Skocz do zawartości

Box Dachowy Subaru


Tsunetomo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś ma doświadczenie z takim boxem:

http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Box-dachowy-long/103

Zalezy mi na maksymalnie cichym rozwiązaniu. Warto czy lepiej szukać coś innyc producentów (np Thule?).

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten box  i tak zapewne jest produkcji Thule,wygląda na model z poprzedniej linii wzorniczej.Zrobiony na zamówienie Subaru Europe,stąd logo,tak samo belki bagażnika,system mocowania na tzw"jaskółczy ogon",stosowany jest przez Thule.

O poziomie szumów takiego zestawu przekonasz się dopiero po zamocowaniu i jeździe.Może warto skorzystać z wypożyczalni celem wypróbowania i zebraniu doświadczeń.;)

http://www.box4car.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na system montażu - w tym opisie nic nie ma na ten temat - do sprawdzenia. Thule od jakiegoś czasu stosuje system PowerClick, który jest dziecinnie prosty w montażu na belkach, ponadto umożliwia dostosowanie do różnego rozstawu belek. Ponadto praktycznym patentem jest obustronny dostęp do wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecam thule, montaż szybki i bez narzędzi, box nie hałasuje bardziej niż same belki. 

przymierz koniecznie czy bez problemu otworzysz do końca klapę bagażnika po montażu boxa.

ja mam długą trumnę thule pacific 500 (z poprzedniego auta) i spojlerek klapy dotyka mi bagażnika po otwarciu -- nijak nie da się tego bardziej do przodu przesunąć, chociaż możliwość regulacji jest spora.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Hej,

Czy ktoś ma doświadczenie z takim boxem:

http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Box-dachowy-long/103

Zalezy mi na maksymalnie cichym rozwiązaniu. Warto czy lepiej szukać coś innyc producentów (np Thule?).

dzieki i pozdrawiam

 

Jesli dobrze patrze, to to ten sam box, z ktorym od paru lat jezdzimy na Subariady. Z tego co sie orientuje to producentem jest Mont Blanc. Jest OK, przezyl naprawde baaaardzo duzo i dopiero teraz, po wielu tysiacach km, w ciezkich warunkach, powoli zaczyna byc czuc pewne zmeczenie materialu (dokladnie to mocowanie do relingow troche sie poddaje i box sie w hardcorowym terenie troche przesuwal w bok). 

 

+ jest duzy

+ wedlug mnie dosc cichy

+ do Forka pasuje idealnie, zakladam ze do OBK tez

 

- przy "stopkach" troche nieszczelny. Na normalnych szosach bez znaczenia, ale np. w takiej Armenii i ciaglej jezdzie w kurzu, trzeba bylo zakleic szczeliny powertapem

- otwiera sie tylko na jedna strone

- system zamykania jest upierdliwy gdy box jest faktycznie pelny, ciezko domknac

 

Sam posiadam boxa Thule Motion XT z aktualnego rocznika ( http://bit.ly/2ioxqbt )  i z plusow dla mnie najistotniejsze to:

- mozliwosc otwierania z obu stron

- swietny zamek z samozatrzaskiem, bez mozolnego zamykania kluczykiem i bez ryzyka zlamania tegoz

- szybciutki i prosty montaz do relingow (takie ma "szpony")

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Than_Junior napisał:

 

Jesli dobrze patrze, to to ten sam box, z ktorym od paru lat jezdzimy na Subariady. Z tego co sie orientuje to producentem jest Mont Blanc. Jest OK, przezyl naprawde baaaardzo duzo i dopiero teraz, po wielu tysiacach km, w ciezkich warunkach, powoli zaczyna byc czuc pewne zmeczenie materialu (dokladnie to mocowanie do relingow troche sie poddaje i box sie w hardcorowym terenie troche przesuwal w bok). 

 

+ jest duzy

+ wedlug mnie dosc cichy

+ do Forka pasuje idealnie, zakladam ze do OBK tez

 

- przy "stopkach" troche nieszczelny. Na normalnych szosach bez znaczenia, ale np. w takiej Armenii i ciaglej jezdzie w kurzu, trzeba bylo zakleic szczeliny powertapem

- otwiera sie tylko na jedna strone

- system zamykania jest upierdliwy gdy box jest faktycznie pelny, ciezko domknac

 

Sam posiadam boxa Thule Motion XT z aktualnego rocznika ( http://bit.ly/2ioxqbt )  i z plusow dla mnie najistotniejsze to:

- mozliwosc otwierania z obu stron

- swietny zamek z samozatrzaskiem, bez mozolnego zamykania kluczykiem i bez ryzyka zlamania tegoz

- szybciutki i prosty montaz do relingow (takie ma "szpony")

Dzięki. Zatem chyba lepiej Thule... no cóż, tak bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś ma sprawdzony komplet belek i box na XV? Ogólny zamysł był taki, by całość na aucie nie przekroczyła 2m co pozwoli bez obaw zajechać na co bardziej ściśnięte parkingi wielopoziomowe czy czasem załapać się na niższą taryfę na promie. 

No i oczywiście rozwiązanie raczej budżetowe, bo będzie używane może 1-2 razy w roku. Narty nie muszą się tam mieścić :)

Pierwotnie myślałem o belkach whispbar i jakimś solidnym produkcie Jost (jost.com.pl), ale nie wiem czy niepotrzebnie nie pompuję budżetu.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...