Skocz do zawartości

Kamera cofania OBK MY04-07


Legacy96

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam, oryginalna Subarowska w tym roczniku, polecenie VERSION pokazuje 3300 © Kenwood Corporation.

 

Będę wdzięczny za info jakie tam wejście, ile linii i czy się przełączy samo na obraz z kamery po załączeniu wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos juz dokladal kamere do tych rocznikow? Chcialbym wiedziec czy trzeba ciagnac kable czy tez wiazka juz jest fabrycznie zamontowana?

 

Skoro nie było kamer w Outbackach w tym modelu, to dlaczego niby ma być wiązka ;)

 

 

a ktoś wie czy da się podłączyć kamerę kablem do ekranu nawigacji w OBK MY07?

 

Do MY08 bezproblemu się dało, tylko musiałem przelutować wtyczkę. Kamera była z allegro, pasująca w miejsce lampy od podświetlania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherif jak znajdziesz tamtego maila KupTeraz to podeślij namiary na Sprzedającego - jak teraz spojrzałem to dużo ale do aktualnych modeli Forysia, Beki, Imprezy a w dodatku każą wybierać PAL czy NTSC a nie chciałbym kostką rzucać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wlasnie ze kamery byly, ale tylko jako opcja. Nawet tuner TV byl.

 

tak ?

To podaj proszę źródło.

W MY08 pojawiło się wejście na kamerę oraz miejsce na tylnej klapie, ale AFAIR nadal kamer nie było. Natomiast do MY07 ani jednostka nie miała wejscia ani nie było miejsca na kamerę OEM.

Sherif jak znajdziesz tamtego maila KupTeraz to podeślij namiary na Sprzedającego - jak teraz spojrzałem to dużo ale do aktualnych modeli Forysia, Beki, Imprezy a w dodatku każą wybierać PAL czy NTSC a nie chciałbym kostką rzucać...

 

dokładnie taką kupiłem:

http://allearchiwum.pl/kamera_cofania_subaru_impreza_outback_forester-3034957394.html

 

tutaj, to opisywałem:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/60957-kamera-cofania/

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie ze kamery byly, ale tylko jako opcja. Nawet tuner TV byl.

 

tak ?

To podaj proszę źródło.

W MY08 pojawiło się wejście na kamerę oraz miejsce na tylnej klapie, ale AFAIR nadal kamer nie było. Natomiast do MY07 ani jednostka nie miała wejscia ani nie było miejsca na kamerę OEM.

Sherif jak znajdziesz tamtego maila KupTeraz to podeślij namiary na Sprzedającego - jak teraz spojrzałem to dużo ale do aktualnych modeli Forysia, Beki, Imprezy a w dodatku każą wybierać PAL czy NTSC a nie chciałbym kostką rzucać...

 

dokładnie taką kupiłem:

http://allearchiwum.pl/kamera_cofania_subaru_impreza_outback_forester-3034957394.html

 

tutaj, to opisywałem:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/60957-kamera-cofania/

 

Cześć,

 

W EU w katalogach z akcesoriami nie znalazłem info o kamerze, ale...

9c91a9c6462b3761a1fe4aa7207a1f3.jpg

 Z pozdrowieniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo, tuner tv ma numer czesci Subaru H0019AG200,

tu jest do kupienia z Legacy BP MY2004: http://autoparts.beforward.jp/detail/PASKU539134/

 

Mowa jest o OBK MY04-MY06 i o kamerze, wieć jeszcze raz gdzie się ja podłącza do radia oraz jak była fabrycznie montowana w aucie ?

 

Odnośnie tunera to w opisie pada jakieś oznczenie LGC: TA-BP5, zapewne chodzi o JDM :)

 

 

 

 

Wlasnie ze kamery byly, ale tylko jako opcja. Nawet tuner TV byl.

 

tak ?

To podaj proszę źródło.

W MY08 pojawiło się wejście na kamerę oraz miejsce na tylnej klapie, ale AFAIR nadal kamer nie było. Natomiast do MY07 ani jednostka nie miała wejscia ani nie było miejsca na kamerę OEM.

Sherif jak znajdziesz tamtego maila KupTeraz to podeślij namiary na Sprzedającego - jak teraz spojrzałem to dużo ale do aktualnych modeli Forysia, Beki, Imprezy a w dodatku każą wybierać PAL czy NTSC a nie chciałbym kostką rzucać...

 

dokładnie taką kupiłem:

http://allearchiwum.pl/kamera_cofania_subaru_impreza_outback_forester-3034957394.html

 

tutaj, to opisywałem:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/60957-kamera-cofania/

 

Cześć,

 

W EU w katalogach z akcesoriami nie znalazłem info o kamerze, ale...

9c91a9c6462b3761a1fe4aa7207a1f3.jpg

 Z pozdrowieniami :)

 

 

To jest właśnie radio i system z EU08, tam już było wejscie jak i pisałem było też przewidziane miejsce na kamerę, ale nadal nie spotkałem wersji, które są u nas (EUDM) z OEM. Nie było też takiej opcji w ofercie dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam serwisowke do tego radia (do wersji RHD, LHD i JDM) i JDM sporo sie rozni, miedzy innymi wlasnie mozliwoscia podlaczenia tunera tv, posiada dysk twardy, i jeszcze pare roznych dupereli.

