Skocz do zawartości

Bordowy gacek wagon, 99 r.


tentomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry się z Państwem,

 

od tygodnia jestem szczęśliwym (jak na razie) właścicielem bordowego Legacy Wagon z 99 r. Fanem japońskich konstrukcji jestem od zamierzchłych czasów, w których jeździłem niezniszczalnym Civiciem i jakoś mi tak zostało. No i stwierdziłem, że mój dziesiąty samochód w życiu musi się wyróżniać na tle poprzednich, a przy okazji chciałem się przekonać, czy napęd 4x4 jest rzeczywiście taki cudowny, jak mi się zawsze wydawało. I tak właśnie, po mozolnych poszukiwaniach trafiłem na tego oto gacka z 99 r. Szukałem czegoś większego, czym będzie można wygodnie wozić swoje 4 litery. No i dawno nie miałem samochodu z silnikiem o pojemności 2 litrów. 2,5-litrowy boxer jest bardzo przyjemny, aczkolwiek już teraz wiem, że nie do końca polubimy się z automatyczną, czterobiegową skrzynią. Jeśli ta niechęć nie minie, to w przyszłym roku może wstawię mu manuala. Chociaż przyznam szczerze, że automat ma też swoje ogromne plusy. Szczególnie, kiedy toczę się w warszawskich korkach. 

 

Trafiliśmy na siebie, jak w tych filmach o miłości. Ja szukałem czegoś niezajeżdżonego, a gackiem od nowości jeździła jakaś starsza pani ze Szwajcarii (która przykleiła sobie na masce piękną naklejkę klubu chrześcijańskich motocyklistów, której za cholerę nie idzie oderwać). Wszystkie gadżety w stylu: grzanie czterech liter, lusterek i tylnej wycieraczki działają. Także na razie zmieniłem akumulator i wymykam się przy każdej okazji z domu, żeby sobie trochę pojeździć.

 

Ten pierwszy post to takie rozszerzone powitanie. Na razie gacek jedzie w piątek na wymianę rozrządu, wymianę płynów, filtrów i regulację zaworów. Przy okazji mam nadzieję dowiedzieć się, czy czegoś w nim nie trzeba poprawiać/robić/ratować natychmiastowo. Jeśli nie, to w najbliższych planach mam zmianę kierownicy na tę z wersji H6 (już zamówiona - no nic nie poradzę, że lubię gadżety) i delikatne przyciemnienie szyb z tyłu (zawsze mi się to podobało w kombiakach). Myślę też nad zmianą wydechu na coś bardziej "boxerowatego", ale nie jest to paląca kwestia. Seryjny jest cudownie cichy i nie jestem pewien, czy za tą ciszą nie zatęsknię. No i na prawym tylnym nadkolu zaczyna wyłazić ruda. Nie wygląda to jeszcze tragicznie, ale to nie jest mój pierwszy Japończyk - chcę to zrobić jeszcze w tym roku. Niech tylko zrobi się trochę cieplej. 

 

Te zdjęcia to taki spontan, zrobiony zaraz po dłuższej trasie, stąd Gacek trochę brudny. Przednia rejestracja już siedzi na swoim miejscu ;)

gacek-1.jpg

gacek-2.jpg

Edytowane przez tentomasz
  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w gronie szczęśliwych użytkowników BE/BH.

 

Przyciemnienie tylnych szyb? Musowo. I nie czaj się z "lekkim przydymieniem". Wal na max ciemną folię. Będzie Pan zadowolony.

Ruda na nadkolu tylnym to norma, mam to samo.

A automat wcale nie jest taki zły jak go malują. Mój Legwan jest moim pierwszym autem z AT, ale po dwu latach jeżdżenia utwierdziłem się w przekonaniu, że do auta tego kalibru nie ma nic lepszego. Fakt, potrafi chlać jak opętany, ale tą jedną wadę mu wybaczam. ;)

Masz VDC? I jaki zawias - klasyka czy pneumat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Trochę się krępowałem z wrzuceniem posta - wszyscy wrzucają przepiękne Imprezy, a ja się pcham z kombi :D

 

Co do VDC - niestety się nie załapał. Jeśli o pneumatykę chodzi, to poprzednia właścicielka zaczęła mieć z nią problemy i zmieniła na zwykły zawias. Z jednej strony trochę żałuję (jeździłem kiedyś Lincolnem z pneumatyką i żaden fotel bujany nie był tak wygodny, jak ten samochód :D), a z drugiej to trochę się cieszę - przed zakupem naczytałem się o problemach z tym zawiasem i w duchu mówiłem sobie "jak już się zepsuje, to się będziesz martwił". 

 

Gdyby ta AT miała 5 biegów, to bym w ogóle nie narzekał. Przy czterech przełożeniach, szybsza jazda po autostradzie będzie mnie trochę kosztować. Za to ten dźwięk boxera wkręcającego się na obroty - dzisiaj zrobiłem 150 km z bananem na twarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny moment w czasie subarakowym - te lata. Bo - GT, bo S-turbo - o JDM nie wspominając ;)

Grats tentomasz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tentomasz napisał:

delikatne przyciemnienie szyb z tyłu (zawsze mi się to podobało w kombiakach). Myślę też nad zmianą wydechu na coś bardziej "boxerowatego", ale nie jest to paląca kwestia. Seryjny jest cudownie cichy i nie jestem pewien, czy za tą ciszą nie zatęsknię.

