Jump to content

wolne obroty legacy 2,0 IV

HUNCVOT

Recommended Posts

Witam. Dzisiaj po poracy odpaliłem auto przy wyjeżdżaniu z parkingu jakby się dławił był jeszcze na ssaniu,raz zgasł.Po paru set metrach jechał normalnie.Czasem widzę że obroty są za niskie ok 600.Czy ktoś spotkał się z czymś takim, o co chodzi?.

• Like 1

U mnie jak miałem padająca cewkę to były właśnie takie objawy, dławienie i przerywanie podczas przyspieszania, natomiast żadnego błędu nie było na desce rozdzielczej. Po wymianie cewki jak ręką odjął.

Tak samo dzisiaj rano.ZAPALIŁ NORMALNIE, na ssaniu podczas wyjeżdżania z parkingu spadł z obrotow i zgasł ,zapalił,troche pokręcił, jakby zalany, zadławił sie po dodaniu gazu, troche pochodził na wolnych i wszystko dalej ok.wygląda na to jak by go na ssaniu zalewało.Nie wiem.

SOHC - śrubki, DOHC płytki. Tylko ustawiaj luzy na zimnym !! Spotkałem magika który ponoć próbował jak klient przyjechał - po 5 minutach. Twierdził że da się. Na swoim nie pozwoliłem próbować.

Godzinę temu, HUNCVOT napisał:

Wiadomo ,że na zimnym się ustawia.Widziałem ,że nie ma tak mało miejsca, damy radę.Jak dekielzejdzie ,to na regulacje też starczy miejsca.Jakie luzy, czy ktoś wie?

Valve clearance (Standard):
Intake
0.20±0.04 mm (0.0079±0.0016 in)
Exhaust
0.25±0.04 mm (0.0098±0.0016 in)

HUNCVOT  kolega recki dobrze prawi - przepustnica. U mnie identyczne objawy były i nawet pojechałem na sprawdzenie luzów - nie były sprawdzane baaardzo długo (od 100tyś km) a mam gaz. Okazało się że luzy w 100% wszystkie w tolerancji a w garażu przeczyściłem benzyną przepustnicę(po jej demontażu) i samochód jak ideał- obroty niczym skała już od wiosny ;-)   Ja mam dohc i sprawdzenie luzów troche drogie ale u Ciebie profilaktycznie można sprawdzić....obstawiam jednak przepustnicę.

Dokładnie! Wykrec i pędzelek w dłoń! Mi przy pierwszym czyszczeniu zeszło dobrze ponad godzinę na samo pucowanie.Tylko zadnego papieru ściernego ani tym podobnych- jak naruszysz krawędzie to będzie głupiec! Uprzedzając pytanie- ma być minimalna szczelina (patrząc pod światło)

Btw. Może źle szukałem ale jakoś niespecjalnie doszukałem się prostych manuali typu zdjęcie przepustnicy, wymiana filtra powietrza czy klocków etc. Dla kompletnego laika w tym i mnie takie instrukcje z fotorelacją (opis słowny nie każdemu TO odda ) dla danego modelu to byłoby COŚ. Chyba, że tu mamy coś takiego?

• 3 weeks later...

Przepustnica wyczyszczona obroty stabilne.Spray do przepustnic jest ok, bo nie dotykamy powierzchni gładzi, nie trzeba szorować pędzelkiem, w przypadku benzyny ekstrakcyjnej.           Jeszcze jeden temat .Udało mi się kupić w fajnej cenie fotele skórzane. Fotel kierowcy ma regulacje el.wtyczka w aucie z ręczną regulacją fotela jest już oryginalnie przygotowana, to tylko kwestia podłączyć.Jest jeszcze jedna wtyczka która pasuje do fotela skórzanego , podpiąłem.Myślę, że to chyba grzanie, ale nie mam włącznika obok ręcznego hamulca .Jest zaślepka.pytanie , czy są w środku kable i wtyczki do wyłączników.

Edited by HUNCVOT

Przepustnica wyczyszczona obroty stabilne.Spray do przepustnic jest ok, bo nie dotykamy powierzchni gładzi, nie trzeba szorować pędzelkiem, w przypadku benzyny ekstrakcyjnej.           Jeszcze jeden temat .Udało mi się kupić w fajnej cenie fotele skórzane. Fotel kierowcy ma regulacje el.wtyczka w aucie z ręczną regulacją fotela jest już oryginalnie przygotowana, to tylko kwestia podłączyć.Jest jeszcze jedna wtyczka która pasuje do fotela skórzanego , podpiąłem.Myślę, że to chyba grzanie, ale nie mam włącznika obok ręcznego hamulca .Jest zaślepka.pytanie , czy są w środku kable i wtyczki do wyłączników.
Znajac Subaru to powinny być. Bezpiecznik pamiętaj wlozyc