Skocz do zawartości

Jaka roślinka na balkon?


PR7EMEK

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że może ktoś tutaj jest roślinkofilem i mi doradzi ;) Więc szukam roślinki, która będzie sibie rosnąć na balkonie i... jest mało wymagająca jeśli chodzi o pielęgnację. Musi umieć wytrzymać miesiąc bez podlewania (przez ludzi, bo deszcz, o ile będzie, będzie na nią padał). Balkon jest od strony zachodniej jeśli ma to znaczenie... Na razie brałem pod uwagę perz... ;) Aha, na zimę mogę ją chować do mieszkania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma kwitnąc to np. pięciornik

jak zdobić kolorowym liściem to perukowiec podolski w odmianach. Albo jakiś dereń, ale wtedy musiałbyś się z podlewaniem bardziej postarać.

jak pachnieć to Lilak Meyera "palibin"

jak coś byś chciał przekąsić to sztywnołodygowy pomidor "ola polka". Albo aronia.

Wszystko z wyjątkiem przedostatniego powinno przezimować w sensownym pojemniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tymi wymaganiami, wystaw skrzynkę z ziemią i poczekaj aż coś Ci się samo 'zalęgnie' ;)

 

Ja ostatnio wystawiłem worek ze śmieciami na balkon, po czym o nim zapomniałem, i po tygodniu "zalęgły" mi się takie białe stworzonka :facepalm: (bleee). No ale chyba nie o to Ci chodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tymi wymaganiami, wystaw skrzynkę z ziemią i poczekaj aż coś Ci się samo 'zalęgnie' ;)

 

Ja ostatnio wystawiłem worek ze śmieciami na balkon, po czym o nim zapomniałem, i po tygodniu "zalęgły" mi się takie białe stworzonka :facepalm: (bleee). No ale chyba nie o to Ci chodzi :lol:

 

Jak lowisz ryby, to w sam raz.

 

Co do kwiatkow na balkon, to polecam to http://www.futuregardens.pl/rozchodnik-szesciorzedowy-sedum-sexangulare-mech.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki z ziemią, w których wyhodowałem min. bratki, pokrzywę i jeszcze coś, to już mam gdzie indziej ;) Sztuczne odpadają :P Kaktusy mogą mieć za wilgotno... Pięciornik i perukowiec chyba średnio by wyglądały w 2 klasycznych, podłużny doniczkach, ale ten lilak czemu nie... nie będzie miał tylko za mało ziemi? :) No i rozchodnik to też niezła myśl... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w warsztacie jukę, którą uratowałem ze śmietnika. Podlewana raz na kwartał, światło ma przez jakieś 30 minut dziennie i raz odkurzyłem jej liście. W dodatku sporadycznie utylizuje drobne odpady organiczne typu ogonek od czereśni albo porzeczki. Nie tylko nie więdnie ale wypuszcza nowe liście w takich warunkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...