Skocz do zawartości

Pierwsza rocznica - szukam fajnego miejsca


xkorespondent

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,

W związku z tym, że dużymi krokami zbliża się nasza (moja i mojej żony) pierwsza rocznica ślubu, chciał bym coś przyszykować. Korzystając z faktu, że 27.08 wypada w niedzielę i obydwoje uwielbiamy wyjazdy połączone z aktywnym spędzaniem czasu, chciał bym zaplanować wypad w góry lub nad jakieś jeziorko. Chciał bym, żeby ten wyjazd był troszkę inny niż wszystkie, tzn. mniej aktywności w terenie, więcej czasu dla siebie spędzonego "na miejscu". Zazwyczaj całe dnie jesteśmy gdzieś, a w pokoju tylko śpimy. Tym razem, niedzielę chciał bym spędzić stacjonarnie. Szukam małego domku, z tarasikiem lub balkonem, ładnym widokiem, ciszą i spokojem.

Czy takie miejsca istnieją? Ktoś coś słyszał?

 

Zaznaczę jeszcze, że nie należę, do najbogatszych ludzi, więc ewentualne propozycje i pomysły muszą być w stosunkowo rozsądnych cenach. Odległość? Załóżmy że do 300-350km od Mysłowic (woj. śląskie), ale bliżej = lepiej.  Wyżywienie jestem w stanie sobie sam zapewnić, wręcz chciał bym sam przygotowywać posiłki dla mojej ukochanej.

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie i wszelaką pomoc.

Pozdrawiam,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu w Wielkanoc byliśmy z Żoną w Rzykach, niedaleko Wadowic. My spaliśmy akurat w Hotelu Czarny Groń (bardzo dobrą ofertę znaleźliśmy), ale jest tam też jakiś domek do  wynajęcia  i pewnie kilka innych miejsc (wieś jest mała, spokojna, może to być baza wypadowa na spacery, rower, samochodem  na wycieczkę też jest się gdzie wybrać).  Trafiliśmy super pogodę i podobało nam się. Możesz się zainteresować, żeby sprawdzić czy by Ci odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, libero70 napisał:

A odległość okolo 560-570 km ? za daleko?

Jeżeli warto, to nie za daleko...

 

 

18 minut temu, RadziejS napisał:

Możesz się zainteresować, żeby sprawdzić czy by Ci odpowiadało.

Są domki:)

Wezmę po uwagę, dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim.

W Bieszczadach jeszcze nigdy nie byłem, i myślę że to by był fajny pomysł. Choć wczoraj żona rzuciła hasło, że można by się kiedyś wybrać do Pragi (zawsze chciała zobaczyć). Co prawda, lekko to zmienia pierwotne założenia, ale czemu by nie odwiedzić stolicy Czech.

Jeżeli ktoś ma fajne miejsca w "ciszy i spokoju" to proszę pisać. Jak nie na rocznice to innym razem odwiedzimy.  Jak ktoś był w Pradze na własną rękę i ma sprawdzone miejsca noclegowe (bez luksusów, byle czyste) to też chętnie przyjmę wszelkie informację.

jeszcze raz dzięki,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Czechy to polecam zahaczyć po drodze o Morawy. Można popróbować ich win, zwiedzić Mikulov, Znojmo, albo Valtice i Lednice. 

Jakbyś potrzebował szczegółów to pisz, a w następnym numerze Plejad będzie trochę na ten temat. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem całkiem niedawno w Pradze w http://www.booking.com/Share-5hJKkV
Całkiem fajne miejsce. Maja apartamenty w kilku miejscach (my spaliśmy praktycznie przy samym moście Karola od strony Zamku). W okolicy darmowe miejsca parkingowe. Jakieś 500-800 metrów. Sympatyczne obsługa i cena w okolicach 250pln/doba apartament. My byliśmy w 4 osoby. No i oczywiście polecam tez Szklarska Porebe, bo tu mieszkam . Jak dobrze pójdzie to od najbliższej zimy będę mógł zaprosić do swojego apartamentu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z ciekawosci, na czym stanelo? Pytam bo pewnie w pewnym momencie stane przed podobnym dylematem:)

BiP: potwierdzam, Miedzygorze jest super. Dla mnie bylo to odkrycie, tym bardziej ze krajobrazy z drogi dojazdowej nie zapowiadaja takiego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej rocznicy na chwile obecną wybór padł na Pragę. Ale w połowie sierpnia planuje tygodniowy, a może i trochę dłuższy urlop i chce się wybrać do Międzygórza zwiedzić okolice i zaliczyć Śnieżnik, a następnie się przekwaterować bardziej na zachód, żeby zaliczyć Śnieżkę, odwiedzić Karpacz, Świeradów i  Skalne Miasto w Adršpach,

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomysły i wskazanie ciekawych miejsc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2017 o 21:20, coquelicot napisał:

Z ciekawosci, na czym stanelo? Pytam bo pewnie w pewnym momencie stane przed podobnym dylematem:)

BiP: potwierdzam, Miedzygorze jest super. Dla mnie bylo to odkrycie, tym bardziej ze krajobrazy z drogi dojazdowej nie zapowiadaja takiego miejsca.

;)Bo te drzewa po drodze wszystko zasłaniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...