Skocz do zawartości

ile wytrzymuje sprzęgło w STI ?


autolask

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czegoś takiego jak „normalna jazda”. Taki sam styl jazdy dla jednego będzie anemicznym snuciem się jak smród po gaciach, dla innego ostrą jazdą.

 

Sprzęgło może wytrzymać od kilkudziesięciu kilometrów, do kilkadziesiąciu tysięcy kilometrów.

 

 

Po kiego zakładasz dwa wątki z identycznym pytaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem przy pierwszym Twoim poście, że odpowiedź na to pytanie może być wyłącznie taka, jak samo pytanie: niekonkretna.

 

Jak słusznie napisał Sykstus sprzęgło można zjarać jednym ruszeniem ("strzał"), spalić albo skutecznie nadużyć przy próbach wykopania się z błota, czy śniegu itp. itd. A przy jeździe zgodnie z przepisami sprzęgło może przeżyć tyle, co silnik i sam samochód. Tylko po co wówczas komu STI, jak ma tak jeździć? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tobie udzielić odpowiedzi o nie normalniej jeździe :razz: w MY02 seryjne sprzeglo Exedy Organic( w sklepach internetowych reklamowane jako Stage One) wytrzymało 20tys.km.

 

Do nie normalnej jazdy zalicza się: pierwsza zima w gorach, trasy CH-PL i PL-CH (1700km w jedna stronę), nauka startów na asfalcie niszcząc dyfry :twisted: sprzęgło zjaranie do nitów, dosłownie. Czy się przechwalam :roll: :?: nie opisuje tobie pierwszy rok użytkowania STi-aja.

 

A teraz jeszcze z piedziesiecu kolegów forum-owych powinno opisać "SWOJE PIERWSZE SPRZĘGŁO"

 

GOOD QUESTION = GOOD ANSWER

BS QUESTION = BS ANSWER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SWOJE PIERWSZE SPRZĘGŁO"

 

 

W moich czterech pierwszych sprzęgłach w 4x4 padły spręzynki tłumika drgań, nigdy nie zjarałem tarczy, ani nie uszkodziłem docisku.

 

bo Ty jak emeryt jezdzisz i dlatego sprezynki puszczaja ...... po prostu nie maja co rbic i uciekaja :mrgreen:

 

swojego pascia kupilem z oryginalnym sprzeglem (170 kkm :roll: ) i po 1k km od kupna musialem wymienic :twisted: sprzeglo bylo tak przyjarane, ze pekl docisk i lozysko wylatalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tobie udzielić odpowiedzi o nie normalniej jeździe :razz: w MY02 seryjne sprzeglo Exedy Organic( w sklepach internetowych reklamowane jako Stage One) wytrzymało 20tys.km.

 

Do nie normalnej jazdy zalicza się: pierwsza zima w gorach, trasy CH-PL i PL-CH (1700km w jedna stronę), nauka startów na asfalcie niszcząc dyfry :twisted: sprzęgło zjaranie do nitów, dosłownie. Czy się przechwalam :roll: :?: nie opisuje tobie pierwszy rok użytkowania STi-aja.

 

A teraz jeszcze z piedziesiecu kolegów forum-owych powinno opisać "SWOJE PIERWSZE SPRZĘGŁO"

 

GOOD QUESTION = GOOD ANSWER

BS QUESTION = BS ANSWER

 

Właściwie to dlaczego ruszanie na asfalcie niszczy dyfry? W końcu w 4x4 dyfry przenoszą mniejsze momenty niż w takiej (tfu, tfu) ośce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...