Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Albo w domu przez Nokia Software Updater :mrgreen:

Fakt. Kiedys rozmawialem w tej sprawie z serwisem - zaproponowali mi oddanie telefonu na 10 dni "bo maja duzo pracy" :shock: W domu odpalenie programu, podpiecie kabelka i wgranie softu zajelo mi okolo 3 minut. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja z pelna swiadomscia zamienilem N95 na E51 i powiem Wam, ze znow wiem, ze mam Nokie! Bo zapomnialem, gdzie jest ladowarka! :mrgreen:

To ile ci trzyma? Bo mi sie nie udalo wskoczyc powyzej 4.5 doby z umiarkowanym "bawieniem sie" (wgrywanie softu, wifi, BT itd.). Przy duzym obciazeniu za to ladowanie po 2 dobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, a jak z mapami do route66, mają dobre pokrycie, testowałeś może?

Tam gdzie jeździłem (po Polsce) jest naprawdę OK. Są nawet małe uliczki. Podkreślam jeszcze raz - tam gdzie jeździłem, ponieważ często zdarza się, że mapy w pewnych regionach mają superdokładne pokrycie, natomiast w innych siatka jest bardzo slaba Mankamentem Route66 jest dla mnie mało przejrzysty interfejs użytkownika. Jak dotąd najbardziej pod tym względem odpowiada mi TomTom.

Testowałem dzisiaj GarminXT i jestem pozytywnie zaskoczony. Przyjazny interfejs. Brak "zbaczania z trasy" . Raz tylko w Wawie skierował mnie na wiadukt...tylko, żeby na niego wjechać Outback musiałby mieć skrzydła...(TomTom wskazał właściwy wjazd).

Nie bawiłem się dużo tym program, ale nie znalazlem nigdzie opcji umieszczenia na ekranie odległości do celu :roll: Jest prędkość, przewidywany czas przyjazdu...

Aha, program nie mógł znaleźć "po nazwie" kilku przypadkowo wpisanych wiosek, które w każdym przeze mnie systemie nawigacyjnym były już lata temu ujęte :roll:

Być może niewłaściwie obsługiwalem program. Ogólnie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile ci trzyma? Bo mi sie nie udalo wskoczyc powyzej 4.5 doby z umiarkowanym "bawieniem sie" (wgrywanie softu, wifi, BT itd.). Przy duzym obciazeniu za to ladowanie po 2 dobach.

Gadajac po kilka godzin dziennie, raz na pare dni. Ale, generalnie, bez "zabaw".

N95 padala po JEDNYM dniu, a czasami po polowie!

A, ze jest cos o nawigacji, to podam taki przyklad - jakies 9 godzin telefon byl sparowany z zewnetrznym GPS przez BT, w uzyciu byl Naviekspert (IMHO, najlepsza nawigacja na PL), kilkukrotne pobieranie danych przez GPRS, podswietlenie na stale przez ok. 4 godziny, pare rozmow i dopiero wtedy zaczal pojawiac sie komunikat o slabej baterii.

Jak dla mnie - BAJKA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tylko dwa tygodnie dziela mnie od SPV M650 (HTC 3300, czy jakos tak...)

 

W zwiazku z tym mam dwa pytania. Czy powinienem nosic ze soba ladowarke? :roll: :mrgreen:

 

Standardowo jest tam WM5.0, czy we wlasnym zakresie mozna zainstalowac tam 6.0? Czy bedzie sie to wiazalo z utrata gwarancji czy odbedzie sie to na zasadzie "upgrade'u". A przede wszystkim czy procesor wyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie WM6 jest znacznie szybsza od 5-tki i bardzo jest polecana.. o ile jest dostepna na dane urzadzenie. W niektorych przypadkach producent nie wspiera, ale hobbysci robia wersje 6tki np. na Delle x51(v) i ponoc smiga to pieknie. Ja jeszcze czekam na wersje bez aplikacji third parties i tez wrzucam na swoja x51v.

 

btw. x51v z wieksza bateria (2200mAh po 65zl) spokojnie wystarcza na automape na trasie Wroclaw-Warszawa razem z korkami i dojazdami w miastach (6h+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tylko dwa tygodnie dziela mnie od SPV M650 (HTC 3300, czy jakos tak...)

W zwiazku z tym mam dwa pytania. Czy powinienem nosic ze soba ladowarke?

