Skocz do zawartości

Legacy - cykanie sprężarki klimatyzacji


maskun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę czy może ktoś stwierdzić po filmie który zamieściłem czy coś złego dzieje się ze sprężarką klimatyzacji ??

Co kilka sekund sprzęgło rozłącza się po czy załącza. W momencie rozłączenia przestają również kręcić się wentylatory na te parę sekund. Obroty też podwyższają się minimalnie a przy załączeniu obniżają...

 

Na dniach miałem przeprowadzony serwis klimy z uzupełnieniem i sprawdzeniem ciśnienia itp. Wszystko wyszło ok. Temperatura minimalna 8 stopni przy pomiarze czujnikiem.

Mechanicy przekazali że regeneracja sprężarki 300 - 400zł jeśli chodzi o to cykanie ale nie byli chyba pewni tej diagnozy....

 

Czytałem również że wiele osób ma to cykanie i tak jeździ i twierdzi że tak powinno być.  Panowie jaka jest prawda ??  Czy można kupić samo sprzęgiełko i wymienić żeby koszty były niższe czy tak jeździć.

 

https://youtu.be/PgPK5VeOG1g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że objawy które opisałeś plus filmik dają obraz sprawnego układu klimatyzacji :) 

Jeździj, używaj i ciesz się sprawnym sprzętem na nadchodzące upały.

8 stopni to bardzo dobry wynik.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam trochę starsze autko bo Imprezę z 95 ale u mnie jest tak samo podobnie jak w części innych aut. Zgodnie z wiedzą którą posiadam jako mechanik jest to normalne i nie ma się czym martwić. Ciesz się klimą ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem szczerze poprawiliście mi humor.....dla mnie wiadomo że najlepiej pytać tutaj wśród posiadaczy tych samochodów. Byłem pewny że to dziwne zachowanie - przecież klima powinna działać cały czas. Miałem inny samochód wcześniej i faktycznie wentylatory co jakiś czas się wyłączały ale nie było tego klikania sprzęgiełka.

Naczytałem się również na forum Forda(akurat tam użytkownik opisywał podobnie) że takie oznaki to objawy złego ciśnienia lub braku czynnika.

Chciałem jechać do jakiegoś warsztatu na dokładna diagnozę ale jak piszecie że ok to nie będe już drążył tematu....dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, też słyszę u Ciebie odgłos takiego hmmm.. nierównomiernego klekotu. Nie chodzi mi o to równomierne cykanie, tylko takie głuche kle, klekle, zawsze mnie zastanawiało co to taki odgłos wydaje i czy to jest u mnie tylko czy u innych też, ale u Ciebie też to słyszę :D

 

Już do paru osób z tym klekotaniem podchodziłem, ale albo nie słyszą tego, albo po 10 minutach wsłuchiwania się słyszą o co mi chodzi ale nie potrafią powiedzieć co wydaje taki odgłos.

 

Natomiast co do klimy to tez potwierdzam, mam tak samo i tak to ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  akir podczas momentu jak słychać sprzęgiełko - czyli klima się wyłącza/włącza - to zmieniają się minimalnie obroty. Nie pamiętam czy wzrastają czy opadają (ale chyba tak jak Ty napisałeś że wzrastają po włączeniu sprężarki)

 

Jest chodzi o Twoją odpowiedź że sprawne - również dzięki za info.

 

ps. Ja sprawdziłem dziś rano w innych samochodach a dokładnie w Peugeot 206 , Seat Leon i Lancia Delta i tam po włączeniu klimy nie ma co kilka sekund tego cykania sprzęgiełka - sprawdziłem to bardzo wnikliwie i czekałem nawet 5 minut w każdym aucie i cisza :-)  no ale ok Subaru i niektóre inne marki tak widocznie mają że jest to takie głośne. 

 

 

palmall nie wiem o jakie klekotanie chodzi - ja nie słyszę. Ogólnie boxer w tym Legacy kulturą pracy dorównuje silnikom V6 - a miałem kiedyś "fałkę" w innym samochodzie wiec mam porównanie.

Edytowane przez maskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

ODKOPUJE. 

 

Panowie, a co w sytuacji kiedy na biegu jałowym podczas tego przełączania niekiedy obroty potrafią spaść na ułamek sekundy tak, że silnik miałby ochotę przygasnąć i dopiero odbijają? Czy to znaczy, że sprzęgiełko jest do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...