Skocz do zawartości

Kamera cofania


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych którzy mają (fabryczną):

 

Czy ekran navi przełącza się automatycznie jak wrzuci się wsteczny ?

 

 

Pytanie do tych co dokładali:

 

Czy coś takiego zda egzamin:

 

http://allegro.pl/kamera-cofania-subaru-impreza-outback-forester-i3034957394.html

 

Skąd można wsiąść przejściówkę 8pinowego gniazda (od wej kamery w radiu) na cinch ?

widziałem takei jedynie na US forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś takiego zda egzamin:

 

Według mnie efekt końcowy może być dziwny... Kamera montowana w miejscu jednej z lampek oświetlenia tablicy tylko na pierwszy rzut oka wygląda fajne, jak zamontujesz to oświetlenie tablicy będzie nierównomierne i w różnym kolorze. Można ten efekt minimalizować wymieniając w drugiej lampce standardową żarówkę W5W na ledowową, ale i tak ta część z kamerą będzie pewnie świecić ciemniej.

 

W Forestrze kolegi montowaliśmy takie małe "oczko" obok tych lampek:

http://www.avde.pl/n...dukt/41167.html

 

Bardzo fajnie to wygląda w praktyce bo kamerki praktycznie nie widać, można ją bardzo dokładnie wyregulować i daje ładny obraz.

 

Jeżeli chodzi o podłączenie to w tym przypadku zasilanie brane było z oświetlenia wstecznego, natomiast tylko sygnał wideo prowadzony był do kamery standardowym kablem z końcówką cinch. Przy czym tu była navi nieoryginalna, z takim złączem - nie trzeba było nic przerabiać, ani stosować przejściówek.

 

BTW, jeżeli masz oryginalną navi (jak zrozumiałem) może warto jednak rozejrzeć się za oryginalną kamerą z odzysku? Będzie trochę drożej, ale odejdzie Ci zabawa w szukanie odpowiedniej wtyczki.

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, jeżeli masz oryginalną navi (jak zrozumiałem) może warto jednak rozejrzeć się za oryginalną kamerą z odzysku? Będzie trochę drożej, ale odejdzie Ci zabawa w szukanie odpowiedniej wtyczki.

Do H6 MY08 EU nie ma oryginalnych kamer (nigdy nie były fabrycznie montowane).

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem tą z linku, zobaczymy jak się sprawdzi. Podświetlaniem się nie przejmuje, w swoim poprzednim aucie dopiero po jakimś czasie zobaczyłem, że świeci tylko jedna strona. Najwyżej tj piszesz wstawie też LED w drugą lampę.

 

Dla mnie taka kamera ma duży plus, ze jest prosty i dyskretny montaż. Kamer OEM - od nowszych lub innych modeli jest jak na lekarstwo i są dość drogie, więc zaryzykuje z chińskim patentem :) - podobno całkiem dobrze to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do H6 MY08 EU nie ma oryginalnych kamer (nigdy nie były fabrycznie montowane).

 

Miałem na myśli kamerę z Tribeki, a takze nowszych roczników Legacy/Outbacka, Forestera - prawdopodobnie są te same złączki (przynajmniej jeżeli chodzi o wersje z navi).

 

Najwyżej tj piszesz wstawie też LED w drugą lampę

 

Tak tylko w uzupełnieniu - minus takich rozwiązań jest tylko taki (podobnie jak tej kamery z lampką), że zwykle nie mają europejskiej homologacji, więc - oczywiście tylko potencjalnie - może wyniknąć z tego jakiś problem gdy trafi się na nadgorliwego stóża porządku ;) Ale skoro już kupiłeś to nie ma co się przejmować. Jakość tych wszystkich kamerek jest zbliżona.

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, dziala. Kupilem, zainstalowalem i dziala ok.

Tyle, ze drugi raz bym tego nie zrobil, bo nameczylem sie troche przy instalacji a i tak wole czujniki - w porowaniu do mojego poprzedniego auta. Jedyny plus to cena w sumie kosztowalo mnie to cos kolo 150zl + prawie dzien roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sherif, trzeba sie troche przyzwyczaic do kamery ale MZ moim zdaniem jest lepsza od czujników. Mozna dojechac dokladniej, nie nadziejesz sie ny wystajacy hak innego auta allbo niskiego slupka, ktorego czujniki nie wyczaja, podjedziesz precyzyjnie do podpiecia pzryczepy (praktycznie pod zaczep i wystarczy zwolnic korbę )Moze sluzyc jako wstaczne lusterko jak masz załadowany kufer pod dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sherif, trzeba sie troche przyzwyczaic do kamery ale MZ moim zdaniem jest lepsza od czujników. Mozna dojechac dokladniej, nie nadziejesz sie ny wystajacy hak innego auta allbo niskiego slupka, ktorego czujniki nie wyczaja, podjedziesz precyzyjnie do podpiecia pzryczepy (praktycznie pod zaczep i wystarczy zwolnic korbę )Moze sluzyc jako wstaczne lusterko jak masz załadowany kufer pod dach.

 

Tak, jedyna przewaga nad czujnikami to podjeżdzanie pod przyczepę. Reszta to kwestia przyzwyczajenia, ja długo jeździłem z czujnikami i wolę jak mnie coś ostrzega tzn piszczy :). Kamera niestety też nie pomaga przy tak dużym słońcu jak jest teraz, bo poprostu nic nie widać na wyświetlaczu.

 

Serif możesz podesłać aktualny link. Ten z pierwszego posta nie otwiera się już.

 

http://allegro.pl/kamera-cofania-subaru-impreza-outback-forester-i3261222847.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...