 

10 godzin temu, DETT napisał:

Wal na max ciemną folię. Będzie Pan zadowolony.

Potwierdzam! :D Ja żałuję, że tak późno u siebie ogarnąłem szyby. Delikatnie to Pan możesz przednią zrobić, tył musi być zdrowo ciemny! Potwierdzam - będziesz Pan zadowolony! :D
 

 

9 godzin temu, tentomasz napisał:

Za to ten dźwięk boxera wkręcającego się na obroty - dzisiaj zrobiłem 150 km z bananem na twarzy :D

To zrób kolektor nierównoodległościowy i daj puchę zamiast końcowej serii i gwarantuję, że nie wrócisz do cichego wydechu, a jak wrócisz to będziesz na siebie zły i znowu zrobisz głośny. :biglol:
Już to przerabiałem, wymieniłem przed trasą na Chorwację mojego bulgotnika na serię, bo wiadomo się jedzie we 4 w jednym aucie, to żeby ludzie nie zwariowali, to trzeba było tak jechać. Ale zaraz po powrocie do kraju, na kanał do wujka i naprawa zepsutego - cichego - wydechu. :D
Zresztą ostatnio na trasie Wadowice - Bydgoszcz też popełniłem poważny grzech i tutaj już tylko zakręciłem db-killer - wkład do wydechu, całe szczęście @Pan Dziedzic w połowie trasy mi to naprawił. I mogłem jechać normalnym Subaru. :biglol:

 

 

9 godzin temu, tentomasz napisał:

Trochę się krępowałem z wrzuceniem posta - wszyscy wrzucają przepiękne Imprezy, a ja się pcham z kombi :D

Bardzo złe myślenie i teraz żeby je odpokutować musisz wrzucić więcej fotek. :D
Gratki Legasia i witamy w gronie nieśmiertelnych i ponadczasowych LEGACY 3!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z pneumatem to różnie bywa. Wygodne to jest, fakt. Ale auto znaczni się buja i wychyla, wymaga to przyzwyczajenia. Wcześniej jeździłem długo samochodem z gwintem i z początku w Subaru to się bałem że przez boczną szybę wypadnę na zakręcie. :biglol:

 

9 godzin temu, tentomasz napisał:

Gdyby ta AT miała 5 biegów, to bym w ogóle nie narzekał. Przy czterech przełożeniach, szybsza jazda po autostradzie będzie mnie trochę kosztować. Za to ten dźwięk boxera wkręcającego się na obroty - dzisiaj zrobiłem 150 km z bananem na twarzy :D

Powiem Ci, że nie jest źle w tej materii. Przy jeździe autostradowej spalanie jest lepsze niż przy jeździe "krajówkowej". W poniedziałek akurat jechałem tak i sam się zdziwiłem bo wyszło 8,4L/100km.  Jak już lock-up zapnie to przy 140kmh jest jakoś 3,5k rpm. Chyba. No i tempomat. Z automatem sprawdza się znakomicie, bo w razie podjazdu pod górę skrzynia sobie redukuje sama, także niemal pełny autopilot. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;)

Fajny egzemplarz Legasia w pięknym kolorze :) 

Domyślam się ze to jest wersja GX, prawda? 

Przyciemnione szyby zrobią robotę przy tym kolorze ;)

A jeżeli chodzi o automat to jak wspomniał @DETT nie jest źle w tej materii. Mój legaś ma nalatane 377kkm z czego 95kkm u mnie i nie miałem żadnych problemów ze skrzynią.

Radość z jazdy jest ogromna, czy to w mieście, czy na trasie gdzie zapinasz tempomat i po prostu płyniesz :)

A jak trzeba kogoś nagle wyprzedzić to tylko gaz w podłogę i reszta sama się robi :D 

Też miałem obawy co do automatu ale teraz nie wyobrażam sobie jazdy w trasie z manualną skrzynią- człowiek robi się leniwy :)

Fajnie że poprzedni właściciel ogarnął zawieszenie skoro stwarzało problem.

Także powodzenia w modyfikacjach i szerokości na drodze ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tentomasz napisał:

Jeśli o pneumatykę chodzi, to poprzednia właścicielka zaczęła mieć z nią problemy i zmieniła na zwykły zawias.

 

Na zdjęciach zawieszenie wydaje mi się niższe niż fabryczne z Legacy, a może to tylko złudzenie ;) Ogólnie wóz świetnie wygląda w tym kolorze, wrzuć też jakieś foty wnętrza.

 

11 godzin temu, tentomasz napisał:

...już teraz wiem, że nie do końca polubimy się z automatyczną, czterobiegową skrzynią

 

Ciężko polubić tak zamulającą skrzynię ;) Na miasto w korki i ciasne uliczki spoko, do jazdy trasą na tempomacie też nie można narzekać ale przy próbach dynamicznych manewrów z czasem zaczyna strasznie irytować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobra Panowie i Panie,

 

jednak nie dogadujemy się z tym automatem na tyle, że szukam gackowi nowego właściciela. Samochód nie ma żadnych wad ukrytych, za to ma nowy rozrząd, hamulce, filtry, płyny i inne pierdoły. A, ma też nową chłodnicę (stara ciekła) i termostat (na początku myślałem, że to termostat cieknie). 

 

Gdyby ktoś był zainteresowany, to dla forumowiczów przewiduję większy rabat: https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-nowy-rozrzad-hamulce-uklad-chlodniczy-filtry-i-oleje-polecam-ID6A49tC.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...