Skocz do zawartości

Większe wtryski subaru GC8


misiek00781

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam kolejne pytanie, chcialbym poruszyc temat wtryskow w subaru GC8 wiadomo ze rozrozniamy 3 typy

-phase 1 - np STI v3

-phase 1/1.5 - tez STI wersje z lat ok 96

-phase 2 - np slawne zolte 440cc z Gt99/00

Jako posiadacz STI GC8 (chyba mam phase 1/1.5 - jeszcze nie wyciagalem :) )

Czy lepiej jest kupowac wtryski pod moje szyny paliwowe czyli powiedzmy phase 1/1.5. Czy lepiej dokupic adaptery i przejsc na nowszy typ phase 2 ? Jesli tak to gdzie moge takie graty nabyc ? Chyba najlepiej i najtaniej zastosowac wtryski newage 550-tki bo zdaje sie ze do okolic 350-370 starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay'u (głównie US) jest trochę większych wtryskiwaczy (550 - 1000 ccm). Ceny? Cóż ... do najtańszych nie należą ale jak nie chcesz robić konwersji to trzeba płacić. :)

Edytowane przez Paulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat, sory koledzy ale nie widze nigdzie dostepnych zestawow do przejscia na nowszy typ wtryskow :(

 

Edit: Czy tylko taki zestaw wystarczy ? http://m.ebay.com/itm/Subaru-sidefeed-ej20-ej22-300ZX-Phase-1-2-Adapter-kit-stage-2-II-fuel-injectors-/201511763412?nav=SEARCH

Edytowane przez misiek00781
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ami ale stosujesz dokladnie taki zestaw ? :) i sprawdza sie ? :) bo kwestia jest taka ze raz dokopalem sie do info ze trzeba listwy zmienic. I z tego zlco patrzylem wtyczki chyba tez sa inne.. Wiec poprostu chodzi mi o to czy tylko taki zestaw wystarcza do zmiany ;)

Edytowane przez misiek00781
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dokladnie taki - kupowalem z innego zrodla (Carl Davey, ale juz nie sprzedaje). Ale wyglada podobnie - musisz miec adaptery bo wtryskiwacze sa nieco inne. Od Carla byly na pewno pierscienie ciete z aluminium, zwykle, srebrne.

O wtyczkach nic nie pamietam prawde mowiac.

Listwy zostaja tak jak byly, bo inaczej po co stosowac adaptery?

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem chyba co wlasciwie w koncu chcesz zrobic.

Jak chcesz wsadzic w obecne listwy (phase1/1.5) wtryskiwacze phase2 - to kupujesz adaptery i zakladasz na wtryskiwacze, i je montujesz w swoje listwy.

 

Mam u siebie tak zalozone wtryskiwacze phase 2 do listew phase1.5 (my97/98)

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec juz wyjasniam co chce ;) wiec widzialem 2 rozwiazania:

1. Adaptery do listew 1/1.5 ktore pozwalaja na zalozenie phase 2 ktore sa dostepne w wiekszych wydajnosciach :) czyli rozwiazanie ktore podeslalem z aukcji.

2. Co poruszyl siewcu zamiana calych listew. Jednak te chyba nie sa p&p z tego co sie orientuje.

 

Tak wiec krotko.. poprostu trzeba kupic adaptery i w droge :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy pomóżcie mi, chce zmienić listwy w starym legacy turbo, żeby zamiast side feed założyć duże wtryski top feed
Co mi jest do tego potrzebne??
jak montowany jest top feed do kolektora? listwa go dociska i to listwa jest przykręcana do kolektora?
i co znaczają
-phase 1
-phase 1/1.5
-phase 2 -
to jakaś wielkość gniazd w kolektorze czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w gt99 wtryski z sti04. (żółte side feedy 550)

 

Moje oryginalne wtryski z gt też były żółte, jeśli chodzi o wizualne różnice to te z STI maja większe sitko i innego koloru obwódkę wokół sitka.

 

Prościej kupić po prostu większe side feedy niż się bawić w jakieś adaptery...

 

ewentualnie przełożyć kolektor...

Edytowane przez wojnakrzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...