Jump to content

Bio

Użytkownik
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

About Bio

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Auto
  Subaru Outback III
  2005

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podnoszę temat i proszę o pomoc. Sytuacja odwrotna. Zamek centralny zamyka bagażnik, ale nie otwiera. Są dwie kostki po dwa przewody. Dałem do jednej (białej)zewnętrzne zasilanie. Zamyka. Po zamianie biegunów otwiera. Czyli mechanicznie zamek oki. Nie wiem po co jest ta druga czarna kostka z dwoma przewodami. PS. Czy jest jakaś zależność z zamkiem przednich lewych drzwi i zamkiem bagażnika? Pytam, bo rozmawiałem o moim problemie z kolegą i taka jest jego sugestia. Okazało się, że zamek reaguje na przycisk w pilocie, ten od otwierania tylko bagażnika.
 2. Jest jakaś zależność w doborze średnicy otworu przelotowego?
 3. Mam. Sprawdziłeś opór na swoim? Bo można się narobić bez potrzeby. Oprócz wykręcenia-wkręcenia czujnika dochodzi uzupełnienie płynu chłodzącego. Ja wymieniłem przy okazji cały płyn. Chociaż? Można zrobić podmiankę, bez wykręcania czujnika.
 4. Nie jest to oryginalny czujnik. Oryginał ma miedzianą uszczelkę, a nie oring gumowy. Mój kosztował równo stówę + wysyłka. Mój ma dwa piny. Ja skombinowałem na szrocie wtyczkę z kablami pasującą do tego czujnika i dopiero wtedy mierzyłem opór. Może jutro znajdę pudełko w garażu, to podam numer OEM. Jak znajdę......I jeszcze coś. Zwykłym kluczem nie wykręcisz czujnika, bez demontażu otaczających elementów. Ja sobie zrobiłem specjalny klucz i zajęło mi to minutę. Kupiłem tu: https://allegro.pl/subaru-outback-iv-03-czujnik-temperatury-wody-oe-i7591559591.html
 5. A czy przypadkiem, po lewej stronie, przy skrzynce bezpieczników, nie jest to Damper Fuel, czyli tłumik paliwa?
 6. Bio

  Otb 2005 i ESP

  Może i by wyratowało . Może.... Proponuję zmienić buty na lżejsze
 7. 1. Jak masz wilgoć w aucie, chociażby z mokrych butów w dywanikach, to każda szyba zaparuje. Włączasz odmrażanie, nawiew na szybę i para znika. 2. Jeżeli masz filtr przeciwpyłkowy, tzw. kabinowy, to jego zanieczyszczenie również może powodować zaparowywanie przedniej szyby. I na to bym stawiał w pierwszej kolejności. 3. Deszcz Ci się leje do środka, że podejrzewasz nieszczelności? Wprost przeciwnie. Rozszczelnienie okna parę z szyby likwiduje, jakby co.
 8. Mam dwie stare. Starą starą i starą nowszą Czujnik temperatury silnika łatwo sprawdzić. Wystarczy zmierzyć oporność miernikiem za 10-20zł. Wartości są podane nawet chyba w tym wątku. Też mam stary dobry czujnik, bo wszystko właśnie wskazywało na czujnik, dlatego teraz mogę się wymądrzać
 9. W tych sprawach dobre jest allegro
 10. Bio

  ile wam pali ?

  Poprawianie producenta uważam za szczyt głupoty. Znam kilka takich przypadków. Co prawda nie były to Subarynki, ale skończyło się to niedobrze. Zmniejszenie dawki paliwa powoduje dłuższy proces spalania. Może faktycznie wypalić, ale raczej gniazda zaworowe. Paliwo chłodzi silnik? Nie udało mi się zbliżyć do zużycia paliwa takiego jakie podaje producent. Zawsze jest to przynajmniej litr więcej. Upalenie tłoków w moim aucie jest raczej niemożliwe.
 11. To jestem ciekaw w jaki sposób udało Ci się urwać(ewentualnie wykręcić) świecę bez wyjęcia silnika. Lepiej zleć to fachowcom.
 12. Tragedii nie ma. Za płotem mam chłopaków od gazu. Pewnie nie ma tygodnia, aby nie wykręcali urwanej świecy. Oczywiście bez żadnych demontaży silnika, czy głowicy. Zazwyczaj robią to wykrętakami do urwanych śrub.
 13. Podejrzewam, że zapłon wypada, czyli walnięta cewka zapłonowa.
×
×
 • Create New...