Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

ASO w których serwisuję sprzedaje Nokiany, ale nic o nich nie wiem.

ja mam nokiany, ale też o nich niewiele wiem :wink: , letko się w poniedziałek zdarły na szuterku :mrgreen:

To przynajmniej odczucia: głośność, prowadzenie w zakrętach i koleinach, hamowanie na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy możesz też takie założyć. Jeżeli nie wjeżdżasz w głęboki teren, nie będzie Ci przeszkadzało, że licznik będzie pokazywał trochę więcej i będzie trzeba omijać dziury to w sumie czemu nie?

 

Jakie dziury ? Mieszkam w Poznaniu :twisted:

 

A te tam wszystkie, Panie, homo(tfu)logacje, tuvy, hify i inne ?

 

Czasami podrozujac po kraju ojczystym zastanawiam sie, kto te drogi homologowal.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przynajmniej odczucia: głośność, prowadzenie w zakrętach i koleinach, hamowanie na mokrym.

Dla mnie trochę za głośne, ale ja jestem ponoć przewrażliwiona na odgłosy samochodowe :roll: .

Ogólnie ujmując przeciętne, do wożenia się po mieście są OK, ale hamowanie na trasie ze 180 do zera przywołało mnie do porządku :wink: i już tak nie jeżdżę :mrgreen: .

Natomiast nie wiem ile one kosztują, bo takie kupiliśmy z samochodem. Stosunku ceny do jakości Ci więc nie jestem w stanie określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz muszę kupić następcę letnich fabrycznych Geolandarów i mam zagwozdkę.

ASO w których serwisuję sprzedaje Nokiany, ale nic o nich nie wiem.

To przynajmniej odczucia: głośność, prowadzenie w zakrętach i koleinach, hamowanie na mokrym.

 

Ja do Forka założyłem V i jestem zadowolony. Jest wzmocniona więc się tak nie kładzie jak Geolandar, jest od niego o niebo cichsza. Na suchym jest ok, a na wodzie nawet bardzo ok. O hamowaniu się nie wypowiadam, bo Forek jako taki nie hamuje :razz: Koszt to około 440 :?: chyba. :roll:

Niestety na Plejady przekładam na niedojeżdżone Geolandary :cool: Trochę mi szkoda tych V na terenową :razz: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Forka założyłem V i jestem zadowolony. Jest wzmocniona więc się tak nie kładzie jak Geolandar, jest od niego o niebo cichsza. Na suchym jest ok, a na wodzie nawet bardzo ok. O hamowaniu się nie wypowiadam, bo Forek jako taki nie hamuje :razz: Koszt to około 440 :?: chyba. :roll:

GÓRAL z Łodzi - dzięki za opinię.

 

Apal - Ty masz V'ki czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Niestety na Plejady przekładam na niedojeżdżone Geolandary :cool: Trochę mi szkoda tych V na terenową :razz: :smile:

a ja mysle o zimowkach na trase terenowa (bo "w terenie" opona zimowa bedzie lepiej pracowala niz np. typowo asfaltowa opona letnia... ew. przyjade na dobrych sprawdzonych OEM'owych Geolandarach :mrgreen: :cool: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Niestety na Plejady przekładam na niedojeżdżone Geolandary :cool: Trochę mi szkoda tych V na terenową :razz: :smile:

a ja mysle o zimowkach na trase terenowa (bo "w terenie" opona zimowa bedzie lepiej pracowala niz opona typowo asfaltowa :razz: )

Gdzieś czytałem jakąś opinię specjalisty od opon, że nie zaleca się zimówki w teren w lecie, bo jest za miękka i szybko może ulegać uszkodzeniom :?: może się powyrywać :?: . Ale w tamtym roku za nami jechał Forek na Nokianach WRG2, bo nie zdążył ich zmienić na letnie. Ale i tak się zakopał i to tak, że chyba go w 2 auta nie mogli wykopać (i chyba pomagała w tym Mamuśka Forumowa)

:grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Niestety na Plejady przekładam na niedojeżdżone Geolandary :cool: Trochę mi szkoda tych V na terenową :razz: :smile:

a ja mysle o zimowkach na trase terenowa (bo "w terenie" opona zimowa bedzie lepiej pracowala niz opona typowo asfaltowa :razz: )

Gdzieś czytałem jakąś opinię specjalisty od opon, że nie zaleca się zimówki w teren w lecie, bo jest za miękka i szybko może ulegać uszkodzeniom :?: może się powyrywać :?: . Ale w tamtym roku za nami jechał Forek na Nokianach WRG2, bo nie zdążył ich zmienić na letnie. Ale i tak się zakopał i to tak, że chyba go w 2 auta nie mogli wykopać (i chyba pomagała w tym Mamuśka Forumowa)

