Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, turdziGT napisał:

Jako auto do patrzenia i lokata kapitału teraz to moze ale zza kierownic to auto mega rozczarowujące w przeciwieństwie do tego Yarisa bo to bedzie kupa funu i tyko pytanie czy czy trzymać pod kocem a czy nie lepiej upałach bo to jedno z ostatnich takich aut.

Jako lokata kapitału to słabo to widzę, chyba że go zamknać w bańce na 15 lat. Toyota powiedziała że produkcja nie będzie limitowana, 25tysięcy to już dużo, a jeśli bedzie popyt mają wyprodukować więcej.

Jeśli chodzi o emisję flotową to akurat Toyota nie ma z tym najmniejszych problemów, spełnia przed terminem, więc też nie musi się bać niskoseryjnego auta o ciut wyższej emisji.

Są 3 wersje, i przynajmniej na razie auta są pod zamówienie, nie ma nic ze stocku. Podstawa, pakiet VIP z navi audio i paroma gadzetami, i pakiet track ze szperami i felgami kutymi. Nie można mieć obu pakietów na raz.

Dystrybutorzy w tym momecie dostaja auta prasowe i testowe, i one faktycznie wszystkie maja pakiet track, zresztą to chyba najsensowniejsza wersja.

Ja się trochę zastanawiam, miałem coś do miasta kupić, hybrydę albo elektryka, ale taki mały odkurzacz też by się nadał, a to chyba faktycznie może być jedna z ostatnich rajdówek na drogę.

Jeszcze ciekawostka, któryś angielski youtuber twierdzi że poprzedni Yaris grmn, mimo że był ultra limitowany, na europę było chyba tylko 400 sztuk. to do dzisiaj dealerzy w UK mają pojedyncze nowe sztuki na placach, nie sprzedały się

 

Edytowane przez krist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez wydaje sie, że Toyota nie bedzie ograniczać produkcji jesli bedzie na te auta popyt. Autko wydaje się bardzo ciekawe do weekendowego upalania, zamiast STI... ale... absolutną unikatowością Subaru jest społeczność. Toyota, przynajmniej w PL tego nie ma. Ale moze dzięki temu modelowi jakaś się stworzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, QbaqBA napisał:

Ok. 25000 to jednak inne buty niż 2500 :) Ja akurat uważam ze to super!


dokładnie .
Przy takiej ilości jest szansa na zdobycie używki bez torsenow.

Do tego czasu już szpery płytkowe będą dostępne :) i pewnie wkłady do skrzyń. 
fajnie ze coś takiego powstało bo generalnie w motoryzacji jest bieda. 
wszystkie te samochochy opisywane w tym wątku są ciężkie drogie z gadżetami i jeżdżą tylko po prostej itd a ja nie potrzebuje 17 strefowej klimatyzacji zeby lewe jajko schłodzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krist napisał:

Są 3 wersje, i przynajmniej na razie auta są pod zamówienie, nie ma nic ze stocku. Podstawa, pakiet VIP z navi audio i paroma gadzetami, i pakiet track ze szperami i felgami kutymi. Nie można mieć obu pakietów na raz.

Ja chyba zamówię we Włoszech, tam mają jedną wersję czyli na full , czyli pakiet VIP + SPORT . ale dziś będe miał potwierdzenie , i pewnie zamówimy 2 szt, bo pewien znany;) kierowca z polski mieszkający we włoszech też chce to kupić :) więc może i cena będzie inna :)

  • Super! 6
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krist napisał:

Jako lokata kapitału to słabo to widzę, chyba że go zamknać w bańce na 15 lat. Toyota powiedziała że produkcja nie będzie limitowana, 25tysięcy to już dużo, a jeśli bedzie popyt mają wyprodukować więcej.

Jeśli chodzi o emisję flotową to akurat Toyota nie ma z tym najmniejszych problemów, spełnia przed terminem, więc też nie musi się bać niskoseryjnego auta o ciut wyższej emisji.

Są 3 wersje, i przynajmniej na razie auta są pod zamówienie, nie ma nic ze stocku. Podstawa, pakiet VIP z navi audio i paroma gadzetami, i pakiet track ze szperami i felgami kutymi. Nie można mieć obu pakietów na raz.

Dystrybutorzy w tym momecie dostaja auta prasowe i testowe, i one faktycznie wszystkie maja pakiet track, zresztą to chyba najsensowniejsza wersja.

Ja się trochę zastanawiam, miałem coś do miasta kupić, hybrydę albo elektryka, ale taki mały odkurzacz też by się nadał, a to chyba faktycznie może być jedna z ostatnich rajdówek na drogę.

Jeszcze ciekawostka, któryś angielski youtuber twierdzi że poprzedni Yaris grmn, mimo że był ultra limitowany, na europę było chyba tylko 400 sztuk. to do dzisiaj dealerzy w UK mają pojedyncze nowe sztuki na placach, nie sprzedały się

 

To mnie akurat nie dziwi. Mimo ze auto byo na prawde dobre i z charakterm to mialo wrecz chora cene.  Z tej perspektywy nowy Yaris oferuje o wiele wiecej mimo ze to nadal droga zabawka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, turdziGT napisał:

Z tej perspektywy nowy Yaris oferuje o wiele wiecej mimo ze to nadal droga zabawka.  

