Jump to content

Centralny zamek -klapa


pininfarin01

Recommended Posts

W ciemno obstawiam że pękł przewód sterowania zamkiem klapy biegnący w prawej albo w lewej gumie wchodzącej do klapy przy jej zawiasach.

Po latach zginania się w tym miejscu się poddają. 

 

Wyjmij tę gumę z jednej strony i delikatnie ciągnij poszczególne przewody - któryś okaże się urwany i da się go wyjąć. Może być ich więcej niż jeden, czego mogłeś nie zauważyć jak np. zasilanie wzmacniacza antenowego.

 

Prawidłowa naprawa to wymiana całego odcinka podlegającego zginaniu tak aby oba miejsca lutowania wyszły poza nim tzn w klapie i w dachu. Drutem przepchniesz sobie pilota żeby było jak to wciągnąć po naprawie. Godzinka roboty.

 

No chyba że padł sam elektryczny siłownik który rusza ryglem - sprawdzisz podając mu 12V.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Naprawione, ułamany przewód pomiędzy dachem a klapą , kolejny który się szykuje to od podgrzewania szyby( już pęknięta izolacja) ale żeby go naprawić trzeba całą wiązkę z klapy demontować żeby to sprawnie zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Zalezy jak peklo. Mi sie udalo bez demontazu niczego - dolutowujesz 7cm przewodu i tyle. Ciasnawo ale da rade bez demontazu. Jak peknie gdzies w blachach to juz raczej tylko demontaz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Podnoszę temat i proszę o pomoc.  Sytuacja odwrotna. Zamek centralny zamyka bagażnik, ale nie otwiera. Są dwie kostki po dwa przewody.  Dałem do jednej (białej)zewnętrzne zasilanie. Zamyka. Po zamianie biegunów otwiera. Czyli mechanicznie zamek oki. Nie wiem po co jest ta druga czarna kostka z dwoma przewodami.  

PS. Czy jest jakaś zależność z zamkiem przednich lewych drzwi i zamkiem bagażnika? Pytam, bo rozmawiałem o moim problemie z kolegą i taka jest  jego sugestia.

Okazało się, że zamek reaguje na przycisk w pilocie, ten od otwierania tylko bagażnika. 

 

Edited by Bio
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...