Skocz do zawartości

Czorny Legaś BP H6


WaldekW

Rekomendowane odpowiedzi

brawo Ty szacun za wytrwałość :bowdown: Do zobaczenia na Plejadach 2019 :thumbup:

Dzięki bardzo! Było warto chociaż teraz mam obawy na drodze bo drugiej kolizji chyba nie wytrzymam:(

Plejady 2019 chyba się nam nie udadzą :( mamy inne ekscytujące wydarzenie w okolicach tego terminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 21:24, Waldek Woźny napisał:

samopoziomowanie które nadal nie udało mi się określić czy działa w obu lampach

Łatwo to sprawdzić. Podjedź po zmroku do jakiejś ściany, zbliżając się zahamuj ostro (tak żeby przód "zanurkował") i nie puszczając hamulca poczekaj kilka sekund - zobaczysz na ścianie, czy snop światła się podnosi. To samo możesz zrobić odjeżdżając od ściany na wstecznym, wtedy granica światła/cienia pojedzie w dół.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/7/2018 at 11:25 PM, Kambol said:

Łatwo to sprawdzić. Podjedź po zmroku do jakiejś ściany, zbliżając się zahamuj ostro (tak żeby przód "zanurkował") i nie puszczając hamulca poczekaj kilka sekund - zobaczysz na ścianie, czy snop światła się podnosi. To samo możesz zrobić odjeżdżając od ściany na wstecznym, wtedy granica światła/cienia pojedzie w dół.

Muszę spróbować w takim razie, bylebym tylko się przed tą ścianą zatrzymał bo przedwczesna wymiana zderzaka i lakierowanie mi nie potrzebne w tym momencie ;) ale dzięki za info, zobaczę co da się sprawdzić

 

17 hours ago, kowet said:

Super za wytrwałość w "przywracaniu auta do żywych". Przechodziłem to już kilka razy i wiem, że początki są trudne ale u Ciebie końcowy efekt - bajka.

Dziękuję, ogólnie to zrobiłem to raz i drugi raz już chyba nie będę w stanie tego znosić. Miejmy nadzieję, że nie będzie takiej konieczności ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
7 minutes ago, llkuba said:

Jaki przebieg  ;) . Byłem pod wrażeniem jak nas przewiozłeś :). Cichy, bezpieczny, komfortowy :) .

 

 

PS: Odnawiam bo nic nie piszesz :OO:

Hehe nie piszę bo czekam chyba na moment w którym auto pojedzie do lakiernika :) chociaż mam pare zdjęć do wrzucenia z renowacji skór na kierownicy i na fotelach przednich. Przy okazji wrzuce mały update z tych prac :) 

Przebieg to powoli dobijam na 170 tysiecy w sumie to wspólne i niezawodne 35 tysiecy za nami :D 

Co do komfortu i ciszy to jechaliście akurat jak miałem wywalone tuleje na wahaczach no i maglownica też swoje odgłosy dodawała. Tym niemniej, miło mi że się podobało :) Mam nadzieję w tym roku przeprowadzić kompleksowy upgrade przodu jeszcze ale to wszystko będzie zależało od $$$ :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, llkuba said:

Przyklej znaczek BOXER DIESEL i ucz pokory na Wielkopolskich drogach ;) 

Haha przód by pasował do tej naklejki jak diabli :) ale to jeszcze dwa tygodnie tak będzie wyglądał ;)

1 minute ago, kriskristoffers said:

lepiej 1.2 TFSI :biglol:

:D Już nie wiem co byłoby bardziej trafne z perspektywy niezawodności ;) BTW. kiedy planujesz wizyte w centralnej polsce ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nadszedł czas na kolejny update w temacie. Auto od ostatniego wpisu przeszło mała metamorfozę przodu. Zmiana maski, zderzaka i wstawienie dokładki sprawiły że przód nabrał w końcu dokładnie takiego wyglądu o jakim marzyłem. 


Przy okazji upływu czasu, dodam tylko że auto odegrało kolejną ważną rolę w moim życiu bo zawiozło Nas do ślubu :D

FAB8ED1A-5D98-44CB-880F-14E34283A852.jpeg

W przygotowaniach na ten dzień nie mogło zabraknąć czegoś dla samego Legasia. Dostał nowy lakier oraz powłokę ceramiczną co sprawiło że w końcu całość z zewnątrz wróciła do stanu zbliżonego do fabryki (oszukując trochę stylizacją a'la Spec B ;) ale to był mój cel od dawna).

 

Po paru miesiącach użytkowania udało mi się kupić kompeltny zawias do Legasia. Na przód idzie bilstein z różowymi springami a na tył gwint od BC racing. Całość czeka jeszcze na założenie ale do pełni szczęścia potrzeba mi jeszcze końcówek drążków i przednich sworzni od whiteline'a. C674F072-8DC2-43C4-B977-65FEF5A2E532.thumb.jpeg.d9176eba34621cafae69a596c4cfbd93.jpeg67429DA7-D664-4745-8379-2FE88D175B63.thumb.jpeg.26aaca42aa0039d8898ac8f7add8862f.jpeg

 

W międzyczasie trzeba będzie wymienić wszystkie płyny i oleje bo to już 40 tys nam wspólnie powoli wybija więc oleje w skrzyni i dyfrach dochodzą do kosztorysu. 

Druga, trochę bardziej martwiąca kwestia, chociaż byłem swiadom jej nieuchronnego nadejścia to UPG. Ostatnio zauważyłem czarny osad na dnie zbiornika wyrównawczego plynu chłodzącego także pora zacząć szukać tej świnki skarbonki chyba :(. Do stosu wydatków dochodzi maglownicą która zaczęła cieknąć także koniec roku robi się "ciekawy"...

 

Na pocieszenie dodam tylko, że dziś odebrałem najtańszą rzecz jaką kupiłem do tego auta, przyszła z dalekiego wschodu i czeka na montaż.

6A5A5494-41DD-44B4-BFAC-C25B13DDCCEB.thumb.jpeg.072764d2c50e6bd0c9790c4fff8aec88.jpeg
To na tą chwilę tyle z aktualności o aucie.
Jeśli kogoś interesują trochę częstsze nowinki ale tylko zdjeciowe w temacie mojego auta to zapraszam na Instagram.
Tutaj znajdziecie coś w rodzaju pamiętnika z życia legasia u mnie :
https://www.instagram.com/legacybph6/

 

Dalszy ciąg na pewno nastąpi... :hi:

 

Edytowane przez WaldekW
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, llkuba napisał:

A jakoś nie wybierasz się do Poznania ???

Na razie próbuje znaleźć jeden dzień na tour de pld-wsch PL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fala napisał:

Na razie próbuje znaleźć jeden dzień na tour de pld-wsch PL...

Ooo to do Wrocławia pewnie przejedziesz przez Poznań ;). a tak szczerze to potrzebują oliwy i upatrzyłem sobie kolumny głośnikowe z Gdyni na OLX ale Pan właściciel nie chce mi ich wysłać :( .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...