Skocz do zawartości

Subaru Legacy by bArTi - 2.0 165KM


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty Kolego w jakim masz kolorze...czarne w beżowym środku? No mało tego jeździ i w dodatku "Subaru" to człowiek zwraca uwagę :)

 

Dziś pierwszy dzień zimy...i taka historia...:

 

Kupiłem samochód na "oponach zimowych" Falken...ok, bieżniczek jeszcze jakieś 4mm to sobie myślę...przelatam...Ale rok na oponach...2010. Zawsze jak kupowałem samochód to wchodziły nowe opony, bo dla mnie to podstawa. Ale że w tym tygodniu mam rozrząd, to mówię przyoszczędzę, kupię na wiosnę letnie. Tym bardziej że do Żony samochodu tez musiałem kupić 17" ( Michelin Alpin 5-tki zima )

NIE PRZYOSZCZĘDZĘ !!!

Łuk na obwodnicy ( taki dłuższy ) w Radomiu na Szarych Szeregów, kolega Nurek na pewno kojarzy...z racji ze dziś sypie, droga biała, lecę sobie 70 może 80 a tu przód ucieka, dobrze ze jechałem wew pasem, zaczął mi przód uciekać już poza oś jezdni, myślę HU...OWA opona!!! gazem nie wyprowadzę, lekko przyfolgowałem hamulcem, nastawiło przód, tył bokiem, trochę gazu, jestem w domu....ufff wyszedłem...[moderator czuwa]

 

Siedzę właśnie na "oponeo" i wybieram opony, te do UTYLIZACJI !!! Choć by mi ktoś dawał za nie 50zł to nie sprzedam!!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Kolego w jakim masz kolorze...czarne w beżowym środku? No mało tego jeździ i w dodatku "Subaru" to człowiek zwraca uwagę
 
Dziś pierwszy dzień zimy...i taka historia...:
 
Kupiłem samochód na "oponach zimowych" Falken...ok, bieżniczek jeszcze jakieś 4mm to sobie myślę...przelatam...Ale rok na oponach...2010. Zawsze jak kupowałem samochód to wchodziły nowe opony, bo dla mnie to podstawa. Ale że w tym tygodniu mam rozrząd, to mówię przyoszczędzę, kupię na wiosnę letnie. Tym bardziej że do Żony samochodu tez musiałem kupić 17" ( Michelin Alpin 5-tki zima )
NIE PRZYOSZCZĘDZĘ !!!
Łuk na obwodnicy ( taki dłuższy ) w Radomiu na Szarych Szeregów, kolega Nurek na pewno kojarzy...z racji ze dziś sypie, droga biała, lecę sobie 70 może 80 a tu przód ucieka, dobrze ze jechałem wew pasem, zaczął mi przód uciekać już poza oś jezdni, myślę HU...OWA opona!!! gazem nie wyprowadzę, lekko przyfolgowałem hamulcem, nastawiło przód, tył bokiem, trochę gazu, jestem w domu....ufff wyszedłem...[moderator czuwa]
 
Siedzę właśnie na "oponeo" i wybieram opony, te do UTYLIZACJI !!! Choć by mi ktoś dawał za nie 50zł to nie sprzedam!!!  

Hehe,mój też strasznie tańczył rano, ale złapiesz czucie i banan będzie na gębie.
Ja mam jasny szary sedan.IMG_2638.JPG
Mój z końcówka N


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę jaki zestaw w Radomiu :)

 

Opony zamówione...na sobotę mają być:)

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-winter-sport-5-215-50-r17-95-v-xl-mfs

Opony juz mam...DWIE...bo...

dwie przyszły dot 11.17 a dwie przyszły 20.15:blink: szok

Nie przyjąłem i czekam na dwie nowe:) 

 

Dunlop winter sport 5 (2).jpgDunlop Winter Sport 5.jpg

20171202_122806.jpg

20171202_122829.jpg

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, jakie ma plusy i minusy tego typu rozwiązanie?
wydech.thumb.jpg.91b1fa79943ee4a0e6a247f6bd565467.jpg

Podejrzewam, że będzie ładniejszy dźwięk, głośniejszy zarazem.
A z minusów to pewnie utrata mocy jeśli nie zrobisz remapu.
No i wygląd z plusów- bajka, choć z mocą naszych silników to trochę mocno na wyrost


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy stoi juz na nowym ogumieniu

 

Dunlop Winter Sport 5 w rozmiarze 215/50 R17 ( 647mm średnica opony )...bałem się trochę tego rozmiaru, ale jest idealny, koło wygląda teraz konkretnie i poważnie...przy rozmiarze 215/45 R17 to wyglądało jak od młodszego brata, taka zelówka....bleee

 

Zresztą oceńcie sami, zdjęcia robione nocą...w dzień też będą, ale na tygodniu

 

Nie wspomnę już o komforcie, ciszy, lekkości prowadzenia ( stare opony stawiały straszny opór w jeździe ) zaraz pewnie zostanę skarcony, ale według mnie na nowych, wskazania spalania przy danej prędkości na swojej trasie do pracy są widocznie niższe:) średniego jeszcze nie sprawdzałem bo dopiero co założyłem opony.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wrzucać do mej Subary maskę z kurnikiem? Jakie są Wasze opinie? Bo jadę jutro w trasę 300km i w okolicach akurat gość ma maskę w moim kolorze, stan igła. Brać / nie brać?

20181105_150130.jpg

 

 

 

Poniżej wstawiam foto, znalezione na necie...podobny kolor, maska z dziurą...no fajnie to wygląda :D

 

 

subaru-legacy-sti-for-sale-UK.jpg

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, ile ludzi, tyle opinii. Jedni montowanie takiej maski do N/A będą uważali za profanację, drudzy znowu za fajny gadżet. O tym musisz zadecydować sam. ;) 

 

Jak pytasz o moje zdanie, to mi się podoba. :D 

Edytowane przez Dj Brabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz maskę z wlotem do N/A i cały syf / wilgoć / sól / etc wpada wprost do komory silnika. Pamiętaj o tym. Chyba, że zrobisz jakiś bypass i puścisz powietrze bokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, The_Sickness napisał:

Kupisz maskę z wlotem do N/A i cały syf / wilgoć / sól / etc wpada wprost do komory silnika. Pamiętaj o tym. Chyba, że zrobisz jakiś bypass i puścisz powietrze bokiem

Też właśnie o tym samym pomyślałem wczoraj i zapadła decyzja, iż maskę odpuszczam. Póki co czekam na tłumik środkowy z nierdzewki więc gadżetów narazie dość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...