Skocz do zawartości

Pytania do Moderatorów


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam inne pytanie. Czy są jakieś wyrażenia których używanie jest zabronione ? Nie chciałbym dostać urlopu za napisanie niewłaściwego słowa. Czy są np. jakieś zakazane przymiotniki, których nie można łączyć z wyrazem "zmiana" ?

  • Lajk 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Prosze mi odpowiedzieć na dwa pytania:

1. Zgodnie z regulaminem paragraf §5 Przepisy porządkowe, tam jest cały wachlarz kar.
Jaki jest czas realizacji przyznania ostrzeżenia od napisania posta? Czy to jest normalne wyszukiwanie starych postów i wklepywanie ostrzeżeń za przewinienia sprzed np miesiąca?

2. Zgodnie z §3. Umieszczanie treści, ustęp 2 Jeżeli nie masz pewności gdzie utworzyć nowy wątek zrób to w dziale Off Topic.
Zgodnie z powszechną opinią off top jest to miejsce do luźnych rozmów i spam jest tolerowany.
Moderator ma prawo przyznac ostrzeżenie za spam w off topie?
Masa ludzi pisze w offtopie nie na temat i dodawanie ostrzeżeń za spam w tym dziale jest przejawem typowej złośliwości.
 

  • Lajk 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki jest czas realizacji przyznania ostrzeżenia od napisania posta? Czy to jest normalne wyszukiwanie starych postów i wklepywanie ostrzeżeń za przewinienia sprzed np miesiąca?

o właśnie, czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem doprecyzowanie regulaminu, tak, żeby "przewinienie" niezauważone przez relatywnie długi czas(proponuję 30 dni) było li tylko edytowane przez moderatorów, bez możliwości ostrzegania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego Wy zmierzacie?  :huh:

Znacie regulamin i wstępując tutaj zobowiązaliście się go przestrzegać.

Dlaczego zatem chcecie umieszczać posty, które mogą go łamać? A potem co, będzie liczyć na to, że przez 30 dni nikt ich nie zauważy?

To jest forum SIP i powinniście je godnie reprezentować, miast prowadzić do sytuacji konfliktowych, niesnasek i treści co najmniej dwuznacznych.

 

leon

dobrze wiesz o co chodzi. Wyraz zmiana zgodnie z PWN: fakt, że ktoś staje się inny lub coś staje się inne niż dotychczas, jest absolutnie dopuszczalny :facepalm:

​Natomiast do prowadzenia rozmów politycznych służy jeden wątek w OT i zapewne o ten kontekst Ci chodziło.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@BartZ, Wstępując tutaj regulamin był inny...hymmm, no właśnie, skoro wstępując akceptowałem dużo luźniejszy i mniej sformalizowany regulamin, to ten obecny mnie nie obowiązuje :dance::question: - ztcp nie musiałem drugi raz nic akceptować ;):OO::D

 

Już na serio, nie chodzi mi o to:

 

 

A potem co, będzie liczyć na to, że przez 30 dni nikt ich nie zauważy?

Raczej o związanie rąk osobom, które chciałyby wyszukiwać i raportować stare posty, tylko tyle. Sam nie wiem, czy ma to sens i jaka jest skala takich raportów :P

Edytowane przez brt
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trzeba prościej.

 

1.Czy za tzw. spam w offtopie można przyznać ostrzeżenie? Jeśli nawet tak, to było to nawiązanie do wypowiedzi moderatora ,który ten temat sam poruszył a potem za odpowiedź dał ostrzeżenie.

2.Czy zdanie będące "wykroczeniem" za które dostaje się ostrzeżenie powinno nadal, widnieć w poście?Czy nie powinno być usunięte?

   Odp.Nie,bo nie stanowiło ono żadnego wykroczenia tylko było pretekstem do dania kary.

3.Czy związek słowny "dobra zmiana" jest już na Forum zakazany w użyciu?

  • Lajk 4
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest forum SIP i powinniście je godnie reprezentować, miast prowadzić do sytuacji konfliktowych, niesnasek i treści co najmniej dwuznacznych.

 

Czy zamiast "powinniście" nie powinno być "powinniśmy"? 

 

Czy nie widzicie, że wasze działania prewencyjne przybierają czasem wymiar absurdalny i groteskowy? 

 

Czy na prawdę działalność Stacha, zwłaszcza po ostatniej miesięcznej karze, po której (IMO) bardzo spokorniał, jest aż tak wywrotowa, że zagraża dobremu imieniu forum i SIP?

