Skocz do zawartości

Czy da się po "rzeźbieniu" zamontować wysoki spoiler z STi do WRX-a


Luki_wrx_prodrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy da się po przeróbkach klapy w WRX-ie zamontować wysoki spoiler od STi? Wiem że w klapie z STi jest dużo więcej otworów bo mam taką klapę+spoiler tylko jeśli by się dało np. nawiercić w mojej otwory i to spasować to zaoszczędziłbym trochę kasy na malowaniu i czasu bo klapę jaką zakupiłem miała być w kolorze srebrnym a okazało się że jest w lekko szarym :oops: taki sprzedający daltonista (fotka poniżej). Może ktoś robił takie coś albo widział/słyszał że ktoś coś takiego zrobił.

 

af01492d6ad4.jpg

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na tylnej klapie naleśnika , i bez problemu zamontowałem wysoki parapet :) Po demontażu zostały cztery otwory, które pasuja do parapetu a reszte po przymiarce odwierciłem i leży jak ta lala ;)

 

a ty montowałes oryginalny spoiler od STi zamiast naleśnika?

 

no właśnie w WRX-ie są 4 otwory na śruby i 2 otwory na te klipsy plastikowe a w klapie od STi są 4 otwory na klipsy i chyba są w innych miejscach i 10 dziur na śruby.  Tak właśnie myślę żeby to przewiercić i jeśli bym to zrobił to tylko ziomek mi omaluje spoiler a klapy bym nie ruszał

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pod te plastikowe klipsy też wierciłeś otwory? zgadza się? czy poprostu użyłeś 2 klipsów bo na fotce widać że WRX ma 2. A pwoiedz mi w miejscach gdzie wierciłeś nie powstały zagięcia na klapie po przyciskaniu wiertła?

 

de22262a3a00.jpg

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wgniotek jeśli użyjesz nowego / ostrego wiertła , wtedy wiercenie nie wymaga przykładania dużej siły .

Najlepiej zrobić szablon rozmieszczenia otworów na spojlerze a potem przyłożyć go do klapy , to minimalizuje ryzyko błędu i koniecznych potem korekt a co za tym idzie późniejszych problemów ze szczelnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie lepiej kupić spoiler od razu z klapą. Często klapa dodawana jest jako gratis albo dodatek za śmieszne pieniadze. Nie trzeba bawić się z trasowaniem, wierceniem i masz oryginalne plastikowe klipsy w klapie, których noe będzie przy przeróbce tej z WRXa. Ja kupiłem cały komplet w cenie spoilera i montaż zajmuje jakieś 20min z przełożeniem zamka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie lepiej kupić spoiler od razu z klapą. Często klapa dodawana jest jako gratis albo dodatek za śmieszne pieniadze. Nie trzeba bawić się z trasowaniem, wierceniem i masz oryginalne plastikowe klipsy w klapie, których noe będzie przy przeróbce tej z WRXa. Ja kupiłem cały komplet w cenie spoilera i montaż zajmuje jakieś 20min z przełożeniem zamka :).

 

Matsil ale ja mam klapę dostałem w gratis-ie (patrz 1 post) tylko rozchodzi się o to że miała być srebrna a nie jest i muszę malować całość czyli spoiler+klapa a to koszto około 800zł (mowa o dobrym lakierniku jakim jest moj znajomy a nie o przysłowiowym Januszu który maluje w szopie) dlatego wolałbym zostawić klapę i omalować sam spoiler co wyjdzie dużo taniej o jakies pewnie 500zł. Klipsy mam bo były w klapie 4 sztuki :)

 

 

 

Pamiętaj też o przełożeniu sprężyn - 2 sztuki :)

 

o jakich sprężynach od klapy?

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprężyny/druty, przy zawiasach klapy.

 

Przekładał będzie mój znajomek lakiernik jeśli zdecyduję się na malowanie więc napewno to zrobi :) ale dzięki za przypomnienie ale chętnie bym to przewiercił i dołożył tylko spoiler od STi i zostawił klape. Najpierw musze wysłać rzeczy z Anglii do Polski potem będę myślał napewno pierwszy do malowania pójdzie spoiler. Co do szczelności to będzię dana nowa klejąca gąbka naokoło spoilera jak to było w oryginale tak samo zrobiłem przy niskim spoilerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  doman powiedział Pamiętaj też o przełożeniu sprężyn - 2 sztuki   o jakich sprężynach od klapy?

