Skocz do zawartości

wolne obroty legacy 2,0 IV


HUNCVOT

Rekomendowane odpowiedzi

SOHC - śrubki, DOHC płytki. Tylko ustawiaj luzy na zimnym !! Spotkałem magika który ponoć próbował jak klient przyjechał - po 5 minutach. Twierdził że da się. Na swoim nie pozwoliłem próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HUNCVOT napisał:

Wiadomo ,że na zimnym się ustawia.Widziałem ,że nie ma tak mało miejsca, damy radę.Jak dekielzejdzie ,to na regulacje też starczy miejsca.Jakie luzy, czy ktoś wie?

 

Valve clearance (Standard):
Intake
0.20±0.04 mm (0.0079±0.0016 in)
Exhaust
0.25±0.04 mm (0.0098±0.0016 in)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUNCVOT  kolega recki dobrze prawi - przepustnica. U mnie identyczne objawy były i nawet pojechałem na sprawdzenie luzów - nie były sprawdzane baaardzo długo (od 100tyś km) a mam gaz. Okazało się że luzy w 100% wszystkie w tolerancji a w garażu przeczyściłem benzyną przepustnicę(po jej demontażu) i samochód jak ideał- obroty niczym skała już od wiosny ;-)   Ja mam dohc i sprawdzenie luzów troche drogie ale u Ciebie profilaktycznie można sprawdzić....obstawiam jednak przepustnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Wykrec i pędzelek w dłoń! Mi przy pierwszym czyszczeniu zeszło dobrze ponad godzinę na samo pucowanie.Tylko zadnego papieru ściernego ani tym podobnych- jak naruszysz krawędzie to będzie głupiec! Uprzedzając pytanie- ma być minimalna szczelina (patrząc pod światło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Może źle szukałem ale jakoś niespecjalnie doszukałem się prostych manuali typu zdjęcie przepustnicy, wymiana filtra powietrza czy klocków etc. Dla kompletnego laika w tym i mnie takie instrukcje z fotorelacją (opis słowny nie każdemu TO odda ) dla danego modelu to byłoby COŚ. Chyba, że tu mamy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepustnica wyczyszczona obroty stabilne.Spray do przepustnic jest ok, bo nie dotykamy powierzchni gładzi, nie trzeba szorować pędzelkiem, w przypadku benzyny ekstrakcyjnej.           Jeszcze jeden temat .Udało mi się kupić w fajnej cenie fotele skórzane. Fotel kierowcy ma regulacje el.wtyczka w aucie z ręczną regulacją fotela jest już oryginalnie przygotowana, to tylko kwestia podłączyć.Jest jeszcze jedna wtyczka która pasuje do fotela skórzanego , podpiąłem.Myślę, że to chyba grzanie, ale nie mam włącznika obok ręcznego hamulca .Jest zaślepka.pytanie , czy są w środku kable i wtyczki do wyłączników.

Edytowane przez HUNCVOT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica wyczyszczona obroty stabilne.Spray do przepustnic jest ok, bo nie dotykamy powierzchni gładzi, nie trzeba szorować pędzelkiem, w przypadku benzyny ekstrakcyjnej.           Jeszcze jeden temat .Udało mi się kupić w fajnej cenie fotele skórzane. Fotel kierowcy ma regulacje el.wtyczka w aucie z ręczną regulacją fotela jest już oryginalnie przygotowana, to tylko kwestia podłączyć.Jest jeszcze jedna wtyczka która pasuje do fotela skórzanego , podpiąłem.Myślę, że to chyba grzanie, ale nie mam włącznika obok ręcznego hamulca .Jest zaślepka.pytanie , czy są w środku kable i wtyczki do wyłączników.
Znajac Subaru to powinny być. Bezpiecznik pamiętaj wlozyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...