Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, to mam lepszą analogię: iPhone jest jak elegancki zegarek, N95 jak super-kosmiczny zegarek firmy np. Polar, podający tętno, wysokość n.p.m, spalone kalorie, liczbę wykonanych kroków itp. i aż roi się od przycisków, a każdą wybraną opcję potwierdza stosownym "bip" 8).
Przemeq,

Twoja analogia wydaje mi się nie trafna. Elegancki zegarek lub na przykład porządne pióro to jest coś co można przekazać z ojca na syna.

Jeśli jednak chodzi o iPhona, to idę o zakład, że najdalej za rok wyląduje on w Twoim koszu na śmieci.

Dlatego proponuję: poprzestańmy na wcześniej uzgodnionym określeniu gadżet :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A to najlepsze osoba dzwoniąca do posiadacza iPhone słyszy od razu sygnał zajętości

 

 

Aaaaale bujda.

 

To typowy 'urban legengd'. Ale cieszę się FUKS, że mi dobrze życzysz :twisted:.

 

PS Mam abonament w Erze i spowodowanie, by iPhone działał z erowską kartą SIM sprowadzało się do "bardzo skomplikowanej" operacji: wyjęcia jej z poprzedniego telefonu i wsadzenia do iPhone'a. Jak chcesz, mogę Ci na PW podać swój numer :razz:.

 

Elegancki zegarek lub na przykład porządne pióro to jest coś co można przekazać z ojca na syna.

 

Wyobrażasz sobie, ile byłby warty działający, niezużyty iPhone za 100 lat! Więcej, niż niejeden zegarek, który jako rzecz trwała jest dużo łatwiejszy do przechowania i przekazywania między pokoleniami 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Mam abonament w Erze i spowodowanie, by iPhone działał z erowską kartą SIM sprowadzało się do "bardzo skomplikowanej" operacji: wyjęcia jej z poprzedniego telefonu i wsadzenia do iPhone'a. Jak chcesz, mogę Ci na PW podać swój numer :razz: .

 

 

Co nie zmienia faktu, że wprowadziłeś pewne napięcie... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tyle kolorów po wyświetlaczu goni

 

He he - nie tylko to. Ja z dnia na dzień odkrywam ten telefon i kolejne tricki, które można w nim zrobić. Po Nokii, która była super, iPhone to nowa jakość w dziedzinie dostosowywania sprzętu do swoich preferencji, czyli tzw. look & feel8).

 

Ale to fakt: inne telefony iPhone miażdży jednym - EKRANEM. Jest tak perfekcyjnie klarowny, ma tak idealne kolory, że aż nie do wiary. Korzystałem z wielu PC, PDA i innych elektronicznych zabawek i tak dobrego ekranu nie widziałem jeszcze nigdy.

 

I ten unix!!! To jest ciacho - jak się chce mieć "one touch computer", to się ma - menu i obsługa typowych funkcji iPhone'a są dziecinnie proste. Ale jak się chce pogmerać w bebechach, tj. pobawić w doktora :mrgreen:, nic nie stoi na przeszkodzie.

 

PS Teraz chyba tylko czas na PowerMaka/PowerBooka do domu - ciągle tylko brak odpowiedniego uzasadnienia biznesowego :roll: :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowy 'urban legengd'. Ale cieszę się FUKS, że mi dobrze życzysz .

 

PS Mam abonament w Erze i spowodowanie, by iPhone działał z erowską kartą SIM sprowadzało się do "bardzo skomplikowanej" operacji: wyjęcia jej z poprzedniego telefonu i wsadzenia do iPhone'a. Jak chcesz, mogę Ci na PW podać swój numer .

Ja Ci serce na tacy, Ty mi takie afronty czynisz.... :mrgreen:

A numer możesz wysłać.

 

EDIT

 

Na ile Ci bateria w gadżetofonie starcza po odblokowaniu? Doba..... , czy wiecej........ :???: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on miał już odblokowanego, ale odblokowanie nie ma związku z trzymaniem baterii

 

i(Hack)Phone i osłabiona bateriaJak się okazuje zhakowany iPhone jest na prawdę energiożernym urządzeniem - iPhone Alley tłumaczy dlaczego. Otóż złamany iPhone z zainstalowanym SSH posiada serwis zwany SSHD który włączony jest cały czas - sprawdza czy ktoś próbuje połączyć się przez SFTP. Niestety serwis ten pochłania całkiem sporo zasobów baterii - coś co wiele wyjaśnia jako że żywotność mojej baterii nie przekraczała jednego dnia.

