Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

fatalnie się z niego pisze maile jadąc samochodem

szczerze to rozmawiając przez telefon jest niebezpiecznie, pisząc sms-y na normalnej klawiaturze to już wyższa szkoła jazdy. Ale pisać sms-y na klawiaturze dotykowej jeżdżąc samochodem to już poziom PRO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dostalem ostatnio HTC one x+

bardzo solidnie zrobiony (zdecydowanie lepiej anizeli Galaxy SIII). Jakby ktos sie wahal nad wyborem i mial jakies pytania, dajcie znac. Postaram sie pomoc.

no to ja mam pytanie bo poważnie rozważam zakup ONE X +

używam telefonu do:

dzwonienia (2-3h/dobę), poczty (często sprawdzam), internet (2h/dobę), nawigacji (trochę), grania (sporadycznie);

jak z jakością rozmów (chodzi o to czy są problemy z jakością połączeń)? ile naprawdę trzyma bateria? czy rzeczywiście występuje problem przegrzewania? synchronizuje się z outlookiem?

z góry dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem ostatnio HTC one x+

bardzo solidnie zrobiony (zdecydowanie lepiej anizeli Galaxy SIII). Jakby ktos sie wahal nad wyborem i mial jakies pytania, dajcie znac. Postaram sie pomoc.

no to ja mam pytanie bo poważnie rozważam zakup ONE X +

używam telefonu do:

dzwonienia (2-3h/dobę), poczty (często sprawdzam), internet (2h/dobę), nawigacji (trochę), grania (sporadycznie);

jak z jakością rozmów (chodzi o to czy są problemy z jakością połączeń)? ile naprawdę trzyma bateria? czy rzeczywiście występuje problem przegrzewania? synchronizuje się z outlookiem?

z góry dzięki za informacje

 

Mam one x od pół roku (bez +) i przy tych założeniach od rana jak odłączysz od ładowarki to może do wieczora bez ładowania się uda. Ja używam mniej i średnio cały dzień w porywach półtora wytrzyma. HOX posiada HD voice - jakość połączeń jest ok. Przegrzewanie wyeliminowała aktualizacja co nie znaczy że jak pograsz w lepszą gierkę to sie nie zagrzeje mocniej. Generalnie jest w normie. Z outlockiem nie łączyłem to sie nie wypowiadam. Telefon jak najbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem ostatnio HTC one x+

bardzo solidnie zrobiony (zdecydowanie lepiej anizeli Galaxy SIII). Jakby ktos sie wahal nad wyborem i mial jakies pytania, dajcie znac. Postaram sie pomoc.

no to ja mam pytanie bo poważnie rozważam zakup ONE X +

używam telefonu do:

dzwonienia (2-3h/dobę), poczty (często sprawdzam), internet (2h/dobę), nawigacji (trochę), grania (sporadycznie);

jak z jakością rozmów (chodzi o to czy są problemy z jakością połączeń)? ile naprawdę trzyma bateria? czy rzeczywiście występuje problem przegrzewania? synchronizuje się z outlookiem?

z góry dzięki za informacje

 

ja baterie laduje codziennie wieczorem (non stop na wifi, poczcie, dzwonienie pewnie ok. 1h-1.30h, nawigacji nie uzywam, nie gram). Jakosc rozmow super. Nie zauwazylem przegrzewania sie telefonu (ale ja nie uzywam telefonu do grania). Nie wiem jak z outlookiem, bo uzywam gmaila.

 

Telefon generalnie mega, super spasowany (duzo lepiej niz Samsung Galaxy SIII). Jakosc wyswietlacza i zdjec rowniez bomba.