 

 

 

 

Sprężyny/druty, przy zawiasach klapy.

 

 

 

Przekładał będzie mój znajomek lakiernik jeśli zdecyduję się na malowanie więc napewno to zrobi

 

Nie wiem czy do końca zrozumiałeś (bo nikt nie wspomniał o tym) - przy klapie STI z "parapetem" sprężyny z reguły są grubsze niż te w klapie z "naleśnikiem" (muszą utrzymać większy ciężar). Po zainstalowaniu "parapetu" do takiej klapy,ta będzie ci opadać z prędkością światła i to czasami na głowę. No chyba, że sprężyny również grube w swoim aucie.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Andremil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy do końca zrozumiałeś (bo nikt nie wspomniał o tym) - przy klapie STI z "parapetem" sprężyny z reguły są grubsze niż te w klapie z "naleśnikiem" (muszą utrzymać większy ciężar). Po zainstalowaniu "parapetu" do takiej klapy,ta będzie ci opadać z prędkością światła i to czasami na głowę. No chyba, że sprężyny również grube w swoim aucie.

 

Szczerze to nie wiem jakie mam obecnie sprężyny pewnie normalne takie jak w WRX-ie są niestety nie dostałem sprężyn do klapy. Zobaczymy co będzie jak się zajmę tematem ale to dopiero nie wcześniej niż w kwietniu/maju bo nie ma mnie w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej, odkopię temat.

 

Czekam na ori spoiler z STI i będę zmuszony wywiercić kilka dodatkowych otworów w klapie z WRX'a.

Macie może schemat lub pomysł jak to zrobić dobrze i przy okazji nie zepsuć? ;) 

 

PS. Kupię sprężyny do klapy bagażnika z STI, więc jeżeli ktoś ma na zbyciu, proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krzepas napisał:

Hej, odkopię temat.

 

Czekam na ori spoiler z STI i będę zmuszony wywiercić kilka dodatkowych otworów w klapie z WRX'a.

Macie może schemat lub pomysł jak to zrobić dobrze i przy okazji nie zepsuć? ;) 

 

PS. Kupię sprężyny do klapy bagażnika z STI, więc jeżeli ktoś ma na zbyciu, proszę o info.

Prosty i banalny sposob :) odwroc spoiler zalatw sobie duzy dlugi karton odbij na nim sruby i dopasuj na klape pozniej je poprostu nawierc i JOB DONE

Jesli miales niski spoiler to 4 otwory beda pasowac juz od reki reszta to juz krwstia wiercenia :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 02:38, ThatSubiBoy napisał:

Prosty i banalny sposob :) odwroc spoiler zalatw sobie duzy dlugi karton odbij na nim sruby i dopasuj na klape pozniej je poprostu nawierc i JOB DONE

Jesli miales niski spoiler to 4 otwory beda pasowac juz od reki reszta to juz krwstia wiercenia :D

Robiłem w podobny sposób, nabiłem karton na szpilki lotki i jazda;) 4 dziury z naleśnika się pokrywają także izi;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 02:38, ThatSubiBoy napisał:

Prosty i banalny sposob :) odwroc spoiler zalatw sobie duzy dlugi karton odbij na nim sruby i dopasuj na klape pozniej je poprostu nawierc i JOB DONE

Jesli miales niski spoiler to 4 otwory beda pasowac juz od reki reszta to juz krwstia wiercenia :D

Robiłem w podobny sposób, nabiłem karton na szpilki lotki i jazda;) 4 dziury z naleśnika się pokrywają także izi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem jeszcze prościej, bez szablonów itp. - włożyłem śruby w spojler i przyłożyłem do klapy tak aby 4 weszły w miejsca po naleśniku - pozostałe po lekkim dociśnięciu zostawiły elegancki ślad na klapie. W tych miejscach nawierciłem dziury i weszło jak ulał. :) 

Nie chciałem robić szablonu z kartonu bo bałem się że coś mi się przesunie i będzie lipa. :P

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krzepas napisał:

Dzięki, za podpowiedzi.

 

Jeszcze jedno, wszystkie śruby są takie same? Czy są różnego rodzaju?

Jedne są dłuższe, inne krótsze, ale których ile jest oryginalnie to nie wiem :P

Edytowane przez GRB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...