Skocz do zawartości

Zamiana Forestera na Outbacka-czy ma sens?


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Jesteś pewien, że AR straciła na wartości jedynie 20% przez 5 lat użytkowania? Nic tylko AR kupować. Swoją drogą z tego co mi się obiło o uszy to kilka osób z Forum nie bierze pod uwagę Stelvio właśnie z uwagi na duży spadek wartości.

Kacze pewnie dlatego że chcą autem jeździć a nie czekać aż naprawią :P

 

1 godzinę temu, haubi65 napisał:

Auto to nie lokata kapitalu tylko marnowanie .

Zależy co kupujesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2017 o 13:11, Czarne_Koronkowe napisał:

Szczerze powiedziawszy to jakoś specjalnie mnie nie dziwi taki spadek wartości w pierwszym roku użytkowania. Jesteś pewien, że AR straciła na wartości jedynie 20% przez 5 lat użytkowania? Nic tylko AR kupować. Swoją drogą z tego co mi się obiło o uszy to kilka osób z Forum nie bierze pod uwagę Stelvio właśnie z uwagi na duży spadek wartości.

Kolega Siemek bajki opowiada. Kilka lat temu kupiłem używaną Guilette, niecałe trzy lata miała, od pierwszego właściciela, z polskiego salonu, zapłaciłem połowę tego co on wyłożył na nowy (wiem bo widziałem fakturę). Gość brał nowa A-klasę, a salon merca w Wawie i tak wycenił mu Alfę na kilka tys niżej niż ja zapłaciłem. 

Inna sprawa, że ja przez trzy lata straciłem tylko 5 tys. a Julka sprzedała się w dwa dni. Lubię kupować 2-3 letnie Alfy, poczekam na Stelvio :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2017 o 11:39, Lisek napisał:

2,5 Benzyna Exclusive jasna skóra najlepiej w kolorze granatowym. Na Forestera mam leasing który planuje przekazać a odstępne przekazać na pierwszą wpłatę i ubezpieczenie. 

Mój jest dokładnie taki. Fajne auto, będziesz zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaca68 nie opowiadam bajek, tylko nie znasz szczegółów. Kupowałem nową Alfę w salonie która rocznikowo była 2 lata w tył. Rabat na nią był tak potężny, że po sprzedaży po 5 latach relatywnie mało straciłem - stąd moje porównanie że strata w Alfie po 5 latach prawie taka jak w nowym tegorocznym Forku po 6 miesiącach :facepalm: Prawda jest że optymalnie kupić auto 2-3 letnie np. Alfę jak napisałeś. Myślę, że jak 2-3 letnie Stelvio będzie za 100 tys. lub mniej to trzeba brać :thumbup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Siemek napisał:

Kupowałem nową Alfę w salonie która rocznikowo była 2 lata w tył. Rabat na nią był tak potężny, że po sprzedaży po 5 latach relatywnie mało straciłem - stąd moje porównanie że strata w Alfie po 5 latach prawie taka jak w nowym tegorocznym Forku po 6 miesiącach

 

I na podstawie tego przypadku rozgłaszasz nośne hasła cyt. "to MIT z tym trzymaniem ceny Forestera", "Tak wiec dla klienta prywatnego Subaru Forester na pewno nie jest autem który trzyma cenę" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, GREGG napisał:

 

I na podstawie tego przypadku rozgłaszasz nośne hasła cyt. "to MIT z tym trzymaniem ceny Forestera", "Tak wiec dla klienta prywatnego Subaru Forester na pewno nie jest autem który trzyma cenę" :rolleyes:

Nie prawda. O micie pisałem usłyszawszy propozycje finansowe odkupu 6-miesięcznego Forestera. Po prostu Forester, jak i inne marki, traci 20% w pierwszym roku i tyle. Tak więc stwierdzenie MIT padło z uwzględnieniem ceny w pierwszym roku - być może w kolejnych latach traci mniej i mitu nie ma. Przykład o Alfie był tylko porównaniem a nie podstawą. Żyłem w przekonaniu, że Subaru w pierwszym roku traci mniej. Widocznie myliłem się. Szkoda dalszej tu dyskusji myślę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Siemek napisał:

Nie prawda. O micie pisałem usłyszawszy propozycje finansowe odkupu 6-miesięcznego Forestera. Po prostu Forester, jak i inne marki, traci 20% w pierwszym roku i tyle. Tak więc stwierdzenie MIT padło z uwzględnieniem ceny w pierwszym roku - być może w kolejnych latach traci mniej i mitu nie ma. Przykład o Alfie był tylko porównaniem a nie podstawą. Żyłem w przekonaniu, że Subaru w pierwszym roku traci mniej. Widocznie myliłem się. Szkoda dalszej tu dyskusji myślę. 

 

No niestety sprzedaż auta po pół roku będzie wiązała się zawsze z dużą stratą, nie wiem skąd miałeś przekonanie, że będzie inaczej. Może zamiast propozycji od dealera lepiej samemu poszukać nabywcy i uzyskać lepszą cenę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, GREGG napisał:

No niestety sprzedaż auta po pół roku będzie wiązała się zawsze z dużą stratą, nie wiem skąd miałeś przekonanie, że będzie inaczej. Może zamiast propozycji od dealera lepiej samemu poszukać nabywcy i uzyskać lepszą cenę 

Dokładnie tak, próbuję :)  Jeszcze kombinuję czy zmiana opon standardowych 17" 215/60   na 16" 205/65 nie poprawi znacząco komfortu wybierania nierówności - ale to z kolei kolejne koszty a szanse na znaczącą poprawę chyba małe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...