Skocz do zawartości

Centralny zamek -klapa


pininfarin01

Rekomendowane odpowiedzi

W ciemno obstawiam że pękł przewód sterowania zamkiem klapy biegnący w prawej albo w lewej gumie wchodzącej do klapy przy jej zawiasach.

Po latach zginania się w tym miejscu się poddają. 

 

Wyjmij tę gumę z jednej strony i delikatnie ciągnij poszczególne przewody - któryś okaże się urwany i da się go wyjąć. Może być ich więcej niż jeden, czego mogłeś nie zauważyć jak np. zasilanie wzmacniacza antenowego.

 

Prawidłowa naprawa to wymiana całego odcinka podlegającego zginaniu tak aby oba miejsca lutowania wyszły poza nim tzn w klapie i w dachu. Drutem przepchniesz sobie pilota żeby było jak to wciągnąć po naprawie. Godzinka roboty.

 

No chyba że padł sam elektryczny siłownik który rusza ryglem - sprawdzisz podając mu 12V.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Naprawione, ułamany przewód pomiędzy dachem a klapą , kolejny który się szykuje to od podgrzewania szyby( już pęknięta izolacja) ale żeby go naprawić trzeba całą wiązkę z klapy demontować żeby to sprawnie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podnoszę temat i proszę o pomoc.  Sytuacja odwrotna. Zamek centralny zamyka bagażnik, ale nie otwiera. Są dwie kostki po dwa przewody.  Dałem do jednej (białej)zewnętrzne zasilanie. Zamyka. Po zamianie biegunów otwiera. Czyli mechanicznie zamek oki. Nie wiem po co jest ta druga czarna kostka z dwoma przewodami.  

PS. Czy jest jakaś zależność z zamkiem przednich lewych drzwi i zamkiem bagażnika? Pytam, bo rozmawiałem o moim problemie z kolegą i taka jest  jego sugestia.

Okazało się, że zamek reaguje na przycisk w pilocie, ten od otwierania tylko bagażnika. 

 

Edytowane przez Bio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...