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem ostatnio HTC one x+

bardzo solidnie zrobiony (zdecydowanie lepiej anizeli Galaxy SIII). Jakby ktos sie wahal nad wyborem i mial jakies pytania, dajcie znac. Postaram sie pomoc.

no to ja mam pytanie bo poważnie rozważam zakup ONE X +

używam telefonu do:

dzwonienia (2-3h/dobę), poczty (często sprawdzam), internet (2h/dobę), nawigacji (trochę), grania (sporadycznie);

jak z jakością rozmów (chodzi o to czy są problemy z jakością połączeń)? ile naprawdę trzyma bateria? czy rzeczywiście występuje problem przegrzewania? synchronizuje się z outlookiem?

z góry dzięki za informacje

 

Mam HTC one X i polecam. Jeśli szukasz smartfona to chyba jeden z lepiej zrobionych. Jakość wykonania świetna, ekran jasny i kontrastowy. Jak malo uzywam (tylko rozmowy, bez netu, gier navigacji etc) to wytrzyma nawet i 2 dni. Gdy uzywam normalnie to wieczorem zawsze ładuje.. Ale taki juz urok smartfona.

 

A Niedługo pojawi się HTC one. Może warto ci zaczekać:-)

 

Poza tym w Subaru robi mi za navigacje i pokazywaniem roznych info i statusów z komputera pokładowego...no i kasuje mi 0420, który ostatnio się mi ukazał.

 

Btw. Szukam serwisu, który potrafiłby go profesjonalnie wmontować na stale na pulpit, np. W miejsce gdzie normalnie jest navi....do tego dorobić aux i wszystko co potrzebuje w samochodzie będzie na miejscu:-) (Outback MY06). jeśli ktoś ma doświadczenia niech się podzieli. Czytałem o patencie jazzymt(?) czy ktoś to sobie robił? http://www.jazzyengineering.com

Edytowane przez radekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niezła instalacja. Niestety nie mam w moim outbacku podwójnego din'a a szkoda bo nexus był moim pierwszym planem. Teoretycznie gdybym przeniósł wyświetlacz komputera i wymontowal schowek to może by się tam zmieścił.

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. przewijanie tekstu wzrokiem brzmi nieźle,

 

Wzrokiem to chyba nie? Natomiast można przechylać telefon i w ten sposób przewijać tekst. Jest też zarządzenie gestem (bez dotyku) co też może być fajne.

 

Tu jest krótka prezentacja by Play ->

 

Natomiast muszę przyznać, że gdybym w ogóle rozważał telefon z Androidem, to pomyślałbym o nowym HTC One. IMO naprawdę ładny. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waham się pomiędzy note'm a nexusem 7

 

Czytałem opinie i recenzję mówiące, że Nexus jest relatywnie bardziej skomplikowany w użytkowaniu (w sensie oprogramowania / menu) od Samsunga, a nawet od HTC. Nie wiem ile w tym prawdy, bo nigdy nie używałem Nexusa. Więc może to tylko plotki rozsiewane przez zazdrosną konkurencję. :P

 

Wzrokiem to chyba nie?

tak wyczytałem na jakiejś stronie związanej z technologiami.

 

Ja tego nigdzie nie widziałem ale może coś przeoczyłem. Dużo mówili o obsłudze bezdotykowej ale gestem.

 

HTC One rzeczywiście prezentuje się świetnie :)

 

No i plotki o opóźnieniu tego modelu się potwierdziły. :wacko:

 

http://technologie.g...html#BoxTechTxt

Edytowane przez rpw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fatalnie się z niego pisze maile jadąc samochodem

szczerze to rozmawiając przez telefon jest niebezpiecznie, pisząc sms-y na normalnej klawiaturze to już wyższa szkoła jazdy. Ale pisać sms-y na klawiaturze dotykowej jeżdżąc samochodem to już poziom PRO ;)

 

Mam automat, więc jest łatwiej. Co do tego iphone to w zasadzie byłbym zadowolony. Jest estetyczny, ma mnóstwo fajnych aplikacji, nawigacja działa, maile przychodzą, gierki wyglądają super tylko ma jedną, dosyć istotną wadę - w zasadzie wymaga stałego podłączenia do prądu co go nieco ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nigdzie nie widziałem ale może coś przeoczyłem. Dużo mówili o obsłudze bezdotykowej ale gestem.

