Skocz do zawartości

Czarny WRX GH Sedan z Trójmiasta


maver

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Zaciski mam od STI, czterotłoczek Brembo.
Liczyłem, że czterotłoczek. Rozważam ten klocek, ale chciałem wczesniej się przekonać jak to hamuje u kogoś kto już ma zainstalowane. Ale przy innym zacisku to bez sensu. Pokażesz na jakimś spocie jak piszczą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dr.elich napisał:

Pokażesz na jakimś spocie jak piszczą?

Dobrze... dla Ciebie przemęczę się do kolejnego spota :) wczoraj podjąłem skazaną na porażkę próbę ograniczenia tegoż piszczenia.  Kupiłem podkładki antywibracyjne TRW (http://topbrakes.pl/podkladki-pod-klocki-ebc-152-x-51mm-ask1-41926.html) oraz poprosiłem o sfazowanie klocków, tak aby na styku z tarczą nie było konta prostego. Jak się możecie domyślić dało to absolutnie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2017 o 22:29, Herbert napisał:

A"propos piszczenia hamulców, w JARCAR usłyszałem , że tylko firmowe nie piszczą a tarcze mogę mieć jakie chcę....

Ja w OBK H6 miałem tarcze ATE + klocki EBC zielone i była zupełna cisza :). Teraz w Forku Carfit zestawił mi tarcze Brembo + klocki Ferodo i piszczy jak w rajdówce :biglol:

Edytowane przez kriskristoffers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2017 o 21:54, kriskristoffers napisał:

Ja w OBK H6 miałem tarcze ATE + klocki EBC zielone i była zupełna cisza :). Teraz w Forku Carfit zestawił mi tarcze Brembo + klocki Ferodo i piszczy jak w rajdówce :biglol:

W dniu 9.11.2017 o 22:29, Herbert napisał:

A"propos piszczenia hamulców, w JARCAR usłyszałem , że tylko firmowe nie piszczą a tarcze mogę mieć jakie chcę....

 zapomniałem dodać , że nie piszczy ten zestaw ani do przodu ani do tyłu... a na skuteczność nie narzekam - ale ja raczej teren , niż rajd ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.10.2017 o 13:24, maver napisał:

Drobny update z mojej strony. Przed ostatnią wizytą na torze zmieniłem klocki na CL RC5+ (na pudełku pisze: not for street use :) ).

IMG_20170905_143045.thumb.jpg.aee1c61e2bbdc4bd950165be19a2fdc1.jpgIMG_20170905_140817.thumb.jpg.9247312cdbd3587ee0ed731d2fcca514.jpg

Muszę powiedzieć, że hamują niesamowicie. Połączenie stalowego oplotu i płynu DOT4 daje efekt wypadania oczu i szczęk.  Niestety dość mocno hałasują w codziennym użytkowaniu. Praktycznie przy każdym zatrzymaniu jest dość mocny pisk i ponoć tak jest i nic się z tym nie da zrobić... Jakby ktoś znał jakiś life hack poza niehamowaniem to chętnie przyjmę :)

 

 

 

Wstaw sobie takie. :D Zobaczymy co wtedy wypadnie oprócz oczu i szczęki. :P

 

image.png.09dc9c0f610b38262c9f8261e8353c05.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczenie do tyłu może być... Masakra jest z tym piszczeniem. [mention=13912]dr.elich[/mention], nie wiem ile jeszcze to wytrzymam...
Pan Leszek z Kartuskiej powiedział, że OMP szału nie robi. Decyzja zapadła - idziemy w RC5+. Najpierw w Forku żony, jak,się sprawdzi to i w Imprezie. Może dasz się namówić na szybką demonstrację tego pisku? Co prawda musi być mega głośny bym zmienił zdanie...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dr.elich napisał:

Pan Leszek z Kartuskiej powiedział, że OMP szału nie robi. Decyzja zapadła - idziemy w RC5+. Najpierw w Forku żony, jak,się sprawdzi to i w Imprezie. Może dasz się namówić na szybką demonstrację tego pisku? Co prawda musi być mega głośny bym zmienił zdanie...

Nie ma problemu. Jak Cie na pierogach nie będzie to zadzwoń do mnie to spotkamy jakoś wcześniej

12 godzin temu, Platon napisał:

Wstaw sobie takie. :D Zobaczymy co wtedy wypadnie oprócz oczu i szczęki. :P

daj spokój, już gorzej słyszę (szczególnie żonę) przez te RC5+... Ale dziś ASO zgłosiło, że doszły podkładki pod klocki Brembo, więc nadzieja jeszcze nie umarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maver napisał:

Ale dziś ASO zgłosiło, że doszły podkładki pod klocki Brembo, więc nadzieja jeszcze nie umarła.

A na czym te podkładki niby polegają, że piszczenie ma zniknąć ?  Nie bardzo kumam. :huh:

BTW, RC6 nie piszczały prawie wcale. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Platon napisał:

A na czym te podkładki niby polegają, że piszczenie ma zniknąć ?  Nie bardzo kumam. :huh:

BTW, RC6 nie piszczały prawie wcale. :)

Wiem, że seryjnie powinny być a nie ma: https://www.importcarparts.co.uk/parts-info?id=12336&cat=96&sub=183&sec=0&var=0&dc=&gen=&searchKey=&searchPart=rst2621-2.gif

Oprócz tego tego znalazłem wątek z forum w US, że mogą poprawić to piszczenie. Nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć dlaczego one tak dramatycznie piszczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maver napisał:

Nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć dlaczego one tak dramatycznie piszczą...

Pewnie tarcze nie współgrają z klockiem materiałowo. 

Ciągle nie kumam jak podkładki mają temu zapobiec. Zawsze myślałem, że pisk klocków wywodzi się z tarcia dwóch powierzchni - klocka i tarczy. A tutaj jakieś podkładki, które raczej nie będą montowane pomiędzy klockiem a tarczą. A może jednak ??? :biglol: Ale wtedy łatwiej nasmarować klocek i tarczę - nie trzeba podkładek zakładać. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...