 

Wreszcie, czy jesteście pewni, że buduje to dobrą atmosferę na Forum? Wg mnie nie do końca.

 

 

Czytając inne wątki, nie w off topie, lecz choćby wątek o Kubicy, można by zaraportować wiele wpisów o zabarwieniu politycznym. Pytanie tylko po co?

  • Lajk 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów @@stach1111??? :huh:

Może nie warto się doszukiwać we wszystkich jego wypowiedziach podtekstów i drugiego dna?Przynajmniej na siłę. ;)

Może to czytający wpisy @@stach1111 nadają im sens niezamierzony przez autora?

Równość,poprawność,sprawiedliwość i inne takie bla,bla,bla są ważne,ale prócz tego najzwyklejsza ludzka przyzwoitość jest równie ważna,o ile nie ważniejsza.

  • Lajk 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego Wy zmierzacie?  :huh:

Znacie regulamin i wstępując tutaj zobowiązaliście się go przestrzegać.

Dlaczego zatem chcecie umieszczać posty, które mogą go łamać? A potem co, będzie liczyć na to, że przez 30 dni nikt ich nie zauważy?

To jest forum SIP i powinniście je godnie reprezentować, miast prowadzić do sytuacji konfliktowych, niesnasek i treści co najmniej dwuznacznych.

 

leon

dobrze wiesz o co chodzi. Wyraz zmiana zgodnie z PWN: fakt, że ktoś staje się inny lub coś staje się inne niż dotychczas, jest absolutnie dopuszczalny :facepalm:

​Natomiast do prowadzenia rozmów politycznych służy jeden wątek w OT i zapewne o ten kontekst Ci chodziło.

BartZ,

 

 

Udziel mi w takim razie opdowiedzi na moje pyt2?

Edytowane przez Pawel Szuszu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@BartZ, jeżeli miałbym przy każdej wypowiedzi zastanawiać się czy ktoś nie odbierze tego jako polityki, to chyba tylko o pogodzie mógłbym swobodnie rozmawiać i to też z wyłączeniem tekstów o tęczy.

bo jak dobrze wiesz, nie ważne co myślał piszący, ważne jak to władza zinterpretuje.

 

dlatego pytanie: czy możecie się wyluzować ?

  • Lajk 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem , czy jesteście z siebie dumni. I czy dumny byłby z tego Pan Dyrektor

 

Bardzo proszę, abyś nie wciągał w swoje intrygi Dyrekcji. Forum jest co prawda własnością Gospodarza, ale jest zarządzanie przez grupę forumowiczów wchodzących w skład Moderatorni. Wszystkie decyzje każdy z nas podejmuje autonomicznie i jeśli masz pretensje to kieruj je pod właściwy adres. 

 

Co do spamu to jest to nic innego jak treść niechciana. Znakomicie wiesz, że treści polityczne zostały na drodze kompromisu skanalizowane we wiadomym wątku, aby Forum, zgodnie z wolą Forumowiczów, było wolne od polityki. Wszędzie zatem, poza tym jednym jedynym wątkiem, tematyka polityczna jest treścią niechcianą, czyli spamem.

Nie ma najmniejszych problemów w rozpoznaniu które Twoje wypowiedzi są politycznym spamem. Wywołałeś już tym sposobem tak wiele konfliktów na forum, że nie sposób się pomylić. Nawet gdyby chcieć na siłę uznać, że jesteśmy na tym punkcie przeczuleni, to jest to wyłącznie skutek Twoich własnych działań, tak więc wszelkie pretensje w tej kwestii powinieneś ostatecznie kierować bezpośrednio do siebie.

  • Lajk 8
  • Do kitu 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawy jestem , czy jesteście z siebie dumni. I czy dumny byłby z tego Pan Dyrektor

 

Bardzo proszę, abyś nie wciągał w swoje intrygi Dyrekcji. Forum jest co prawda własnością Gospodarza, ale jest zarządzanie przez grupę forumowiczów wchodzących w skład Moderatorni. Wszystkie decyzje każdy z nas podejmuje autonomicznie i jeśli masz pretensje to kieruj je pod właściwy adres. 

 

Ad vocem.

Nie Twoja sprawa do kogo kieruję swoje uwagi.

Warto moim zdaniem,żeby gospodarz wiedział co wyprawiacie.