 

Jedyne co musimy zrobić to zainstalować aplikacje Services z poziomu Installer.app i w niej dezaktywować serwisy SSH.

 

Źródło: to

 

Tak patrząc na ten telefon, to im głębiej w las, tym więcej drzew.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc!Musze zdecydowac sie na nowy telefon i zastanawiam sie nad wyborem pomiedzy Nokia 6131, Nokia 6300 i Samsungiem D900i.Jak sadzicie ktory z tych telefonow jest lepszy?

 

Z tych ktore wymieniles zapewne iPhone jest najlepszy :twisted::twisted::twisted:

 

ja mam 6300 na weekendy. Chyba jest fajny, malo go uzywam bo na codzien korzystam z komunikatorow ale na wakacjach dal rade jesli chodzi o zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, filozujecie, filozujecie.

 

 

Kupcie i dopiero potem będziecie filozować - bo spekulacji i głupiego gadania na forach i blogach mnóstwo.

 

 

Na razie nie spotkałem nikogo niezadowolonego z iPhone'a, więc... :lol:

owoc666, tak odbiegając od tematu iPhone... masz może u siebie ramki LCD do 9500 :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co musimy zrobić to zainstalować aplikacje Services z poziomu Installer.app i w niej dezaktywować serwisy SSH.

 

Źródło: to

 

Tak patrząc na ten telefon, to im głębiej w las, tym więcej drzew.....

 

FUKS, i tak i nie - z jednej strony tego typu problemy trzeba ominąć, z drugiej jest ważniejsza rzecz: architektura telefonu jest na tyle otwarta, że można to zrobić bez najmniejszego problemu. Otóż zainstalowanie czegokolwiek z installer.app to kwestia dosłownie DWÓCH kliknięć. Ta aplikacja jest właśnie kluczem do personalizacji iPhone'a. I ma jedną ogromną zaletę: w jednym miejscu są wszystkie modyfikacje, telefon zrzuca i instaluje je sam - wystarczy tylko otworzyć installer.app i kliknąć wybraną aplikację. Zero klikania next -> next, zero pytań "czy na pewno" itp. Typowe makowskie podejście 8).

 

Rzeczywiście - z pozoru wygląda to "groźnie", ale w praktyce jest to dziecinnie prosta zabawa.

 

PS Żeby nie było tak różowo, odkryłem pewną wadę telefonu: jak kasuje sie SMS-y, to kasuje się cały dialog a więc jeśli wymieniliśmy się z kimś dziesięcioma sms-ami, a chcemy zachować jeden, nie da rady. Niefajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm a ja mam dziwne pytanie

mój ef81 dogorywa - a Siemens Mobile już w komórkowej krainie wiecznych łowów więc w firmie nie ma już obowiązku wybierania spośród Siemensów....

Łza się w oku kręci bo od 8 lat ich używałem i nigdy specjalnie problemów nie miałem.... ( Me45 mój ojciec 4 rok używa i nie ma bata żeby na coś innego wymienił :-)

 

Ale wracając do tematu

Czy smsy w Iphone można wprowadzać z pomoca T9 albo czegos podobnego ?

Czasami trzeba coś w aucie napisać a na normalnej telefonicznej klawiaturze to większośc z nas pewnie już bezwzrokowo pisze nawet jak nie ma T9...

Na iphone chyba wyświetla się klawiatura klasyczna więc bezwzrokowo to moze byc kiepsko...

A ostatnio jak próbowałem na klawiaturce Qwerty w Looxie T830 coś napisac podczas jazdy to skończyło się zrolowaniem maski w Vectrze na dupie jakigoś Iveco :-)

 

więc jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy smsy w Iphone można wprowadzać z pomoca T9 albo czegos podobnego ?

Czasami trzeba coś w aucie napisać a na normalnej telefonicznej klawiaturze to większośc z nas pewnie już bezwzrokowo pisze nawet jak nie ma T9...

 

Nie ma zainstalowanego T9, ale pewnie można ściągnąć z sieci.

 

NB ja nigdy nie korzystam - nie piszę sms-ów z polskimi znakami, a T9 podpowiada słowa w takiej pisowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Siemensie podpowiadało bez polskich znaków.

mieliśmy możliwośći serwisowe neico większe niż przeciątni :-)

więc nawet w modelach gdzie T9 był z polskim znakami wgrywało się inny soft i było ok

 

A T9 w iphone... jeśli jest normalna klawiatura to T9 już z zasady jest niepotrzebny, ale trafic palcem w małą literkę podczas jazdy moze być problematyczne, w klawiaturę numeryczną pewnie dużo łatwiej....

 

Mi ostatnio po głowie SE 850i chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...