Skocz do zawartości

Jaki router do domowej sieci ?


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

Router na kompie ma jakieś zalety w ogóle?

 

1. szumi jak cholera

 

Bullshit. Zaczynasz od poleasingowej maszynki w obudowie typu small-factor i zamiast twardego dysku wkładasz weń kartę CF. Chłodzenie masz zazwyczaj pasywne, jeden, cichy wiatrak w zasilaczu. Leży u mnie taki jeden na szafie, bo mi się nie chce zebrać do skończenia go. W porównaniu z resztą wytwornic szumu egzystujących w pokoju (komputer, nawilżacz) praktycznie go nie słychać.

 

2. podatny na wywalenie

 

O stary... A domowe routerki nie są? Niektórym wystarczy większy pps od ruchu P2P, albo włączyć WPA i stają dęba w trymiga.

 

3. podatny na włamanie

 

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. W mydelniczkach też są błędy.

 

4. trzeba samemu łatać

 

A mydelniczkom nie trzeba aktualizować firmware?

 

Mydelniczki są fajne, dopóki nie chcesz na nich wystrugać czegoś ciekawszego. Mydelniczki np. słabo dają sobie radę z terminowaniem kilku IPSeców czy dużymi ilościami bardzo pofragmentowanego ruchu -- na starym PII czy PIII z sensowną kartą sieciową ogarniesz to bezproblemowo. Mydelniczki też, przynajmniej do niedawna, nie oferowały możliwości zarządzania ruchem i zliczania tego ruchu.

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię dłubać przy takim sprzęcie, w zasadzie jest to część mojej pracy, ale w domu zdecydowanie preferuję gotową skrzynkę, mniej prądu żre i jest bezszelestna. Nie zabiera też miejsca w szafie bo może stać normalnie na półce obok kompa i nie poraża brzydotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dzięki za info - chyba zdecydowałem się na Linksysa WRT54GL :-)

 

ja tez... i co? odpalenie emula i co 10 minut traci polaczenie :roll: wgranie mega-hiper-alternatywnego Tomato w niczym nie pomaga. Niestety mam wrazenie, ze tworcy tego sprzeta zapomnieli o tym, ze istnieje cos takiego jak p2p :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, wprawdzie ja u siebie bardzo ostro wszelakie p2p przycinam (w końcu to ma do prcy być a nie zabawy) ale nikt nie zgłaszał, że się transfery tną. Pisałeś na forum openlinksys.info? Może masz masz padnięte urządzenie? Może się przegrzewa? Problemy występują zarówno przy połączeniu via Wi-Fi jak i po kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, to nie jest w pracy, a w domu wiec to tzw. "inna inszosc"

Pisalem na forum, ale oddzwiek byl niewielki :(

http://www.openlinksys.info/forum/viewt ... ad_id=2864

 

Przegrzewania nie ma - ewidentnie jest to problem z emulią. Jak tylko wylacze osiolka router odzyskuje stabilnosc. Zerwanie polaczenia przy obu wlaczonych kompach dotyczy tylko tego z pracujacym emulem. Drugi (WiFi) dziala nieprzerwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...