Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

bez problemu mozna tez w WRXie (takze Bugeye czyli Twoj rocznik) stosowac opone STiajowa czyli 225/45/17

 

A wejdzie to na WRXową felgę 7cali czy trzeba coś rzeźbić?

 

Wejdzie, mialem potenze RE 050 225/45/17 na seryjnej WRXowej wszystko miesci sie bez problemu (nic nie ociera) (mialem ten zestaw na Bug WRX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu mozna tez w WRXie (takze Bugeye czyli Twoj rocznik) stosowac opone STiajowa czyli 225/45/17

 

A wejdzie to na WRXową felgę 7cali czy trzeba coś rzeźbić?

 

Wejdzie, mialem potenze RE 050 225/45/17 na seryjnej WRXowej wszystko miesci sie bez problemu (nic nie ociera) (mialem ten zestaw na Bug WRX)

 

Jak się RE 050 sprawowała ? Rozważam zakup lub SZ90. Rożnica w cenie koszmarna ale może warto...

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się RE 050 sprawowała ? Rozważam zakup lub SZ90. Rożnica w cenie koszmarna ale może warto...

 

Uwazam ze to najlepsza cywilna opona jaka dotychczas mialem (celowo mowie cywilna i nie odnosze jej do 070 albo R888) Przede wszystkim bardzo dobrze trzymanie na suchej i mokrej nawierzchni no i twarde scianki boczne dzieki ktorym nie wyklada sie tak jak inne opony w tym rozmiarze. Wprawdze cierpi na tym troche komfort ale cos za cos, mi to bardzo pasowalo, bardzo polecam (zreszta teraz w STi tez mam 050 na codzien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12, a ja Ci polecam SZ90u bo jest duużo tańsza więc będzie Ci jej mniej żal :mrgreen:

ściany też ma bardzo mocne i twarde, a i ta krawędź bieżnika :cool:, bez porównania z RE50 czy 50A

RE50 miałem u siebie przy kupnie, RE50A ma ojciec w avensisie

żadna z nich nie wygląda tak jak SZ90u i zapewne jeździ :!:

 

trust me :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12, a ja Ci polecam SZ90u bo jest duużo tańsza więc będzie Ci jej mniej żal :mrgreen:

ściany też ma bardzo mocne i twarde, a i ta krawędź bieżnika :cool:, nie do porównania z RE50 czy 50A

RE50 miałem u siebie przy kupnie, RE50A ma ojciec w avensisie

żadna z nich nie wygląda tak jak SZ90u i zapewne jeździ :!:

 

trust me :mrgreen:

 

 

no właśnie jak jest z tą jazdą w cywilnych warunkach ?

 

Masz rację w jednej kwestii: różnica w cenie jest powalająca. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżdze na tych samych felgach i opony 225/40 sa idealne :)

 

225/40? hmm... wolałbym 45- chyba większy komfort, ale jak pisałem wyżej, przy tej szerokości może być problem z tyłem...

 

W Bugeye kombi - czyli wezsze blotniki niz w sedanie - mam na zime 225/45/17, wchodza bez problemow na lato mialem 215/40/18, 225/40/18 mogloby juz ocierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaki79, mylisz się

 

a ma? nie widziałem jej na żywo (...)

rant ochronny zazwyczaj maja wszystkie "wspolczesne" opony z profilem 50-55 albo mniejszym :smile:

natomiast nie spotkalem jeszcze rantu w przypadku opon z profilem 60+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak jest z tą jazdą w cywilnych warunkach ?
nie wiem, bo dopiero będę wiedzieć jak przyjdzie wiosna :wink:

 

ale Sir Carfit też był nią zachwycony :cool: i to po testach właśnie..

 

Carfit, skoro testowałeś to uchyl może rąbka tajemnicy? :cool:

 

Można kupić RE050A używane, bieżnik ponoć 7-8mm, rocznik 2005-2006, sprawdzane ciśnieniowo za 250 zł/szt, pytanie tylko czy warto? Jak wygląda sprawa z, bądź co bądź, kilkuletnią oponą?

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na waszym miejscu bym sie nie zastanawiał tylko brał :wink:

jedynie tu są jeszcze w normalnej cenie :arrow: http://www.allegro.pl/item556245841_225 ... owosc.html

 

albo jeszcze tu http://www.allegro.pl/item559738159_225 ... 3_szt.html

dokup jeszcze jedną z aukcji wyżej i masz zestaw po taniości nowych opon :cool: sam bym tak zrobił ale juz kupiłem po 395 szt w interopony

we wszystkich innych sklepach internetowych ceny są już duuuuuużo wyższe przez walute

 

sfaragdas, z tym indeksem to bardzo dobra cena, nigdzie nie znajdziesz pewnie taniej, nawet doliczając ten koszt wysyłki 25 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jedź, bierz, sprawdzisz je na miejscu czy wszystko z nimi ok i będziesz zadowolony :cool:

a czwartą i tak zakupisz z datą produkcji własnie z tego okresu, więc nie będzie żadnych różnic :wink:

ja swoje kupiłem z datą 1008 :neutral: a też strasznie chciałem z 09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do zakupu RE070 ale nigdzie nie mogę znaleźć rozmiaru 215x45x17.

 

RE 070 z tego co tu już pisano, to raczej mało "cywilna" opona :roll:. Na mokrą nawierzchnię chyba się nie nadaje, czy się mylę? Chyba, że myślałeś o 050/ 050A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do zakupu RE070 ale nigdzie nie mogę znaleźć rozmiaru 215x45x17.

 

RE 070 z tego co tu już pisano, to raczej mało "cywilna" opona :roll:. Na mokrą nawierzchnię chyba się nie nadaje, czy się mylę? Chyba, że myślałeś o 050/ 050A?

 

Właśnie wszyscy twierdzą, że na mokrym się świetnie spisuje, albo się myle? Już mi się od tego czytania syćko mąci :roll:

 

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...