  • Lajk 9
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, kiedyś była grupa forumowiczów, która uznała, że zasady tutaj panujące są do bani i grzecznie się wyprowadzili, tworząc przy okazji 

własną wersję TF. Tam jest im dobrze, tam się doskonale rozumieją, dogadują i wszyscy są happy. Po co Wam TO, po co Wam my (inni użytkownicy oraz moderatorzy)?

Po co? 

Tworzycie własną grupę w jakiejś tam formie i skoro jest Wam ze sobą dobrze, to naprawdę do psioczenia i utyskiwania wystarczy w zupełności gg...

 

 

Teraz OT. Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce na tematy spoza meritum forumowego, ale nawet tam panują ciągle takie same zasady jak 

w pozostałej części. Ilość spamu w OT jest niewyobrażalna (zresztą sam się do tego walnie przyczyniłem), ale spam też ma swoje granice... tylko

żeby to zrozumieć, to trzeba nabrać odrobinę dystansu... 

  • Lajk 4
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuchajcie, kiedyś była grupa forumowiczów, która uznała, że zasady tutaj panujące są do bani i grzecznie się wyprowadzili
 

Krótko, zwięźle i na temat. Nie podoba się, to won  :) No ja jednak,co prawda z biegiem czasu coraz mniej, ale jednak się łudziłem, że Forum jest SIP, ale jest i Forumowiczów ... Że komuś zależy na tworzeniu społeczności i wspólnoty Subarowej, co moim zdaniem i SIP-owi by się przysłużyło, nawet w kontekście sprzedaży nowych samochodów. Ale widać SIP, albo moderatorzy, uważają inaczej. Szkoda  :(

  • Lajk 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchajcie, kiedyś była grupa forumowiczów, która uznała, że zasady tutaj panujące są do bani i grzecznie się wyprowadzili
 

Krótko, zwięźle i na temat. Nie podoba się, to won  :) No ja jednak,co prawda z biegiem czasu coraz mniej, ale jednak się łudziłem, że Forum jest SIP, ale jest i Forumowiczów ... Że komuś zależy na tworzeniu społeczności i wspólnoty Subarowej, co moim zdaniem i SIP-owi by się przysłużyło, nawet w kontekście sprzedaży nowych samochodów. Ale widać SIP, albo moderatorzy, uważają inaczej. Szkoda  :(

 

 

Pegi uprzedziłeś mnie.

 

Dokładnie, nie podoba się to WON! 

I spokój będzie.

Wyjątkowy tupet i bezczelność.

 

Kto dał Ci prawo BartZ lekką rączką dysponować forumowiczami?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komuś zależy na tworzeniu społeczności i wspólnoty Subarowej, co moim zdaniem i SIP-owi by się przysłużyło, nawet w kontekście sprzedaży nowych samochodów

 

Mnie osobiście z całą pewnością zależy na współtworzeniu  takiej społeczności. Forum jest otwarte dla wszystkich sympatyków i użytkowników marki. Dlatego też nie możemy tu stygmatyzować ani faworyzować Forumowiczów o takim czy innym światopoglądzie. Oficjalne forum nie może być areną do uprawiania propagandy politycznej. Nasze pasje motoryzacyjne są całkowicie apolityczne i nawet jeśli różnimy się w poglądach... to forum nie jest miejscem na światopoglądowe krucjaty. 

 

Dokładnie, nie podoba się to WON!
Kto dał Ci prawo BartZ lekką rączką dysponować forumowiczami?!

 

BartZ nikogo nie wyrzuca ani nikim nie dysponuje... sugeruje tylko, aby pewne zainteresowania (w tym wypadku polityczne) pielęgnować na innej, predysponowanej do tego platformie... o czym była zresztą już wielokrotnie mowa.

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

komuś zależy na tworzeniu społeczności i wspólnoty Subarowej, co moim zdaniem i SIP-owi by się przysłużyło, nawet w kontekście sprzedaży nowych samochodów

 

Mnie osobiście z całą pewnością zależy na współtworzeniu  takiej społeczności. Forum jest otwarte dla wszystkich sympatyków i użytkowników marki. Dlatego też nie możemy tu stygmatyzować ani faworyzować Forumowiczów o takim czy innym światopoglądzie. Oficjalne forum nie może być areną do uprawiania propagandy politycznej. Nasze pasje motoryzacyjne są całkowicie apolityczne i nawet jeśli różnimy się w poglądach... to forum nie jest miejscem na światopoglądowe krucjaty. 

