Skocz do zawartości

Giulietta


wolnemiasto

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że nie ma co porównywać klasę lexusa do Alfy :P  

Akurat mam inne zdanie , a na pewno jeśli mówimy o technicznej stronie. A o detalach bije alfe na łeb na szyje nawet LS 430 z lat 90  :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no fakt cytat mi wyszedł :) noc nie spana , trzeba zrozumieć . A co do leksa, generalnie teraz bym go nie kupił.

Dlaczego bo jest za bardzo elegancki i poważy. Ale w przyszłości jak mi się znudzą te wszystkie zabawki. Na pewno zagości u mnie. Leks to leks sztuka sama w sobie. Ranking niezawodności i luksusu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lex - niezawodność tak, luksus - niekoniecznie. Jakość wykończenia wnętrza (choćby nierówne szwy tapicerki) odbiegają od standardów np Audi...

 

Tu się niestety nie mogę zgodzić. Dzisiaj przyjrzałem się dokładnie A6 allroad I generacji i niestety akurat na tym polu, jak i w przypadku wyciszenia wnętrza ustępuje lexusowi z tych samych lat/klasy. Układ napędowy natomiast mi bardzo w nim odpowiada(2.7biturbo). Ale że temat o alfie,  to gratuluję zakupu, bo alfy uwielbiam i coraz śmielej patrzę w stronę 159 2.4 Q4 ;).​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać każdy ma inne gusta i guściki. Co do Alfy ta jest naprawdę spoko. No ale wybrał bym ISF :) nawet tego 8,9 letniego :)

Audi nie , nie tego w ogóle nie brałem pod uwagę. Tak drogich w naprawach i psujących sie aut nawet nie oglądam. 

Powód dwóch kolegów właśnie ma S4 bi turbo i nie mogą tego się pozbyć :) a cena już zeszła daleko w dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać każdy ma inne gusta i guściki. Co do Alfy ta jest naprawdę spoko. No ale wybrał bym ISF :) nawet tego 8,9 letniego :)

Audi nie , nie tego w ogóle nie brałem pod uwagę. Tak drogich w naprawach i psujących sie aut nawet nie oglądam. 

Powód dwóch kolegów właśnie ma S4 bi turbo i nie mogą tego się pozbyć :) a cena już zeszła daleko w dół :)

isf to zupełnie inna liga niż giulietta. Jak bym miał budżet to bym sobie sprawił takiego z roku 2007 - 2008 (koszt to ponad 100 000 zł)

 

Dziś znów kolejne kilometry nabite. Jestem coraz bardziej zadowolony z zakupu. Dużo rozmawiam przez telefon - jest naprawdę cicho, nawet przy prędkościach 140 - 150 km/h

 

Spalanie wyszło mi 10,1 l/100 ale jakieś 40% drogi  zrobiłem autostradą z prędkościami nawet .2.. (chwilowa)

Dziś średnia z 300 km to 8,8 spokojne tempo (nikt mnie nie wyprzedził) 110-120 max

nic nie stuka, plastiki nie trzeszczą. Bagażnik - golf się nie umywa, jest spory jak na tą klasę.

Edytowane przez wolnemiasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję samochodu :) Jeśli ktoś lubi Alfę. Nie rozumiem do końca tylko zachwytów na zasadzie Alfa Romeo i najpiękniejsze samochodu. Gusta są oczywiście różne, ale od dobrych kilku lat Włosi nie zrobili niczego naprawdę wartego uwagi. Giulietta to w gruncie rzeczy Bravo, było niezłe GT, a reszta to kredyt zaufania z lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy to marka startowała w F1. Kończąc spam dla właściciela niech służy. Dla reszty coś do pośmiania się: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód dwóch kolegów właśnie ma S4 bi turbo i nie mogą tego się pozbyć :) a cena już zeszła daleko w dół :)

 

Wziales pod uwage, ze to juz staroc? Bo skoro biturbo to musi byc 2.7 silnik ostatnio montowany w s4 b5, blisko 20 letni samochod. Pewnie nie sa pierwszymi wlascicielami, wiec nie ma sie co dziwic, ze stare sportowe auto sie psuje. Impreza GT to odpowiednik i tez wymaga juz troski.

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

isf to zupełnie inna liga niż giulietta. Jak bym miał budżet to bym sobie sprawił takiego z roku 2007 - 2008 (koszt to ponad 100 000 zł)

Generalnie sylwetka Giulietty jest naprawdę przyzwoita :) ISF no to jest fakt inna liga .

 

Wziales pod uwage, ze to juz staroc? Bo skoro biturbo to musi byc 2.7 silnik ostatnio montowany w s4 b5, blisko 20 letni samochod. Pewnie nie sa pierwszymi wlascicielami, wiec nie ma sie co dziwic, ze stare sportowe auto sie psuje. Impreza GT to odpowiednik i tez wymaga juz troski.

Wolałbym imprezę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję samochodu :) Jeśli ktoś lubi Alfę. Nie rozumiem do końca tylko zachwytów na zasadzie Alfa Romeo i najpiękniejsze samochodu. Gusta są oczywiście różne, ale od dobrych kilku lat Włosi nie zrobili niczego naprawdę wartego uwagi. Giulietta to w gruncie rzeczy Bravo, było niezłe GT, a reszta to kredyt zaufania z lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy to marka startowała w F1. Kończąc spam dla właściciela niech służy. Dla reszty coś do pośmiania się: 

ktoś mnie w googlował  i mnie nie lubi...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję auta - piękne. Giuliettą jeździ moja żona- tez białą - ale wersja 1,4 multiair 170km. Alfa pozytywnie mnie zaskoczyła - jak na przedni napęd super się prowadzi.