Jednak zaryzykuję i praktycznie zamowiłem we Włoszech z rabatem 3k euro :) , czekam na papiery :) . 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, carfit napisał:

Jednak zaryzykuję i praktycznie zamowiłem we Włoszech z rabatem 3k euro :) , czekam na papiery :) . 

patrząc na ich strone to w IT jest dostępna wyłącznie wersja z pakietem track, i tylko w metalicznych kolorach. Nawigacji czy JBL nie oferują nawet w opcji. Cena po rabacie wychodzi identyczna jak w Polsce bez rabatu, trochę nie widzę sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krist napisał:

poprzedni Yaris grmn, mimo że był ultra limitowany, na europę było chyba tylko 400 sztuk. to do dzisiaj dealerzy w UK mają pojedyncze nowe sztuki na placach, nie sprzedały się

 

 

jeszcze latem w rotterdamie staly dwa grmn zarejestrowane bez przebiegu

moge sprawdzic ale chyba jest jeszcze demo z malym przebiegiem

to auto przy calej swojej zajebistosci jest po prostu bardzo male

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, krist napisał:

patrząc na ich strone to w IT jest dostępna wyłącznie wersja z pakietem track, i tylko w metalicznych kolorach. Nawigacji czy JBL nie oferują nawet w opcji. Cena po rabacie wychodzi identyczna jak w Polsce bez rabatu, trochę nie widzę sensu....

Masz rację ! wersję się różnią na każdy kraj, ale we włoskiej wersji masz czujniki parkowania P+T czego w Polsce nie ma, a akurat to lubie mieć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

Masz rację ! wersję się różnią na każdy kraj, ale we włoskiej wersji masz czujniki parkowania P+T czego w Polsce nie ma, a akurat to lubie mieć :) 


sprawdz czy us nie naliczy ci VAT.

cla niby nie ma ale podatek trzeba będzie zapłacić . Zreszta jak na firmę to JesCze inaczej .
Żebyś się nie wpakował w extra 23 % 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krist napisał:

Upewnij się, bo włoski katalog o nich nie wspomina

czekam na dokładną specyfikację , ale wydaje mi się że były :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 4mamut napisał:


sprawdz czy us nie naliczy ci VAT.

cla niby nie ma ale podatek trzeba będzie zapłacić . Zreszta jak na firmę to JesCze inaczej .
Żebyś się nie wpakował w extra 23 % 

no właśnie auto do 6 miesięcy i iluś tam tyś km jest z automatu nowe, trzeba będzie kupić w cenie netto i zapłacić 23% polskiego vatu (no i 3,1% akcyzy) gdzie w IT jest 22%, więc znowu % więcej i przede wszystkim zawracanie głowy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krist napisał:

no właśnie auto do 6 miesięcy i iluś tam tyś km jest z automatu nowe, trzeba będzie kupić w cenie netto i zapłacić 23% polskiego vatu (no i 3,1% akcyzy) gdzie w IT jest 22%, więc znowu % więcej i przede wszystkim zawracanie głowy.

nawet jak mam zgłoszone w PKD handel autami ? przecież to mogę kupić jako towar handlowy i wstawić na magazyn , jesteś pewien tej akcyzy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze us naliczy VAT który będziesz mógł odliczyć i akcyzę. Włosi tez pewnie sprzedadzą brutto a ale ich vat będziesz mógł odliczyć w pl . 

Ale nikt z nas nie jest na tyle mocny w tych przepisach wiec dobrze byłoby podjechać do skarbówki i się dowiedzieć bezpośrednio jak co zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krist napisał:

Akcyza na pewno, w końcu importer toyoty też ją płaci.  Każde auto wprowadzane na rynek jej podlega. Z vatem to nie przerabiałem, ale jest jakaś specjalna procedura opłacania dla nowego auta

w sumie masz racje, muszę to przeliczyć jeszcze i się dowiedzieć jak z Vatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 4mamut napisał:

Włosi tez pewnie sprzedadzą brutto a ale ich vat będziesz mógł odliczyć w pl . 

Nie ! jeśli masz NIP EU sprzedają Ci w netto, w Polsce zapłacisz końcowo VAT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 4mamut napisał:

Wydaje mi się ze us naliczy VAT który będziesz mógł odliczyć i akcyzę. Włosi tez pewnie sprzedadzą brutto a ale ich vat będziesz mógł odliczyć w pl . 

Ale nikt z nas nie jest na tyle mocny w tych przepisach wiec dobrze byłoby podjechać do skarbówki i się dowiedzieć bezpośrednio jak co zrobić. 

mając numer VAT Eu powinni to sprzedać w cenie netto, z fakturą, VAT0%. Jak każdy inny towar unijny. Słyszałem o przypadkach gdzie przy samochodach sprzedawcy niemieccy każą sobie zostawić MWST jako kaucję, którą oddaja po potwierdzeniu zapłacenia VAT w Polsce.

Ale to nadal za dużo zawracania głowy jak dla mnie przy zerowych korzyściach. Jak by to było auto za bańkę, to można kombinować, ale przy małym yarisie nie widzę sesnu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krist napisał:

ale przy małym yarisie nie widzę sesnu

możesz mieć rację , czekam na ofertę z polski, mogę mieć na marzec 2021 produkcja 2021, białego z lakierem perłowym lub czerwonym, z pakietem dynamic + , zobaczymy jak z ceną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carfit podejdź do tej skarbówki lub zadzwon i wieczorem będziemy mieli nowa wiedzę.

Poza tym powiedzą co trzeba przygotować żebyś jeszcze włoskiej homologacji i sterty papierów z aso nie musiał tłumaczyć . 
troche z @krist zepsuliśmy frajdę z zamówienia ale działamy w dobrej wierze żebyś się nie wpakował w aspekty prawne i nieprzewidziane koszta 
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...