 

Odwracanie kota ogonem, ale nie będę dyskutował, bo żadnych krucjat uprawiać mi się po prostu nie chce  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

komuś zależy na tworzeniu społeczności i wspólnoty Subarowej, co moim zdaniem i SIP-owi by się przysłużyło, nawet w kontekście sprzedaży nowych samochodów

 

Mnie osobiście z całą pewnością zależy na współtworzeniu  takiej społeczności. Forum jest otwarte dla wszystkich sympatyków i użytkowników marki. Dlatego też nie możemy tu stygmatyzować ani faworyzować Forumowiczów o takim czy innym światopoglądzie. Oficjalne forum nie może być areną do uprawiania propagandy politycznej. Nasze pasje motoryzacyjne są całkowicie apolityczne i nawet jeśli różnimy się w poglądach... to forum nie jest miejscem na światopoglądowe krucjaty. 

 

Dokładnie, nie podoba się to WON!
Kto dał Ci prawo BartZ lekką rączką dysponować forumowiczami?!

 

BartZ nikogo nie wyrzuca ani nikim nie dysponuje... sugeruje tylko, aby pewne zainteresowania (w tym wypadku polityczne) pielęgnować na innej, predysponowanej do tego platformie... o czym była zresztą już wielokrotnie mowa.

 

Dziękuję Grześ... 

Ja nie mam siły kopać się z koniem. Dla mnie EOT :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odwracanie kota ogonem

Raczej w koło Macieju ;)

 

Trochę tak. Przy czym może dopiszę, żeby nie było niejasności. Nie staję w obronie Stacha. Być może nawet to ostrzeżenie mu się należało. Ale nie do zaakceptowania jest dla mnie sposób załatwiania takich spraw przez moderatorów. Można to zrobić z klasą i kulturą, (niezależnie od postawy Forumowicza, a na to też macie środki) czemu akurat w wielu miejscach BartZ dał dowód, dlatego tym bardziej zdumiony i zdegustowany byłem powyższym postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dostałem odpowiedzi na żadne z postawionych powyżej pytań. Czy mam rozumieć, że uznaliście je za pytania retoryczne?

 

Oczywiście, że można stracić cierpliwość do niektórych forumowiczów i ich "twórczości", jednak stoicie nie tylko na straży porządku na Forum, ale także sami chcąc nie chcąc swoimi działaniami i swoją postawą budujecie na nim atmosferę. Można stosować bezwzględnie regulamin i banować za najmniejszy przejaw jego łamania, ale to może spowodować, że część forumowiczów z forum zostanie usuniętych, a część odejdzie sama. Pytanie czy per saldo się to opłaci. Czasem wystarczy wyedytowanie posta, z odpowiednią adnotacją, czasem reprymenda z forumową "szyderą", wiem, że to zajmie Wam więcej czasu niż ban z automatu, ale może czasem warto. Może właśnie takie Wasze działania zniechęcą "wywrotowców" do dalszej takiej działalności.

 

Z drugiej strony jeśli regulamin ma być przestrzegany tak jak chcecie, to stosujcie równą miarę do wszystkich. Jeśli ma nie być polityki, to niech jej nie będzie nigdzie, bo jak już wcześniej nadmieniłem w niektórych wątkach Wam nie przeszkadza. Wiem, zawsze można użyć przycisku Raportuj, tylko czy na prawdę w tej zabawie ma o to chodzić?

  • Lajk 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czasem wystarczy wyedytowanie posta, z odpowiednią adnotacją, czasem reprymenda z forumową "szyderą",

 

I tak bardzo często jest robione. Niestety, nie zawsze daje to to oczekiwany skutek. Czasami wręcz odwrotny. Autor "tylko edytowanego" posta zdaje się poczuć wtedy przyzwolenie na łamanie regulaminu. 

 

Z drugiej strony Wy, jako tylko użytkownicy współtworzący to forum, często oczekujecie równego traktowania wszystkich. A to sprowadza się do bezwzględnego stosowania regulaminu. Jednak bywają sytuacje, gdy ktoś "dostaje szansę", tzw. ostrzeżenie przed ostrzeżeniem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak bywają sytuacje, gdy ktoś "dostaje szansę", tzw. ostrzeżenie przed ostrzeżeniem.

Zdaje sie że taką szanse stosuje tylko moderator Aga. Nie dostałem od nikogo innego takiej opcji a szkoda ...

 

Mnie to nauczyło, wystarczy powiedzieć, nawet na PW, robię źle a nie od razu kaboom   ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...