Skocz do zawartości

O wulgaryzmach: Co nim jest, a co nie jest?


owoc666

Termin Cyny IV  

39 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

But I am the law :mrgreen:.

 

I tu sie mylisz My Friend :twisted: I'am The Law :cool: :twisted::mrgreen:

I to właśnie świadczy o jakości prawa w Polsce. No, czego tu oczekiwać...? :twisted:

 

Co do wulgaryzmów:

Mikołaj Rej,

Andrzej Morsztyn (autor fraszki zaczynającej się od słów "Sameś skurwysyn, kurwa twoja żona"),

Wacław Potocki,

Jan Kochanowski,

biskup Ignacy Krasicki,

Aleksander Fredro,

Melchior Wańkowicz,

Andrzej Bursa,

Rafał Wojaczek,

Beata Tyszkiewicz (kocham tę Panią, a kto ją zna, to wie, że dobitne podkreślanie emocji nie przeszkadza jej być damą),

Kalina Jędrusik (tylko prawdziwa dama potrafi powiedzieć "kurwa mać!"),

Kazik Staszewski,

Maciek Maleńczuk

[EDIT] i MAMUSIA, oczywiście

 

i MY wszyscy, w niektórych momentach używamy słów powszechnie uważanych za obelżywe lub wulgarne.

 

Oczywiście nie musimy. "Motyla noga" rulez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zakładam FOK: Front Obrony Krzysioma. A przy okazji: zdrowego rozsądku i wolnego słowa.

 

Cenzorom zaś życzę (przynajmniej co niektórym), by sobie w końcu wyjęli te słowniki spod poduszki, bo ich chyba twarda okładka trochę w zwoje uwiera - i zaczęli czasem myśleć samodzielnie.

 

A jak nie, to do PiS-u. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=dupa

 

O! Wulgarne, więc cytuję: "dupowóz" też jest wulgaryzmem. Widziałem to słowo napisane na tym forum przez samych wmorderatorów, a jakoś pasków za to nie dostali... :roll:

 

Wiem, wiem. Wmoderatorni prawa się nie tyczą, ale krzysioma, który jest przez nią nielubiany tyczą się wszystkie, nawet te wymyślone naprędce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie świadczy o jakości prawa w Polsce. No, czego tu oczekiwać...? :twisted:

Szczerze to nie rozumiem :?: Naprawdę staram sie powaznie ferowac wyroki, niezaleznie od konsekwencji, ktore mnie potem spotykaja :???: :evil: :roll: :shock: :!: Co to ma do jakosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie świadczy o jakości prawa w Polsce. No, czego tu oczekiwać...? :twisted:

Szczerze to nie rozumiem :?:

Ło Jezu...

 

To miał być komentarz do stwierdzenia forumowego szeryfa Włochatego o "byciu Prawem". Zanim go napisałem, Ty się już dopisałeś, no i zacytowałem Was razem...

 

No offense. :cool: To był żart... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wulgaryzmów:

Mikołaj Rej,

Andrzej Morsztyn (autor fraszki zaczynającej się od słów "Sameś skurwysyn, kurwa twoja żona"),

Wacław Potocki,

Jan Kochanowski,

biskup Ignacy Krasicki,

Aleksander Fredro,

Melchior Wańkowicz,

Andrzej Bursa,

Rafał Wojaczek,

Beata Tyszkiewicz (kocham tę Panią, a kto ją zna, to wie, że dobitne podkreślanie emocji nie przeszkadza jej być damą),

Kalina Jędrusik (tylko prawdziwa dama potrafi powiedzieć "kurwa mać!"),

Kazik Staszewski,

Maciek Maleńczuk

[EDIT] i MAMUSIA, oczywiście

 

i MY wszyscy, w niektórych momentach używamy słów powszechnie uważanych za obelżywe lub wulgarne.

 

Oczywiście nie musimy. "Motyla noga" rulez...

 

Do owej listy koniecznie dopisałbym poetów młodego pokolenia np. Dorota Masłowska.