Ja po ponad roku stwierdzam, że bateria trzyma nadal bardzo dobrze. Oczywiście, gdy jest długo włączona nawigacja, to podłączam ładowarkę samochodową. Ale jesli tylko rozmawiam i troche serfuję w Internecie to bateria zawsze wytrzymuje cały dzień (na upartego 2 dni)...

 

Standardowo jest tam WM5.0, czy we wlasnym zakresie mozna zainstalowac tam 6.0? Czy bedzie sie to wiazalo z utrata gwarancji czy odbedzie sie to na zasadzie "upgrade'u". A przede wszystkim czy procesor wyda...
A co chcesz uzyskać zamieniając na WM 6.0?

Jeśli z jakiś powodów zależy Ci na 6.0, to weź może TyTN II. Też już jest dostępny w Orange. Ma szybszy procesor, więcej pamięci, szybszy Internet...

no i ma WM6.0 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz uzyskać zamieniając na WM 6.0?

 

Szczerze mowiac nie mam doswiadczenia ani z jednym ani z drugim, ale podchodze do tego tak jak do roznicy miedzy W3.1 -> W98 -> W2000 -> WXP

Wyzszy model... lepsiejszy... :?: :smile: A pytam tu bo jest kilka osob ktore troche bardziej ogarniaja temat. Jezeli ktos mi napisze ze to i tak nie ma sensu to po prostu nic nie bede grzebal :smile:

 

A TyTN II... przy moim abonamencie... troche nie ten poziom negocjacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, okazuje sie ze mam najnowszy soft. Tak przynajmniej krzyczy strona Nokii jak jej podalem kody telefonu. Czy cos mozna innego zrobic zeby ten gps zadzialal?

 

 

Wyprowadzić się z jaskini ;D

 

 

Musi znaleźć, połóż na podszybiu samochodu na parę/paręnaście minut....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz uzyskać zamieniając na WM 6.0?

Szczerze mowiac nie mam doswiadczenia ani z jednym ani z drugim, ale podchodze do tego tak jak do roznicy miedzy W3.1 -> W98 -> W2000 -> WXP

Wyzszy model... lepsiejszy... :?: :smile:

Niby tak...

ale nie zawsze:

Ja na przykład jestem bardzo zadowolony z WXP i nie chcę zmieniać na Vistę. Kiedy będe zmieniał laptopa, na 100% wezmę takiego z XP na pokładzie, mimo, że Vista jest nowsza.

Jeśli chodzi o Windowsy mobilne to sam sprawdziłem, że 5.0 są o niebo lepsze od 4.0.

Bardziej stabilnie pracują, wiele nowych przydatnych funkcji.

Jednak nie powiedziałbym tego o 6.0 w stosunku do 5.0.

Tutaj dodano wiele nowych możliwości związanych z poczta e-mailową. Jednak często wykorzystanie tych funkcji wiąże się z połączeniem z serwerem Microsoft Exchange.

Bardzo dobrze opisuje to Jason Langridbe, który na swoim blogu poświęconym mobilnym Windowsom zamieścił dokument pdf: "WM 6.0 WM 5.0 Comparison".

http://blogs.msdn.com/jasonlan/archive/ ... ument.aspx

Poczytaj sobie, jeśli chcesz sie zagłębić w szczegóły.

 

Dla mnie nie ma żadnych istotnych korzyści 6.0 w stosunku do 5.0.

No w każdym razie nie ma takich, dla których warto byłoby reinstalować cały software...

I nie chce mi się wierzyć, że na tej samej platformie sprzętowej 6.0 będzie działało szybciej od 5.0. Tak, że moim zdaniem spokojnie mozesz zostac przy oryginalnym 5.0, który dostaniesz z SPV M650.

 

A TyTN II... przy moim abonamencie... troche nie ten poziom negocjacji ;)

Szczerze powiedziawszy, wcale Cię nie namawiam na TyTN II. Jest cięższy i mniej poręczny niż SPV M650.

SPV M650 to pod każdym względem bardzo udany produkt.

Przekonasz sie :cool:

 

I jesli chodzi o używanie SPV M650 jako nawigacji w samochodzie:

nie będziesz musiał kłaść go na podszybiu jak Nokii...

możesz go położyć koło dźwigni zmiany biegów, albo nie wyjmować z kieszeni a i tak będzie bardzo dobrze odbierał sygnały GPS :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...