Skocz do zawartości

Obszycie kierownicy skórą czy rękawiczki?


SR

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa miesiące temu dostałem elegancko w tył służbowej Vectry. Generalnie dostałem dosyć mocno bo wysunął mi się cały tylni most spod samochodu o 15 cm...

 

I dzięki ci kurtyno bo wolałem jednak przywalić bokiem o poduchę z fotela i głową w kurtyę niż dupnąć w szybe lub słupek boczny..

 

Skutek ujemny... nie słyszalem przez tydzień.. Ale miało to również swoje plusy bo widziałem jak żonie tylk japa lata a mimo to błoga ciszaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja moze wroce do tematu. Pytanie do osob uzywajacych kierwonic z zamszem. Po ilu mniej wiecej tysiacach kilometrow, zamsz na kierownicy nadawal sie do odnowy? Chcialem sobie zalozyc taka kierownice, ale zabardzo nie usmiecha mi sie co pol roku latac z nia do tapicera, albo wymieniac na nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze wroce do tematu. Pytanie do osob uzywajacych kierwonic z zamszem. Po ilu mniej wiecej tysiacach kilometrow, zamsz na kierownicy nadawal sie do odnowy? Chcialem sobie zalozyc taka kierownice, ale zabardzo nie usmiecha mi sie co pol roku latac z nia do tapicera, albo wymieniac na nowa.

Jeżeli zamsz to tylko jazda w rękawiczkach. Szkoda zachodu i roboty. Spocone ręce szybko wyślizgają kółko.

Ja radziłbym skórę. Zobacz jak wygląda skórzana fajera po 100 tyś. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osob uzywajacych kierwonic z zamszem. Po ilu mniej wiecej tysiacach kilometrow, zamsz na kierownicy nadawal sie do odnowy

 

O odnowy :roll: po pol roku w samochodzi do codzinnego uzytku nic z zamszu nie zostaje a kierownica wyglada jak by byla skorzana :mrgreen:

 

Jak wyzej polecam skore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, szkoda troche bo strasznie sie na taka kierownice napalilem. Obszywal moze ktos po zuzyciu taka kierownice np. alcantara? Moze jest trwalsza wtedy?

 

Nie ma szans.Mam OMP corsice od 6-7 lat na poczatku bylo super fakrycznie ale tak jak pisalem po pol roku sie wytarla i teraz wyglada jak skorzana.Czym bys nie obszyl nie wytrzyma.Jak bym kupowal jeszcz raz kupil bym skore.( sory wlasnie kupilem sabelta w skorze :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu dostałem elegancko w tył służbowej Vectry. Generalnie dostałem dosyć mocno bo wysunął mi się cały tylni most spod samochodu o 15 cm...

 

I dzięki ci kurtyno bo wolałem jednak przywalić bokiem o poduchę z fotela i głową w kurtyę niż dupnąć w szybe lub słupek boczny..

 

Skutek ujemny... nie słyszalem przez tydzień.. Ale miało to również swoje plusy bo widziałem jak żonie tylk japa lata a mimo to błoga ciszaaaaa

skoro dostales w tyl samopchodu to dlaczego miales uderzyc glowa o slupek? wg przy tego typu kolizjach glowa laduje w zaglowku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR Polecam obszycie skóra. Wybierz stosunkowo miekka i dobrej jakosci, w przeciwnym razie za jakis czas popeka i stwardnieje.

 

PS na codzien jezdze bez poduszki i w pasach szelkowych i nie jest to komfortowe rozwiazanie ( denerwujace jest wypinanie sie za kazdym razem gdy chce zmienic stacje w radiu itp) lecz nie zrezugnuje na rzecz seryjnych sznurowadeł!

 

To co lepsze na zime kolanówki czy kalesony :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu dostałem elegancko w tył służbowej Vectry. Generalnie dostałem dosyć mocno bo wysunął mi się cały tylni most spod samochodu o 15 cm...

 

I dzięki ci kurtyno bo wolałem jednak przywalić bokiem o poduchę z fotela i głową w kurtyę niż dupnąć w szybe lub słupek boczny..

 

Skutek ujemny... nie słyszalem przez tydzień.. Ale miało to również swoje plusy bo widziałem jak żonie tylk japa lata a mimo to błoga ciszaaaaa

skoro dostales w tyl samopchodu to dlaczego miales uderzyc glowa o slupek? wg przy tego typu kolizjach glowa laduje w zaglowku

 

Zależy jak mocne było uderzenie, mógł się odbić po prostu i jeszcze raz wycedzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR Polecam obszycie skóra. Wybierz stosunkowo miekka i dobrej jakosci, w przeciwnym razie za jakis czas popeka i stwardnieje.

 

Rozmawiałem z dwoma tapicerami samochodowymi. W sobotę z jednym od którego dowiedziałem się, że jest specjalny rodzaj skóry samochodowej i że zamsz się nie nadaje. Jest też skóra w wykonaniu perforowanym. Dziś rozmawiałem z drugim tapicerem. Pokazał mi 3 rodzaje skóry, które miał. Różniły się odrobine licem (czyli tym jakby lakierem na powierzchni). Potwierdził, że do tapicerki samochodowej używa się specjalnie do tego celu przygotowanej skóry samochodowej i powiedział, że wszyscy używają tego samego materiału (wszystkie warsztaty tapicerskie i producenci samochodów). Jest to wypraktykowane i takiej skóry się używa. Mówił, że we wszystkich hurtowniach jest ten sam materiał. Jest to polska skóra bydlęca garbowana najcześciej we Włoszech. Koszt obszycia u jednego to 200 zł a u drugiego 160 zł. Obszycie najczęściej obejmuje koło i ramiona kierownicy do miejsca, gdzie zaczyna się pojemnik poduszki (podane ceny dotyczą takiego wykonania). Czas wykonania wynosi od 3 do nawet 10 godzin w zależności, co się obszywa (tylko koło kierownicy, koło + ramiona do poczatku pojemnika poduszki lub całą kierownicę łącznie z jej środkową częścią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze wroce do tematu. Pytanie do osob uzywajacych kierwonic z zamszem. Po ilu mniej wiecej tysiacach kilometrow, zamsz na kierownicy nadawal sie do odnowy? Chcialem sobie zalozyc taka kierownice, ale zabardzo nie usmiecha mi sie co pol roku latac z nia do tapicera, albo wymieniac na nowa.

 

Ja mam OMP Corsica i po roku dalej jest mechata :) Tylko ze ani razu nie dotknalem jej gola reka. Nawet na dystansie 15 metrow. W tym czasie zajechalem 2 komplety rekawic (Sparco polecialy po 5 miesiacach Momo maja 7 mcy i wygladaja fajnie) Kierownica Momo natomiast wyswiechtala mi sie po pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylne prawe koło. Samochody zetknęły się pod kątem 90 stopni. Ponieważ Vectra kombi jest długa uznałem że to uderzenie z tyłu... Ale jak zwał tak zwał... Pas miałem i zadziałały napinacze.

Swoją droga naprawa - 27 900,-

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...