 

Z tym dawaniem ostrzeżeń za przekleńśtwa to warto może troszkę wyluzować; może ostrzec a jak nie wyedytuje to dopiero wtedy ostrzeżenie co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam FOK: Front Obrony Krzysioma. A przy okazji: zdrowego rozsądku i wolnego słowa.

To i ja się zapiszę.

Oddajcie nam krzysioma, FOK. Bo jak nie, FOK, to FOK będzie przechlapane, FOK.

 

Podpisano: FOK

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady z Krzysiomem. Czasem bywa marudny i się powtarza, ale pasek za taki wyraz :shock:

Bądźmy konsekwentni i wszystkie wyrazy uznane przez słownik języka polskiego za uwlgarne ( badź ich połaczenia, jak np dupowóz) uznajemy za wulgarne i dajemy ostrzeżenia.

Rozumiem,ze SIP jest właścicielem domeny, użycza jej dla działalności forum i nie chce tu wulgaryzmów. Ale powtórzę jeszcz raz - bądźcie konsekwentni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ja nie kropkuje, tylko pisze tak^%#@%&*%$# jak mnie ktoś%$#@$^&&%$ (czyt. zdenerwuje) :wink:

 

 

ps. a jak dostane pasek za to, to bedę sie domagał pasków dla ( i tu moge podać nick'i kilku osób, które robia tak samo) :wink:

 

ziart :razz:

 

a tak na powaznie, to modowie chyba dlatego zostali "zwerbowani" przez SIP, zeby pilnować porządku na forum i maja ku temu uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na powaznie, to modowie chyba dlatego zostali "zwerbowani" przez SIP, zeby pilnować porządku na forum i maja ku temu uprawnienia.

 

ja wcale tego nie neguję, a moje zapytanie nie miało na celu atakowania moderatora

 

zadałam pytanie i chciałabym uzyskać odpowiedź, co by później nie dostać paseczkiem za nieznajomość prawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ja nie kropkuje, tylko pisze tak^%#@%&*%$# jak mnie ktoś%$#@$^&&%$ (czyt. zdenerwuje) :wink:

 

 

ps. a jak dostane pasek za to, to bedę sie domagał pasków dla ( i tu moge podać nick'i kilku osób, które robia tak samo) :wink:

 

ziart :razz:

 

a tak na powaznie, to modowie chyba dlatego zostali "zwerbowani" przez SIP, zeby pilnować porządku na forum i maja ku temu uprawnienia.

 

 

A Ty się tak nie podlizuj moderatorom, bo doskonale pamiętamy Twoje "Wejście Smoka" w społeczność forumową :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenzorom zaś życzę (przynajmniej co niektórym), by sobie w końcu wyjęli te słowniki spod poduszki, bo ich chyba twarda okładka trochę w zwoje uwiera - i zaczęli czasem myśleć samodzielnie.

 

Pomysł zwalczania wulgaryzmów na forum nie jest mój a Dyrekcji. Podpieram się słownikiem PWN, żeby mieć jakiś punkt odniesienia, nie mam zamiaru za każdym razem jak chcę komuś dać pasek prowadzić dyskusji czy dane słowo jest wulgaryzmem czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenzorom zaś życzę (przynajmniej co niektórym), by sobie w końcu wyjęli te słowniki spod poduszki, bo ich chyba twarda okładka trochę w zwoje uwiera - i zaczęli czasem myśleć samodzielnie.

 

Pomysł zwalczania wulgaryzmów na forum nie jest mój a Dyrekcji. Podpieram się słownikiem PWN, żeby mieć jakiś punkt odniesienia, nie mam zamiaru za każdym razem jak chcę komuś dać pasek prowadzić dyskusji czy dane słowo jest wulgaryzmem czy nie.

 

A o moje zwoje to Ty się już nie martw.

WRCfan,

Jeżeli mogę "wyjaśniać" WiSa, to myślę, że jemu chodziło o to, że się za bardzo przejąłeś.

