Skocz do zawartości

Subaru Legacy 2.0


Monte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno kupiłem Legacy z 2005r.+LPG  i potrzebuję waszej pomocy w rozpoznaniu kilku usterek.A więc :

Po pierwsze samochód mam już od jakichś 3 miesięcy ale od około 2 tygodni mam problem z odpalaniem na zimnym silniku, najgorzej jest rano myślałem, że to może problem  świec ale po wymianie jest to samo.

Po drugie na wolnych obrotach słychać dziwny pisk (coś jak "ćwierkanie") nie są to rolki bo były wymieniane. Dźwięk dochodzi jakby ze sprzęgła.

Po trzecie na zimnym silniku gaśnie podczas  jazdy jest to trochę niebezpieczne bo przy większej prędkości gdy nacisnę sprzęgło lub wrzucę na luz samochód bez powodu gaśnie... Dopiero po jakichś 20-30 min jazdy wszystko się normuje.

po czwarte nierówna praca silnika obroty spadają po niżej 700 i ciągle się wahają.

I wreszcie po piąte przy szybszym ruszaniu (nie chodzi mi o strzał ze sprzęgła) samochód strasznie wyje (nie wiem jak dokładnie opisać ten dźwieć, coś jakby zapchany klakson).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego, jeśli chodzi o "ćwierkanie" jak to nazwałeś to skrzynia do wyjęcia, albo łożysko się kończy albo docisk(mogłobyć przypalone sprzęgło i krzywy docisk jest, dwumasy jeszcze bym nie podejżewał), albo to i to, proponuję wymienić komplecik razem z łożyskiem prowadzącym które znajduje się w kole zamachowym. Gaśnie z powodu brudnego, albo źle pracującego silniczka krokowego. Przpustnicę też proponuję wyczyścić. Dopiero jak to zrobisz to trzeba zająć się problemem z odpalaniem, ale myślę, że to też wina krokowego albo ssania, czy jak to nazywamy "odkurzacza" pod maską;)

Edytowane przez AlexClyde
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem czemu od razu obstawiacie dwumase, bardzo często wysrywa się docisk i słoneczko pokrzywione popiskuje o lozysko oporowe, bardzo wiele razy się z tym spotkałem, gdyby coś było z 2masa telepałoby silnikiem, pod noga sprzeglo, albo zwyczajnie by sie tłukła albo szarpało autem, a kolega napisał tylko o cwierkaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...