Skocz do zawartości

Natrysk wody na IC


tedimy99

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni ,  czy ktoś z Was posiada jakiś schemat układu  natrysku na IC do Subaru imprezy STI . Pytam ponieważ moje Sti ,zresztą jak każde New Age posiada takowy na pokładzie ,ale u mnie jest to, że tak powiem poszarpane. Mianowicie; przycisk jest , zbiorniczek w bagażniku jest  ale już wężyka od zbiorniczka ani pod maską nie uświadczy. Nie wiem komu to przeszkadzało ale cóż. Chciałbym przywrócić do stanu jak z fabryki wyjechało, ale nie wiem którędy przebiega w aucie wężyk od pompki  jak również , które kable we wiązce mają zasilać pompkę ,bo również ktoś je zapożyczył ;),i jest tylko kostka na zbiorniczku a drugiej połowy brak. Może ktoś ma wiedzę lub schemat . Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na tej stronie gdzieś tam jest http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g11/type_21/body_equipment_exterior/

a tak z ciekawości sprawdź vin czy to na pewno sti a nie jakiś modzony wrx  mało prawdopodobne ze ktoś zdemontował instalacje do ic bo po co

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie coś już wiem odnośnie doprowadzenia płynu do IC ale nadal pozostaje rozwiązać podłączenie elektryczne , jakiś mądry przepasł również  kable :angry:. Odkręciłem zbiorniczek i widzę ,że oprócz pompki jest również czujnik poziomu płynu ,czym to jest sygnalizowane na desce? Teraz to wygląda tak ,jeszcze przed demontażem zbiornika.20180126_183719.thumb.jpg.142c83cc614de1e5d81d7e561cca2821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dawid555 napisał:

Co załącza spryskiwacz IC jest jakiś moduł do tego czy to jakaś prosta elektryka?

 

Jest przycisk po lewej stronie obok regulacji wysokości świateł i nim uruchamia się ten układ. Co jest jeszcze po drodze nie wiem ale muszę wiedzieć aby to uruchomić. Potrzebuję schemat elektryczny.

Edytowane przez tedimy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tedimy99 napisał:

Jest przycisk po lewej stronie obok regulacji wysokości świateł i nim uruchamia się ten układ. Co jest jeszcze po drodze nie wiem ale muszę wiedzieć aby to uruchomić. Potrzebuję schemat elektryczny.

Tym przyciskiem pewnie tylko aktywujesz system ale pewnie coś jeszcze odpowiada za to żeby przy ostrzejszej jeździe spryskiwacz automatycznie się załączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, respect napisał:

Tak było w tym roczniku? .Bo w ogóle istniały chyba natryski  ręczne/automat -przełączalne.

U mnie jest taki przycisk , anie wiem czy wszystkie są takie same.20180131_204659.thumb.jpg.d9f4a148d6e4d03409fc12f86b02b4a5.jpg

I znalazłem w sieci takie coś, więc jakieś modele posiadały tryb auto. Znając Japońców to pewnie spec-c.

images.jpeg.fce85ee07151f608b7a639467c631509.jpeg

20180131_204659.jpg

Edytowane przez tedimy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tedimy99 napisał:

 

U mnie jest taki przycisk , anie wiem czy wszystkie są takie same.20180131_204659.thumb.jpg.d9f4a148d6e4d03409fc12f86b02b4a5.jpg

I znalazłem w sieci takie coś, więc jakieś modele posiadały tryb auto. Znając Japońców to pewnie spec-c.

images.jpeg.fce85ee07151f608b7a639467c631509.jpeg

20180131_204659.jpg

Nie tylko spec c,  polskie limitowane wersje Sprt też tak miały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abecer napisał:

Nie tylko spec c,  polskie limitowane wersje Sprt też tak miały. 

Dokładnie, w SPRT jest auto + duży zbiornik w bagażniku tak samo jak w specu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dawid555 napisał:

ale masz dołożony komputer sterujący czy na ori sterowniku idzie takie cos ogarnąć?O ile stopni woda potrafi zbić temp. w dolocie?

na ori sterowniku , robione to było w mapteku

Edytowane przez arkadius 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę - jest sens robienia w cywilnym, ale podłubanym WRX moda w postaci wymiany IC na STI i montażu natrysku? Czy to w jakiś sposób może chronić przed jakimiś większymi awariami? Dotychczas nie miałem ani razu problemu z przegrzaniem auta czy coś takiego, więc pytanie czy warto wydawać te 1700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...