Nie miałem okazji jechać wersją z czterolistną koniczynką - tu pewnie jeszcze o stopień lub dwa lepiej. Chętnie wsiadam za kierownicę.

Jedyny mankament który zauważyłem po zakupie levorga to wielkość kierownicy - mogłaby być troszeczkę mniejsza /ta w levorgu jest w sam raz ;) /... a może to kwestia ustawienia

Fajne auto z charakterem. wszystkim którzy mówią "damskie" polecam się przejechać i porównać np. z golfem, octavką czy mazdą 3 - alfa jeździ najfajniej 

 

co do 159 z Q4 - może zamiast 2,4  -> 3.2 /260km/ albo w ładniejszej wersji czyli brera 3.2 Q4

Edytowane przez piotrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mnie w googlował  i mnie nie lubi... :)

 

 

 

 

Przeciwnie, po prostu uważam, że obecnie nie ma co stawiać każdej Alfy automatycznie jako kanon piękna. Wiele z nich to samochody bez charakteru. A filmik w moim mniemaniu jest nie tylko śmieszny, ale ma też w sobie, niestety, nieco prawdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek o alfie to nie mogło zabraknąć pięknej Giulii:  :)

 


 

ktoś mnie w googlował  i mnie nie lubi... :)

 

 

 

 

Przeciwnie, po prostu uważam, że obecnie nie ma co stawiać każdej Alfy automatycznie jako kanon piękna.

 ...są gusta i guściki. Kiedyś spotkałem się z opinią, że deska rozdzielcza w Passacie b5 jest bardzo ładna.

Edytowane przez iron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ktoś mnie w googlował  i mnie nie lubi... :)

 

 

 

 

Przeciwnie, po prostu uważam, że obecnie nie ma co stawiać każdej Alfy automatycznie jako kanon piękna. Wiele z nich to samochody bez charakteru. A filmik w moim mniemaniu jest nie tylko śmieszny, ale ma też w sobie, niestety, nieco prawdy. 

 

Każdej nie ale 159, giulietta - to kanon piękna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ktoś mnie w googlował i mnie nie lubi... :)

 

 

 

Przeciwnie, po prostu uważam, że obecnie nie ma co stawiać każdej Alfy automatycznie jako kanon piękna. Wiele z nich to samochody bez charakteru. A filmik w moim mniemaniu jest nie tylko śmieszny, ale ma też w sobie, niestety, nieco prawdy.

Każdej nie ale 159, giulietta - to kanon piękna

159 jak najbardziej tak ale giulietta jak dla mnie owszem jest przyjemna dla oka ale taka trochę bezpłciowa. 147 bardziej mi się podobała.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka historia

 

Dziś odebrałem piękną/drapieżną
i opowiem od początku.
Kilka dni temu po odpaleniu silnika otworzyłem okno, po coś tam, i usłyszałem jakiś "świergot". Se myślę, kurczę to przecież nie dizel!. No, ok, wrzuciłem bieg i pojechałem.Zauważyłem,ze po jakimś czasie ów świergot znikł. Zacząłem obserwować i niestety codziennie witał mnie ów przyjemniaczek.
Podrapałem się w głowę (mam łysą) i se tak myślę co to k... jest.
Zacząłem drążyć znów historię auta. Kiedyś już pisałem, że serwis ASO alfa romeo jest upośledzony - nie mają bazy napraw. Każdy serwis sobie. Sprzedający zastrzegał, że auto było na serwisie przy 105 000 km i na pewno miało wszystko zrobione w tym rozrząd. Udało mi się w końcu dojść jaki to serwis (auto torino Kraków) zadzwoniłem wypytałem i usłyszałem, że oczywiście auto było, miało robione wszystko (płyny, filtry) ale właściciel nie wydał zgody na wymianę rozrządu! To ja żyję w błogiej nieświadomości a tu w każdej chwili mogłoby nastąpić bum..... Od razu telefon do nie-aso (od iluś tam lat serwisuje tam samochody - podają kawę, herbatę, jest wi-fi, jest wygodna sofa, fotel... mili ludzie, jest z kim pogadać.) umówiłem się i tyle. Ale, że jestem upierdliwy, dzwonię do handlarza i mówię jak jest, że chyba się miną z prawdą. Na to on, że przeprasza i postara się wyjaśnić sprawę, gdyż miał zapewnienie, że wszystko (w tym rozrząd) był robiony. Pan Handlarz oddzwonił i wyjaśnił mi sprawę w ten sposób, że jego też wprowadzono w błąd. Zaproponował rekompensatę, którą przyjąłem i uwaga! sprawę uważam za załatwioną profesjonalnie, uważam też, że handlarz nie chciał mnie oszukać, a po prostu jego wprowadzono w błąd. Pozostaje mi polecić tą firmę jak rzetelną. Jesli będę szukał następnego auta to na pewno zacznę od nich!
Teraz mam nowy rozrząd, już nie ma świerszcza smile.png - w serwisie jako stałemu klientowi, sprawdzili jeszcze autko i jest ok.

Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/forum_ogolne_o_alfa_romeo/14766-co_dzis_zrobilem_dla_swojej_belli_-1105.html#ixzz3ztLTNoFo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...