Jump to content
Gregorius

Stopy niespelniajace norm w japonskich samochodach

Recommended Posts

http://moto.onet.pl/aktualnosci/toyota-i-honda-ofiarami-falszowanych-stopow-metali-od-kobe-steel/6nnnps

Ciekawe jak to sie ma do Subaru I jaki rzeczywisty wplyw ma na jakosc I bezpieczenstwo samochodu.

Tu wiecej informacji:

https://www.theguardian.com/business/2017/oct/11/japan-kobe-steel-scandal-ford-toyota-honda-mazda-boeing

Edited by Gregorius
  • Confused 1

No może z tego wyjść historia jak z poduszkami takata. Pada moja ostoja wiary w uczciwość i pewność japońskiej techniki.

Poduszkę da radę wymienić a jak okaże się, że stopów użyto do bardziej skomplikowanych miejsc niż maska czy drzwi to trochę słabo akcję serwisową widzę.

Miało swoja aferę VW i Audi]. Maja teraz marki japońskie.

Jakoś nie wierzę, że władze korporacji nie miały pojęcia o błędach.

Jestem przekonany (ale nie zwolennikiem teorii spiskowych), że musiała być wiedza. Gdzie kontrola jakości, normy, testy i inne procedury bezpieczeństwa, które powinny zadziałać i u dostawcy i u odbiorcy

Edited by MKK

Nie musicie się martwić , w PL nie będą niczego oddawać albo rekompensować  bo nikt nie pójdzie do sądu a nawet jak to zrobi to za 10 lat dostanie 3000 zł 

Edited by Karenz

7 godzin temu, Karenz napisał:

Nie musicie się martwić , w PL nie będą niczego oddawać albo rekompensować 

jeżeli chodzi o markę Subaru to zapewne będzie jak napisałeś . Natomiast jeżeli chodzi o Toyotę czy Honde nie byłbym  taki   pewien

Zapewne tak będzie.

Zresztą FHI musiałby się przyznać w których autach (wszystkich?) mogą być blachy niespełniające jakichś (sic!) norm 

Chyba, ze przy homologacji podawane są parametry stopu. Ale to już inna bajka

Jak trzeba będzie pójść do sądu to pójdę Subaru Polska to nie jest żadna święta krowa. Z vw się sądziłem o maskę w golfie i maskę mi wymienili, z suzuki o felgi w vitarze i w końcu uznali że była wada.

Edited by Lesiorip

W dniu 10/15/2017 o 18:59, Lesiorip napisał:

Jak trzeba będzie pójść do sądu to pójdę Subaru Polska to nie jest żadna święta krowa. Z vw się sądziłem o maskę w golfie i maskę mi wymienili, z suzuki o felgi w vitarze i w końcu uznali że była wada.

Postawa godna uznania. Szanuję ludzi z zasadami. Jak ktoś nie ma dobrego kumpla adwokata - to zazwyczaj ciężko zabrać się za taki temat.