 

Galaxy S 4 może też zrewolucjonizować pojęcie „wzrokowiec”, bo będzie się dało kontrolować go wzrokiem. Film zatrzyma się, kiedy odwrócimy głowę i spojrzymy na coś innego niż ekran, następna strona książki otworzy się przed nami, gdy dojdziemy do końca poprzedniej, a dłuższe dokumenty będzie można w ten sposób przewijać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując artykuł za The Verge opisujący pierwszy kontakt z S4, to to śledzenie oczu wymaga pewnej wprawy od strony użytkownika, albo takie idealne nie jest:

http://www.theverge....nounced-upgrade

From our limited testing, "Smart Pause" and "Smart Scroll" skew more toward gimmick — they’re supposed to detect your eyes, and either pause your movie when you look away or scroll when you reach the bottom of a page, but neither worked much at all in our time with the GS4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilP i markos007, mieliście rację! ;) Jest rzeczywiście taka funkacja (śledzenia wzroku) w Samsungu.

 

Jak się okazuje nawet będzie chyba proces z LG o prawa autorskie do tego rozwiązania.

 

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,13594835,LG_pozwie_Samsunga_o_funkcje_sledzenia_wzroku_.html#BoxTechTxt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z was zna/ma wynalazki z rodziny Discovery V5, CAT B10, Utano Barrier T180, AGM Rock V5? To, że jest jak czołg to wiem... bo widziałem testy w stylu: http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=tpV_KEqorvY i jemu podobne. Zastanawia mnie więc coś innego. Jak długo wytrzymuje z włączonym GPS i jak szybko łapie sygnał z satelity? Jeśli robi to szybciej niż Nokia to składam zamówienie na ten wynalazek już dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Discovery V 5 od kilku dni.

W interesującej cię kwestii nie mam nic do powiedzenia, bo z kolei ona mnie zupełnie nie interesuje. ^_^ Bateria, przy kilkunastu nie za długich rozmowach dziennie trzyma 3 - 3,5 dnia.

 

Na razie to mnie wkurza swoim życiem wewnętrznym, które często odbywa się bez mojej wiedzy i zgody. W rzeczywistości prezentuje się lepiej niż na zdjęciach. Najciekawsze jest to, że na deklu baterii ma najnormalniejsze logo Land Rovera :blink:

To mój pierwszy telefon z Androidem i doszedłem do wniosku, że ten, kto wymyślił niektóre funkcje chyba normalny do końca nie był. Bezsensowne komplikacje.

Nie działają mi wibracje, choć po włączałem je gdzie tylko się dało. Ani mru mru. :angry:

Myślę, że jak go ogarnę, albo się przyzwyczaję, to będzie to świetny telefon. Fajnie leży w dłoni, nie ma tendencji do wyślizgiwania się, jak to jest ze wszystkimi innymi telefonami.

Ma trochę treści nie przetłumaczonych na polski, i te są w chińskich krzaczkach.

Poważną wadą jest nie możność posługiwania się rysikiem. Reaguje tylko na dotyk paluchem, a to, szczególnie na budowie, nie jest najlepszym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważną wadą jest nie możność posługiwania się rysikiem. Reaguje tylko na dotyk paluchem, a to, szczególnie na budowie, nie jest najlepszym wyjściem.

Musisz sobie kupic specjalny rysik do ekranow pojemnosciowych, bedzie dzialal z kazdym nowym telefonem i tabletem. Teraz juz malo kto uzywa ekranow rezydencyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy telefon z Androidem i doszedłem do wniosku, że ten, kto wymyślił niektóre funkcje chyba normalny do końca nie był. Bezsensowne komplikacje.