:grin: :grin: :grin:

pisze z doswiadczenia - w lekkim terenie (piasek, bloto) zimowki lepiej sie sprawdzaly niz letnie opony "asfaltowe" (co prawda nie byl to Forek)

 

miejmy nadzieje, ze Dyrekcja (czy ktos inny) przyblizy nam, w jakich warunkach bedzie przebiegala trasa terenowa - moze warto bedzie zalozyc jakies M/T oponki :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze z doswiadczenia - w lekkim terenie (piasek, bloto) zimowki lepiej sie sprawdzaly niz letnie opony "asfaltowe" (co prawda nie byl to Forek)

 

Masz rację, ale jak w "lekkim błocie", a właściwie pod nim, trafi się kawałek ostrego głazu, to bieżnik może nie dać rady i "się ukrychnąć" :neutral: Lamale w zimówce w temp 20 stopni są bardzo miękkie i chyba bym nie zaryzykował :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Nokiana pokazuje że w moim rozmiarze 215/60 R16 teraz dostępne są tylko NOKIAN V.

 

Jedna opinia pozytywna:

Ja do Forka założyłem V i jestem zadowolony. Jest wzmocniona więc się tak nie kładzie jak Geolandar, jest od niego o niebo cichsza. Na suchym jest ok, a na wodzie nawet bardzo ok. O hamowaniu się nie wypowiadam, bo Forek jako taki nie hamuje :razz: Koszt to około 440 :?: chyba. :roll:

Ponawiam apel (nie Apal :mrgreen:) - Pomóżcie w wyborze pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiissssssssssssssssssssss ...... :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.. jak pisałem wcześniej założyłem RE050A. Po przejechaniu ca 600km stwierdzam iż jestem zadowolony. Nie wiem jeszcze

jak na mokrym się spisują bo nie było okazji, ale na suchym jest super. Ogólnie polecam. :cool:

 

qTi- felgi 17"? Jeśli tak to jak z komfortem jazdy na tych oponkach? Pytam bo za tydzień jakoś sam zakładam, a pomykam głównie w mieście :smile: ...

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do komfortu to nie narzekam dla mnie w sam raz! Dużo lepiej niż na 18".. choć przez to straciłem 3 pynkty od lansu :mrgreen:

To trzeba było wziąć 16" stalówki i założyć imitujące alufelgi kołpaki zachodzące trochę na boki opon - tak żeby wyglądało jakbyś miał 18". Wtedy byś miał i komfort i zero strat punktów lansu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było wziąć 16" stalówki i założyć imitujące alufelgi kołpaki zachodzące trochę na boki opon - tak żeby wyglądało jakbyś miał 18". Wtedy byś miał i komfort i zero strat punktów lansu :mrgreen:

o to to, np. cos w tym stylu :shock: :mrgreen:

 

wrxkolpakq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Nokiana pokazuje że w moim rozmiarze 215/60 R16 teraz dostępne są tylko NOKIAN V.

 

bo moje są przedpotopowe, po Plejadach (szosową jedziemy :shock: :twisted: ), zostaną na pojeżdżawki :wink: , a i tak kupimy nowe :mrgreen:

 

Ponawiam apel (nie Apal :mrgreen: )

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było wziąć 16" stalówki i założyć imitujące alufelgi kołpaki zachodzące trochę na boki opon - tak żeby wyglądało jakbyś miał 18". Wtedy byś miał i komfort i zero strat punktów lansu :mrgreen:

 

proponuję kołpaki ze spinnerami :mrgreen:

http://www.auto-moto.pl/news_39_chromow ... turbo.html

lans jakich mało :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Nokiana pokazuje że w moim rozmiarze 215/60 R16 teraz dostępne są tylko NOKIAN V.

bo moje są przedpotopowe, po Plejadach (szosową jedziemy :shock: :twisted: ), zostaną na pojeżdżawki :wink: , a i tak kupimy nowe :mrgreen:

A macie już jakieś typy?

Dalej Nokian czy "cóś" innego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było wziąć 16" stalówki i założyć imitujące alufelgi kołpaki zachodzące trochę na boki opon - tak żeby wyglądało jakbyś miał 18". Wtedy byś miał i komfort i zero strat punktów lansu :mrgreen:

o to to, np. cos w tym stylu :shock: :mrgreen:

 

Obrazek

 

po założeniu tych dekli felgi automatycznie wchodzą na zaciski brembo- świetny upgrade, polecam :mrgreen:

 

ps. qTi= szpaner =...(wiadomo kto) :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie już jakieś typy?

Dalej Nokian czy "cóś" innego

Jeszcze nie, jak będzie kawiorowo (w co wątpię :wink: ) to będą może jakieś Michałki.

 

Wybierz coś i mi później to poleć (lub nie :wink: ) :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...