 

Wlasnie tez jestem na etapie kamery. Ja kupilem (i co ciekawe mam do sprzedania):

http://rydeenmobile.com/backup-camera-duo/

 

Zalezalo mi na tym zeby byla porzadna oraz zeby dalo ja sie zasilic z HU a nie tylko ze swiatla cofania.

No i tutaj historia sie skomplikowala, bo kupilem ja na eBay i pudelko ktore do mnie doszlo mialo wyciete naklejki z numerem seryjnym.

Z chlopakiem kotry dorabial mi wiazke doszlismy do wniosku ze jest to podrobka wiec zwrocilem sie do sprzedajacego o zwrot $$$.

 

W miedzy czasie okazalo sie ze to jednak jest oryginal bo spokojnie pracuje z 6V.

Ale oczywiscie zanim to sie okazalo kupilem nastepna :)

 

Tak wiec mam dwie kamery, jedna na biurku, jedna w drodzie i z checia sie jednej pozbede.

 

Ale jezeli chcesz ja montowac w OBK to jest maly zonk w postaci takiej ze tam jednak nie ma 6V w HU, i bedziesz musial ja zasilic ze swiatla cofania, lu innego zrodla. (tego problemu nie ma w forkach i imprezach a moglo by sie wydawac ze to praktycznie identyczne HU)

 

Jezeli bardzo Ci zalezy na zasileniu kamery z HU to masz 12V w tej 24 pinowej wtyczce, moge podac Ci na ktorym pinie dokladnie.

 

Tak czy inaczej dolozenie kamery jest trywialne, ale mysle ze warto kupic dobra kamere ktora radzi sobie dobrze w ciemnosci (no moze nie kompletnej, ale po zmroku ogolnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w serwisówce nie ma słowa o tym. w JDM być może były inne radia, jak np Macintosh, choć i tak jeżeli nawet radio ma wejście nie znaczy że była kamera (jak w MY08 EUDM). Pamiętam, że kamery były montowane w Tribece i to chyba jedyny OEM.

 

Jak ją chciałeś zasilić skoro w radio jest tylko "cinch" ? Samo zasilenie +12V nic nie da bo kamera będzie działać cały czasu, mu być po wbiciu wstecznego a w kostce radia chyba nie ma takiego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ją chciałeś zasilić skoro w radio jest tylko "cinch" ? Samo zasilenie +12V nic nie da bo kamera będzie działać cały czasu, mu być po wbiciu wstecznego a w kostce radia chyba nie ma takiego zasilania.

 

 

W sumie to juz nie wiem kto tu o co pyta i komu kto odpowiada ale.... :)

 

w 04-07 w HU jest zdajsie gniazdo do podlaczenia kamery cofania (4piny), ktore to gniazdo jak i metode podlaczenia don kamery opisuje link http://legacygt.com/...92&postcount=21 ktory to juz wczesniej wkleilem

(jak wygooglujecie molex 4p to znajdziecie i wtyczke do zamodzielnego majsterkowania)

 

Natomiast w 08 czyli MY09  jest juz inne HU, i moj post powyzej dotyczyl tego wlasnie ustrojstwa (bo sie troche zakalapuckalem i nie zajarzylem ze post dotyczy rocznikow 04-07)

Ale i w tym modelu mamy gniazdo kamery cofania, tylko ze ma 8 pinow. 

Jezli chcemy zasilic kamere z HU to jedyna opcja to pin#5 w 24 pinowej wtyczce (pin #5 - reverse)

 

 

Wracajac do tematu czyli rocznika 04-07, moze jest tam cos podobnego, trzeba by looknac na schemat, ale tak czy inaczej wydaje mi sie ze lepszym rozwiazaniem jest jednak podpiecie sie do swiatla cofania bo wiazka ktora jest od kamery ale prod pobiera z innego zrodla czyli taki Frankenstein wydaje sie po prostu kiepskim pomyslem :)

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ją chciałeś zasilić skoro w radio jest tylko "cinch" ? Samo zasilenie +12V nic nie da bo kamera będzie działać cały czasu, mu być po wbiciu wstecznego a w kostce radia chyba nie ma takiego zasilania.

 

 

W sumie to juz nie wiem kto tu o co pyta i komu kto odpowiada ale.... :)

 

w 04-07 w HU jest zdajsie gniazdo do podlaczenia kamery cofania (4piny), ktore to gniazdo jak i metode podlaczenia don kamery opisuje link http://legacygt.com/...92&postcount=21 ktory to juz wczesniej wkleilem

(jak wygooglujecie molex 4p to znajdziecie i wtyczke do zamodzielnego majsterkowania)

 

Natomiast w 08 czyli MY09  jest juz inne HU, i moj post powyzej dotyczyl tego wlasnie ustrojstwa (bo sie troche zakalapuckalem i nie zajarzylem ze post dotyczy rocznikow 04-07)

Ale i w tym modelu mamy gniazdo kamery cofania, tylko ze ma 8 pinow. 