Biorąc pod uwagę, że ma mocno przestarzały system (ponad dwa lata!) + dodatkowe nakładki programowe od producenta słuchawki (bo nie są przetłumaczone) to ciężko się dziwić, że działa średnio intuicyjnie :)

Android jako goły system nabrał ogłady wraz z wersją 4.0.x a naprawdę fajny stał się od wersji 4.1.x.

 

Teraz juz malo kto uzywa ekranow rezydencyjnych.

Rezystancyjnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważną wadą jest nie możność posługiwania się rysikiem. Reaguje tylko na dotyk paluchem, a to, szczególnie na budowie, nie jest najlepszym wyjściem.

Musisz sobie kupic specjalny rysik do ekranow pojemnosciowych, bedzie dzialal z kazdym nowym telefonem i tabletem. Teraz juz malo kto uzywa ekranow rezydencyjnych.

Dzięki! Teraz mi się przypomniało, że dokładnie to samo mówił mi ktoś dwa dni temu, i normalnie zapomniałem. Eeeehhh..., jak coś nie przejdzie przez forum, to się nie przyswoi. :)

 

To mój pierwszy telefon z Androidem i doszedłem do wniosku, że ten, kto wymyślił niektóre funkcje chyba normalny do końca nie był. Bezsensowne komplikacje.

Biorąc pod uwagę, że ma mocno przestarzały system (ponad dwa lata!) + dodatkowe nakładki programowe od producenta słuchawki (bo nie są przetłumaczone) to ciężko się dziwić, że działa średnio intuicyjnie :)

Android jako goły system nabrał ogłady wraz z wersją 4.0.x a naprawdę fajny stał się od wersji 4.1.x.

Pewnie masz rację, ale jak na moje potrzeby....

A co mi tam - zadam głupie pytanie;

Czy można z takiego telefonu wywalić starego androida i wgrać mu nowego? Technicznie to chyba nie jest problem, co? Pewnie tylko pamięci braknie? No, ale gdyby z nowego wywalić z 50% funkcji dla mnie zbędnych (typu audiobook, filmy,Gmail, itp). Być może głupie pytania zadaję, ale też nie chce mi się wierzyć, żeby przy dzisiejszych możliwościach informatyki takie wybiórcze podejście do Androida nie było możliwe i proste dla fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można z takiego telefonu wywalić starego androida i wgrać mu nowego? Technicznie to chyba nie jest problem, co? Pewnie tylko pamięci braknie? No, ale gdyby z nowego wywalić z 50% funkcji dla mnie zbędnych (typu audiobook, filmy,Gmail, itp). Być może głupie pytania zadaję, ale też nie chce mi się wierzyć, żeby przy dzisiejszych możliwościach informatyki takie wybiórcze podejście do Androida nie było możliwe i proste dla fachowca

Android w wersji 4.1 udawało się uruchomić na Xperii ze 168MB RAM (Ty masz 256MB o ile dobrze pamiętam), więc tu nie jest tak źle :) Ważniejsza sprawa to sterowniki do sprzętu zaszytego w telefonie. Większość chińskich producentów robi sprzęt jak najniższym kosztem, dlatego są tam stare komponenty posiadające sterowniki do starego systemu (stąd taka przedpotopowa wersja). W nowych systemach często nie utrzymuje się sterowników do starszego sprzętu (z pewnymi wyjątkami) bo niepotrzebnie generuje to koszty - nowe słuchawki i tak są zbudowane z innych klocków, a stare są według producentów za słabe by pociągnąć nowy system, zresztą jaki to zysk dla nich jak będziemy używać jednego telefonu wiele lat aktualizując tylko oprogramowanie. Jeżeli mamy jednak szczęście i dysponujemy w miarę popularną słuchawką, to jest duża szansa, że ktoś przeniósł sterownik ze starego systemu do nowego (dorabiając czasem kilka niezbędnych poprawek) i opublikował to jako nieoficjalny firmware (oprogramowanie wewnętrzne telefonu). Niestety nie zawsze wszystko działa idealnie.

Ale głowa do góry, jest następca:

http://emea.catphones.com/b15-smartphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...