Skocz do zawartości

uszkodzony panel/przełącznik szyb Forester SG


Michał Ef

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Czy orientuje się ktoś, czy panel/przełącznik szyb w forku SG (ten wieloprzyciskowy od strony kierowcy) występował jeszcze w innych samochodach?

 

Ten który posiadam, a który niedomaga, ma 9 przycisków z czego 6 dotyczy szyb (szyby przód, szyby tył, i dwie blokady szyb) a 3 lusterek (przełączanie między lewym i prawym, składanie, regulacja).

d08c3d8c62939c31d3ea58527ec3ba68.jpg

Z tego co widzę po zdemontowaniu 6 przycisków szyb jest na jednej niezależnej kostce (541413350_2_261x203_panel-sterowania-szy)  a 3 przyciski lusterek na drugiej ( http://e.allegroimg.com/s400/015395/c3d9d51f4c69a56d0d8ee21657be  ).

 

U mnie padają powoli kolejne przyciski związane z szybami. Problem jednak w tym, że na portalach aukcyjnych nie znajduję takich części do tego modelu (jest jedna, ale sprzedawca zapewnia, że już sprzedał). Równocześnie po zdemontowaniu panelu od dołu pojawia się nieoczekiwanie napis NISSAN a podobne przyciski pojawiają się też w Imprezie z 06 roku (http://allegro.pl/przelacznik-szyb-przod-lewy-impreza-ii-06r-gd-i6844100925.html), stąd moje podejrzenia, że ta sama część pchnięta była do większej ilości modeli, czy nawet marek.

 

Jeśli ktoś przerabiał ten temat, proszę o pomoc. Zamiennik do Forka kosztuje bodaj ok 500zł. Ale może jest opcja, żeby zrobić to taniej?

 

z góry dzięki za pomoc

 

Michał

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie plug&play pasują przełączniki z nissana almery n16 (czasem opisywane na aukcjach alledrogo jako nissan tino) z roczników 2000-2004. W zależności od stanu cały panel jak zamieściłeś na zdjęciach tj 6 przycisków można kupić za 30-80zł.

Jedyna różnica jest taka że oryginalne od Forestera mają diody z podświetleniem, a te z almery albo nie mają żadnego albo ma tylko przycisk kierowcy i to w innym kolorze niż w Forku (tj żółte zamiast zielonego).

Uważaj na egzemplarze z angielskich wersji - oprócz tego że przycisk auto będzie obsługiwać szybę pasażera, a nie kierowcy to jeszcze na odwrót jest umiejscowiony przycisk zamykania centralnego zamka - więc nie będzie pasować w ramkę.

 

Przy okazji - czy ktoś kiedyś naprawiał/przywracał do życia zepsuty przełącznik? Próbowałem go rozebrać ale wydaje mi się że płytka z układem jest przyklejona do pozostałej części obudowy i bałem się się uszkodzić przy odrywaniu. Mam w tej chwili w piwnicy dwa stare przełączniki - jeden nie działającym sterowaniem szyby kierowcy a drugi z szyby pasażera i może da się z tego zrobić jeden sprawny w całości ;)?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 11:06, Michał Ef napisał:

O kurka! Rzeczywiście wygląda to identycznie:

 

http://allegro.pl/przelacznik-szyb-x4-nissan-almera-n16-2-2td-00-03-i6360682587.html 

 

Wielkie dzięki! Dam znać wkrótce, czy się udało.

Mam taki przełącznik do pozbycia się, jakby co (przyciski). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przełączniku przy podnoszeniu szyby coś pstryknęło i nie ma tego oporu w pozycji pośredniej podnoszenia szyby, od razu idzie na auto do góry. Da się to jakoś naprawić inaczej niż wymieniając panel?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dopinam się do tematu, przy podnoszeniu szyby kierowcy mam tylko jeden tryb. Ponadto, silnik nie daje rady podnieść szyby, w połowie drogi staje w miejscu. Dalej trzymam przełącznik i jedzie jeszcze do góry ale na koniec muszę pomóc ręką. Wymiana całego przełącznika + silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, durst napisał:

Dopinam się do tematu, przy podnoszeniu szyby kierowcy mam tylko jeden tryb. Ponadto, silnik nie daje rady podnieść szyby, w połowie drogi staje w miejscu. Dalej trzymam przełącznik i jedzie jeszcze do góry ale na koniec muszę pomóc ręką. Wymiana całego przełącznika + silnika?

Też tak mi się zrobiło... Coś pstryknęło w przełączniku od szyby kierowcy i pozostał jeden tryb a czasem włączało się po swojemu. Kupiłem nowy panel sterowania OEM w ASO kosztuje 377 pln.

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BazaN napisał:

 @durst u Ciebie problem raczej w prowadnicach

 

rzeczywiście, to też jest bardzo możliwe

 

3 godziny temu, piotruś napisał:

Też tak mi się zrobiło... Coś pstryknęło w przełączniku od szyby kierowcy i pozostał jeden tryb a czasem włączało się po swojemu. Kupiłem nowy panel sterowania OEM w ASO kosztuje 377 pln.

 

cały przełącznik za 377? Mi powiedzieli 560 :)

Edytowane przez durst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich, podepnę się do tematu; szybkie pytanie co do nowego panelu sterowania szybami z Almery czy trzeba go wgrać do komputera czy powinien działać na zasadzie plug and play? Dzisiaj własnie przyszedł mi nowy panel jednak nie działa tylko pyka  nic więcej. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...