Jezli chcemy zasilic kamere z HU to jedyna opcja to pin#5 w 24 pinowej wtyczce (pin #5 - reverse)

 

 

Wracajac do tematu czyli rocznika 04-07, moze jest tam cos podobnego, trzeba by looknac na schemat, ale tak czy inaczej wydaje mi sie ze lepszym rozwiazaniem jest jednak podpiecie sie do swiatla cofania bo wiazka ktora jest od kamery ale prod pobiera z innego zrodla czyli taki Frankenstein wydaje sie po prostu kiepskim pomyslem :)

 

 

Te z linków to wersje US, EUDM nie miały cincha a niestety jednostki różnią się sporo. Pamiętam, że ktoś kiedyś znalazł wejście takiego sygnału w samym monitorze i tam się wpiał wlutowując się w płytę. W rocznikach MY04-06 przecież jest nawet problem z audio, żeby wejść.

Popatrzyłem w zdjęcia swojej navi (My08) i też chyba nie było tam cincha, tylko 4 -pinowa kostka. Pamiętam że dopasowałem kabel z typową kostką komputerową 4-pinową.

O sygnale w dużej kostce nie wiedziałem, albo był problem jak to zgodnie ze sztuką wyprowadzić, bo jak znam życie pinu w kostce nie ma + trzeba ciągnąć dodatkowy kabel to kamery przez całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba namieszalem :)

 

Moze zacznijmy od tego autor watku przytacza: MY04-07, problem w tym ze w miedzyczasie byl lift i zapewne HU sie zmienily.

Wiec o ktorych dokladnie jest mowa?

 

Jezeli jest w nich 4-pinowe wejscie kamery, to RCA (cinch) nie gra roli. Pytanie czy jest?

 

W poliftowych modelach, czy to my08 czy to my09 (gdzie byla kolejna zmiana HU tylko na ten rok) ogolnie problemu nie ma.

 

Wiec ummm w zasadzie o czym my tu rozmawiamy? :D :D

 

W tych poliftowych na 100% masz +12V na kostce tylko czy podlaczanie do tego kamery jest zgodne ze sztuka to nie wiem, IMHO lepiej jednak podlaczyc ja pod lampe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba namieszalem :)

 

Moze zacznijmy od tego autor watku przytacza: MY04-07, problem w tym ze w miedzyczasie byl lift i zapewne HU sie zmienily.

Wiec o ktorych dokladnie jest mowa?

 

Jezeli jest w nich 4-pinowe wejscie kamery, to RCA (cinch) nie gra roli. Pytanie czy jest?

 

W poliftowych modelach, czy to my08 czy to my09 (gdzie byla kolejna zmiana HU tylko na ten rok) ogolnie problemu nie ma.

 

Wiec ummm w zasadzie o czym my tu rozmawiamy? :D :D

 

W tych poliftowych na 100% masz +12V na kostce tylko czy podlaczanie do tego kamery jest zgodne ze sztuka to nie wiem, IMHO lepiej jednak podlaczyc ja pod lampe.

 

Subaru zmieniało jednostki przy okazji FL a potem od MY08 gdzie weszła navi z wbudowanym DVD. Dodatkowo USDM miały od początku inne jednostki. Kamer w EUDM i chyba USDM nie było w tym że modelu. Wejście jest na pewno w MY08, nie wiem jak w jednostkach zaraz po FL czyli MY07, wcześniej brak wejść bezpośrednich.

Co ciekawe w MY08 są osobne wejscia: dla kamery oraz Video-in wyprowadzone w dużej kostce, są nawet kity, że można sobie wyprowadzić wejście audio i video do schowka (tylko po co ? :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobys mogl sobie pokombinowac i w zaparkowanym aucie odtowrzyl na malym ekranie z przodu gdzie dzieciaki i tak nic nie widza obraz z czegos co i tak ma wbudowany monitor   :)

 

Natomiast jest tam tez (w poliftach) video out co juz bardziej moze zainteresowac posiadaczy latorosli przypinajacych ciagle ekran do zaglowka :)

 

zeby jeszcze jakies mapy byly aktualne, bo szwedzkie ostatnie to zdajsie 2014 :)

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobys mogl sobie pokombinowac i w zaparkowanym aucie odtowrzyl na malym ekranie z przodu gdzie dzieciaki i tak nic nie widza obraz z czegos co i tak ma wbudowany monitor   :)

 

Natomiast jest tam tez (w poliftach) video out co juz bardziej moze zainteresowac posiadaczy latorosli przypinajacych ciagle ekran do zaglowka :)

 

zeby jeszcze jakies mapy byly aktualne, bo szwedzkie ostatnie to zdajsie 2014 :)

 

ten video out to i tak chyba jest mirror  ekranu, więc na nie wiele się zda, chyba że, niczym w samolocie informować pasażerów o przebiegu podróży :)

 

Ja mam "szwedzkie" z 2016r, ale chyba nie podejdą do Subaru, bo w nowszych Volvo sciąga się aktualizacje z netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...