie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było po polsku albo dwujęzycznie umowę sporządzić. Jak ktoś radził. Ja kilka razy sprzedawałem auto za granicę (rodacy nie doceniają nietypowych pojazdów) i zawsze robiłem dwujęzyczną. Teoretycznie do wyrejestrowania mogą zarządać tłumacznia (każdy dokument używany w polskim urzędzie musi mieć tłumczenie). Oprócz tego nie ma żadnych różnic w porównaniu do sprzedawania auta rodakowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...