Dyrekcja wydaje zalecenia "zgrubne", a jak zapewne wiesz, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

 

Jak komuś się zdarzy... no cóż. Jak się powtarza zbyt często i bez sensu...

(Bo Mamusi, na ten przykład, zdarzało się często, ale z sensem :cool: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zwalczania wulgaryzmów na forum nie jest mój a Dyrekcji.

 

Pomysł jak najbardziej popieram. Chodzi mi jedynie o to, by wykazać minimum elastyczności, a nie walić jak automat. Bo ten sam zestaw literek czasem może być chamski i wulgarny, a czasem nie - jest coś takiego, jak kontekst i intencja.

 

Podam przykład: można się chamsko odezwać nie używając wulgaryzmów (za to paska nie ma, niestety - a coraz częściej ludzie sobie skaczą do gardeł, jak widzę, i jadą sobie niekiedy dość ostro), a można opowiedzieć dobry żart, w którym będzie trefne słówko, bo musi być - i wtedy bęc (słusznie Gal przywołał klasyków - taki Jan Kochanowski ze swoimi "Fraszkami" zostałby tu zbanowany po tygodniu).

 

Podpieram się słownikiem PWN, żeby mieć jakiś punkt odniesienia, nie mam zamiaru za każdym razem jak chcę komuś dać pasek prowadzić dyskusji czy dane słowo jest wulgaryzmem czy nie.

 

Żaden słownik nie załatwi tego, co załatwi elementarne wyczucie językowe - przykład najlepszy z moim "ulubionym" słówkiem na "zaj", a także z w/w "dupą", poniekąd.

Zamiast zawracać sobie głowę durnowatym słownikiem, radzę - drodzy Modzi - pomyślcie, czy danego słowa/zwrotu, w danym kontekście, użylibyście w rozmowie z Dyrekcją, z własną babcią, albo z księdzem biskupem. I mam nadzieję, że wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości, czy "dupa" jest wulgarna, czy nie.

Etap drugi, jeszcze trudniejszy - ocena, czy w danym kontekście dany wulgaryzm jest uzasadniony, czy nie. Czy wynika z niezbędnej ekspresji, czy z językowego ubóstwa autora lub jego braku dobrego wychowania?

I dopiero wtedy bym dawał pasek.

 

Ale, jak wiadomo, ja niedzisiejszy jestem. Prościej ustawić moda na automat, albo jeszcze lepiej, dać automat na moda. Tylko wtedy już nie da się napisać "pedał gazu"... :roll: - bo automatyczny mod wywali.

 

A o moje zwoje to Ty się już nie martw.

Właśnie się martwię - bo Cię lubię... :wink:

 

Powtarzam apel - MYŚLEĆ, a nie mechanicznie stosować regulaminy, instrukcje, i inne wytyczne. Lub słowniki. Bo to droga donikąd (albo do służb mundurowych, najlepiej w roli kaprala).

 

Howgh.

 

Jak dla mnie, EOT. Co z tym fantem zrobicie, drogi Urzędzie Kontroli Publikacji i Widowisk, to już nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam apel - MYŚLEĆ, a nie mechanicznie stosować regulaminy, instrukcje, i inne wytyczne. Lub słowniki. Bo to droga donikąd (albo do służb mundurowych, najlepiej w roli kaprala).

 

Ja ostatnimi czasy mam z tym problemy, więc się chyba bedę wstrzymywał przed "paskowaniem" pomijając ewidentne przypadki.

 

Rady wezmę sobie do serca - dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady wezmę sobie do serca - dzięki!

 

Tylko nie popadaj w przesadę w drugą stronę - bo będzie na Gala i na mnie, że się przez nas chamstwo na forum pleni... :roll: :wink:

 

Przy okazji - publicznie przepraszam, jeśli moje powyższe teksty zabrzmiały czyimś zdaniem nadmiernie agresywnie. Mam zły okres, warczę na ludzi seriami, więc i biednemu WuRCowi się dostało - Misiael, upomnij się o flaszkę, przy okazji... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...