Skocz do zawartości

WRX STI MY11 - niebieski dostojny sedan


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Oktan napisał(a):

Przecież to wygląda ja felgi z jakiegoś Saaba albo co gorsza bmw albo vaga:evil2:

Ohyda, nie wiem do czego się tak tu nasieniujecie :biglol:

Już nie przesadzaj, wszyscy wiemy, że masz specyficzny gust ;)

 

Moim zdaniem wygląda naprawdę super.

 

01-13012022-KD07.thumb.jpg.7f15e8d8e13aab1189373c3b251169f9.jpg

 

5IMG-5757.thumb.jpg.29c41b9cc103d1151df53fe81d7a7bbb.jpg

 

7IMG-5877.thumb.jpg.4cc5103ca73024efbe0b1df1aa267a92.jpg

  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tommi1 napisał(a):

Nie bój nie bój, jeździ i to więcej niż Szymona ;):biglol:

Chyba na lawecie :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Simon WRC napisał(a):

Moim zdaniem wygląda naprawdę super.

Moim nie ;)

Ale to ma się Tobie podobać :P

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj, wszyscy wiemy, że masz specyficzny gust 
 
Moim zdaniem wygląda naprawdę super.
 
01-13012022-KD07.thumb.jpg.7f15e8d8e13aab1189373c3b251169f9.jpg
 
5IMG-5757.thumb.jpg.29c41b9cc103d1151df53fe81d7a7bbb.jpg
 
7IMG-5877.thumb.jpg.4cc5103ca73024efbe0b1df1aa267a92.jpg

Wyglądają bardzo dobrze na aucie, tylko kolor nie przystaje do niebieskiego sedana.
Muszą być złote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommi1, nie chcesz się pozbyć? Swojego zaraz sprzedasz, szkoda by było oddać taki zestaw w obce ręce a ja Cię za niedużą ilość cebulionów wybawię z kłopotu :biglol:.

 

Ostatnio widziałem jakieś ogłoszenie i za lekko sfatygowany zestaw samych zacisków P+T wołają sobie 16k pln :o. To zdecydowanie wolałbym nowy dedykowany zestaw WRK…

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 19 to zacisk z mustanga z tarczą 380mm tylko juz wtedy 18 nie wejdą, ale można zrobić na tarczy 360-365 i wtedy 18 siadają ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 04:41, Simon WRC napisał(a):

@Tommi1 Swojego zaraz sprzedasz, 

a zrobię wam i swojej babie na złość i nie sprzedam :biglol::P

 

W dniu 11.03.2023 o 04:41, Simon WRC napisał(a):

@Tommi1

 

Ostatnio widziałem jakieś ogłoszenie i za lekko sfatygowany zestaw samych zacisków P+T wołają sobie 16k pln :o

hmmm, ja rozumiem kryzys, inflacja ale kogoś zdrowo je$@& fantazja poniosła...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update :).

 

Z racji, że irytował mnie pojawiający się w dolocie olej, który dostaje się tam z odmy skrzyni korbowej postanowiłem w końcu z tym zrobić porządek. Jakiś czas temu zakupiłem zbiorniczek, przewody, złączki itd., ale nie było czasu zamontować. Do tej pory auto miało oil catch tank, ale na układzie odpowietrzenia głowic, o dziwo tam się nic kompletnie nie zbierało. 

Dzięki @badylowi, udało się wszystko poskładać i zamontować drugi separator. Był trochę problem z miejscem pod maską, więc zbiorniczek wylądował przed akumulatorem. 

 

OIL1.thumb.jpg.19a2752dddf95eb5565eb830cda69951.jpg

 

OIL2.thumb.jpg.ebbe36857d69d695004ddf9703fd6673.jpg

 

Układ działa aczkolwiek wymaga lekkiej modyfikacji, co nastąpi niebawem. Jak wszystko poskładamy, to opiszę to szerzej, bo myślę, że może to być dobra lekcja dla tych, co będą takie modyfikacje planować.

 

Docelowo jednak zostanie zamontowany całkiem inny układ tj. firmy IAG w układzie zamkniętym z recyrkulacją oleju z separatora do miski olejowej.

https://www.iagperformance.com/iag-performance-v3-street-series-air-oil-separator-aos-for-2008-14-subaru-impreza-wrx-2008-20-sti/

Tylko taki zestaw będzie bezobsługowy i zapewni optymalne warunki pracy silnika :)

 

Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie odświeżenie lakieru, bo co prawda był bardzo dobrze zachowany, ale już nie miał tego blasku. Oddałem więc auto na korektę i powłokę ceramiczną. Efekt jest naprawdę rewelacyjny, wszelkie drobne ryski zniknęły i mam wrażenie, że wygląda lepiej niż wtedy jak wyjechał z salonu ;).

 

KOR.thumb.jpg.6f7116821d29043032523b1a9bac4c3a.jpg

Edytowane przez Simon WRC
  • Super! 12
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Simon WRC napisał(a):

 

Docelowo jednak zostanie zamontowany całkiem inny układ tj. firmy IAG w układzie zamkniętym z recyrkulacją oleju z separatora do miski olejowej.

Dobre rozwiązanie, mam i się sprawdza. Zero oleju w dolotach odlotach itp. Aczkolwiek u mnie jest wersja sport ze spustem w niebo... ale ja jestem nie eko ;):biglol:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tommi1 napisał(a):

Dobre rozwiązanie, mam i się sprawdza. Zero oleju w dolotach odlotach itp. Aczkolwiek u mnie jest wersja sport ze spustem w niebo... ale ja jestem nie eko ;):biglol:

Dlatego ja zamówiłem wersję street, do stania w garażu wystarczy :biglol:.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 19:17, faza20 napisał(a):

Pamiętam Twoje założenia z początku wątku aby Nubira pozostała jak najbliżej serii.
Jak oceniasz swoje postępowanie w tej kwestii? ;-)
Jesteś zadowolony z obecnego stanu rzeczy?

Jestem zadowolony w 95% :).

 

Modyfikacje wykroczyły trochę poza pierwotnie zakładane ramy, ale auto jest nadal bardzo blisko oryginału. Wizualnie praktycznie seria, kilka kluczowych elementów i bolączek zostało poprawionych i rozwiązanych. Stało się też wyraźnie szybsze B).

Dlaczego 95%? Bo w tych autach zawsze jest coś, co można zrobić ;). Czekam na felgi, które płyną z Japonii, czekam też na odmę z USA, która finalnie rozwiąże temat oleju w dolocie. 

 

Pewnie po tym wszystkim znów pojawią się jakieś drobne pomysły. Chodzą mi po głowie większe hamulce z S206 lub z MY2018+, ale na razie cena mnie skutecznie zniechęca. Chcę utrzymać auto jak najbliżej oryginału, więc jakiekolwiek modyfikacje muszą odbywać się na oryginalnych, występujących w tym modelu podzespołach. Zobaczymy...

  • Super! 1
  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2022 o 13:31, Simon WRC napisał(a):

Perrin, sprowadzany i montowany przez Map-tek

https://www.subaru.pl/koeltor-wydechowy-perrin-impreza-wrx-sti-08.html

Cześć Szymon,

czy kolektor zamontowany? Cokolwiek dał / pomógł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MaciekK napisał(a):

Cześć Szymon,

czy kolektor zamontowany? Cokolwiek dał / pomógł ?

Nie, od początku nie zamierzałem go montować, szkoda mi trochę bulgotu dla tych kilkudziesięciu Nm, których i tak nie wykorzystam w garażu ;). Tamten komentarz dotyczył hawka. 

Chociaż Piotrek mnie cały czas mocno namawia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...