Skocz do zawartości

Nowe Justy na bazie Passo


aston

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Ojciec Założyciel

Bokser to filozofia. Nie widać nawet na najdalej postrzegalnym horyzoncie śaldu zmian.

 

W USA FHI miało wspówłasność fabryki (partnerem było Isuzu). Wykupiło udziały Isuzu i ... miało w konsekwencji za duże moce produkcyjne.

W celu ich wypełnienia FHI doszło do porozumienia z Toyotą.

Camry nie ma nic wspólnego z Legacy i zmiany tego stanu rzeczy nie są przewidywane.

Legacy dla EU jest produkowane w Japonii.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nie.

Poza tym poprzedni był T-Sportem przebranym za Yarisa, to znaczy najpierw zrobiono w Toyota Sport co trzeba - silnik, skrzynię, zawias - a potem jakoś upakowano w odpowiednio dostosowaną puszkę. Z nowym jest odwrotnie - bierzemy gotowego Yarisa New, wkładamy nieco mocniejszy silnik i obklejamy "sportowymi" gadżetami. Nakładki, plakietki, naszywki, jakiś spoilerek - no i ESP, rzecz jasna.

 

 

WiS, proszę Cię. Nie dorabiaj takich teorii :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba następuje Mcdonaldyzacja marki Subaru... : http://www.autokrata.pl/lod/2530/subaru ... _na_przod/

 

Niedługo rankingi sprzedaży w Polsce będą następujące:

Skoda

Subaru

Toyota

Fiat

[kolejność dowolna]

 

Impreza idzie stylistycznie w kierunku Lanosa, a Justy (co prawda praktycznie nie oferowany w Polsce) będzie ośką... Szkoda pewnej legendy, ale jak widać aby przetrwać na rynku tak musi być.

 

[edit] sorry za zdublowanie tematu i dzięki za przeniesienie w odpowiednie miejsce. W tym kontekście faktycznie ameryki nie odkryłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 2 jak ogólnie wiadomo będzie (a raczej jest nowej wersji) produkowana w Japonii... lecz (ofcjalnie) nie jest (jeszcze ?) dostępna w Polsce. podobnie zresztą, jak "oryginał", czyli Daihatsu Sirion.

 

Mazda 2 jest dostępna u indywidualnych dealerów (zdaje się, ze z początkiem roku podpiszą umowę z nowo powstałą Mazdą Polska)

http://www.samochody.mojeauto.pl/mazda/ ... azda2.html

Cena od 46.900 zł (trochę drogo, ale to dlatego, że ma ona normalną Europejską cenę, bo na zachodzie jest tańsza niż np Yaris)

 

Natomiast jako ciekawostka - będzie to jedyne w Polsce auto segmentu B produkowane w Japonii ;)

 

No i tu się mylisz, znaczy masz rację, ze będzie to jedyny samochód tego segmentu produkowany w Japonii, ale mylisz sie, ze jest to segment B, bo definitywnie jest to segment A, czyli konkurent Pandy.

 

 

Nowy Justy jest:

-cholernie drogie

-brzydki

-słaby silnik ma

-brak napędu na 4 koła :(

-mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jak w przypadku niemieckich marek - wprowadzą opcję demontażu znaczków :twisted:

 

Takie cos jest oferowane? Nie słyszałem - słyszałem tylko o niższych cenach za modele dla niepalących... :)

 

A można prosić wtedy taki model bez znaczka za rozsądną cenę, bo żonie chciałem kupić małe Subaru, ale przegrało w wyścigu z większością oferowanych modeli tego segmentu. No i chyba będzie 207...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Koledzy jak sądzę oceniają wygląd i "teorię" oraz porównują nowe Justy do troszkę nie tego segmentu co trzeba... Ja miałem mieszane uczucia jak Wy, dokąd nie przeanalizowałem w spokoju i obiektywnie wszystkich za i przeciw oraz pierwsze przejażdżki tym 1-litrowym "Subaru"....

Dla kogoś takiego jak ja - czyli szarego człowieczka który przeciętnie zarabia i używa samochodu w 95% jako środka transportu do pracy i z powrotem, oraz krótkich dystansów po mieście ten samochodzik jest jak najbardziej OK.

 

 

Po pierwsze, lubię małe samochody...

 

po drugie, SPALANIE, fajnie że będę mógł po mieście jeździć spalając poniżej 6l/100...

 

po trzecie, ten silnik nie jest taki słaby na co wskazywały by jego parametry na papierze...

 

po czwarte, naprawdę bardzo dużo miejsca w środku, Daihatsu w pełni opanowało sztukę zabudowywania blachą przestrzeni. Osoby które mają np. 190cm nie będą czuły dyskomfortu siedząc z tyłu...

 

pa piąte, klimatyzacja, ISOFIX, poduszki + kurtyny, 14calowe alusy, itp. fajne ponadprzeciętne wyposażenie...

 

po ........., samochód jest składany całkowicie w Japonii, cena za to co się dostaje jest interesująca (...) to po prostu samochód dla innej grupy ludzi niż dotychczasowi klienci Subaru...

 

Zgodzę się że wygląd nie jest atutem tego modelu, ale nie dla wyglądu kupuje się Justy. Troszkę przeszkadza mały bagażnik, ale nie jest tak źle, dodatkowo rewelacyjnie składane tylne siedzenia powiększają go kilkakrotnie....

 

Panie i Panowie, powiem krótko. Zaintrygował mnie ten samochód od samego początku jak o nim usłyszałem (...) na początku (...) a teraz jestem potwierdzonym pierwszym w Polsce klientem który kupił nowe Justy. Wybrałem wersję Active ze względy na lepsze wyposażenie...

 

I jeszcze jedno, nie wychwalam tego samochodu bo go mam, tylko mam go za jego zalety o części których troszkę się rozpisałem.

 

Pozdrawiam.

Rafał.

 

Dodam tylko że prowadzi się dużo lepiej niż IGNISa (poprzednie Justy) – nie siedzi się jak na „koziołku” ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...