Skocz do zawartości

Usuwanie lakieru z felg


szampon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was usuwał lakier z felg aluminiowych jakimiś preparatami chemicznymi? Coś konkretnego możecie polecić? Mam możliwość śrutowania ale podkład jest b trudny do usunięcia tą metodą. Nie bardzo mam możliwość kąpieli felg w temperaturowych roztworach więc raczej środek do nakładania pędzlem bądź w sprayu. Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy piaskowałem swoje felgi, to nie zauważyłem specjalnych trudności z usuwaniem warstwy lakierniczej, pomimo wcześniejszego marudzenia wykonawcy, że alufelgi się kiepsko czyści. Co do środków chemicznych, to jakoś jestem sceptyczny, że we własnym zakresie, w domowych/przydomowych warunkach można uzyskać dobre wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemią można skutecznie usunąć tylko trzeba obficie spłukać coby nowy lakier nie puchl. Kolega pracował w firmie która robiła remonty tramwajów. Mieli taki zajzajer że w 10 sekund odbarwial jeans do bialego. Jechali tym całe wagony, odchodzilo wszystko do gołej blachy łącznie ze szpachla, silikonami, klejami i wszystkim innym.

Aha! Zwalo się cudo skansol, można to jeszcze niedawno było normalnie kupić tylko w niższym stężeniu (oni używali chyba cos 60-80% a w handlu widziałem chyba 5%)

Ale alusy potraktuj papierkiem wodnym np 400 -troche czasu zajmuje ale przy okazji przepolerujesz zarysowania

Edytowane przez recki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem zmywacza do lakieru Boll'a i praca stała sie lekka i przyjemna.

 

http://www.boll.pl/produkty-techniczne-5/boll-zmywacz-lakieru-76

Też z tego korzystałem swego czasu. Mocna rzecz, szczególnie do robienia na złość upierdliwemu sąsiadowi. :biglol:

Ale felgi oczyściłem z klaru bez problemu. Potem była polerka. Jak poradzi sobie z więcej niż jedną warstwą to nie wiem.

 

Zwalo się cudo skansol

O tym to tylko słyszałem bardzo pochlebne legendy. Ponoć kwas nad kwasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio robiłem,200zł za 4 felgi 17 czyszczenia chemicznego i masz piękne fabryczne alu,jeden warunek -nie skorodowane felgi bo tego nie wygryzie

teraz oddaje zaciski brembo

Edytowane przez irektob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem zmywacza do lakieru Boll'a i praca stała sie lekka i przyjemna.

 

http://www.boll.pl/produkty-techniczne-5/boll-zmywacz-lakieru-76

Żeby nie było tak pięknie, robiłem (próbowałem) tym ori felgi od meganki, niestety kompletnie nie dał rady. Moim zdaniem strata $, czasu i nerwów, w końcu skończyło się na piaskowaniu. Efekt niesamowity, i to za relatywnie małe pieniądze - 140 PLN za 4 dosyć skomplikowane felgi.

Być może z innymi lakierami sobie Boll poradzi ale podobno lakier na felgach Renault jest mega "twardy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, niektóre felgi mają bardzo mocny lakier. Szczególnie dobre wrażenie zrobiły na mnie oryginalne felgi Subarowe produkowane przez Enkei. Mimo upływu lat i intensywnej eksploatacji (szczególnie zimą) lakier w świetnej kondycji.

Piaskowanie moim zdaniem jest pewną i dokładną metodą. A koszt pewnie niewiele większy niż chemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkiełkowanie i śrutowanie mogę robić sam,co prawda nie duże kabiny ale felga wejdzie. Próbowałem czyścić i sam lakier schodzi ładnie tylko żeby podkład wyczyścić to się schodzi. Kolega co będzie lakierował mówi żeby podkład zostawić i tak się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...