Skocz do zawartości

Blokujący się pedał sprzęgła


Krawiec_91

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Impreza GT '98, sprzęgło hydrauliczne. Podczas jazdy w korku kiedy co chwila się wciska sprzęgło po jakimś czasie pedał przestaje odbijać a z czasem sprzęgło zaczyna łapać przy samej podłodze i biegi wchodzą coraz ciężej, aż w końcu calkiem przestają wchodzic. Myślałem że to wina płynu ale wymieniłem nawet na dot 5.1 i nadal jest to samo. Może ktoś miał podobną przygodę i wie co to może być bo ja nie mam pojęcia a nie chce wymieniać wszystkiego pokolei. Dodam jeszcze że jak samochód postoi i ostygnie to wszystko wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapa sprzęgła? Ale rozciąga się pod wpływem temperatury czy co? Bo na zimnym jest ok a jak jadę w korku to jest źle. Natomiast jak jade w trase nawet bardzo długą nic z tym się nie dzieje. Wysprzęglik raczej też sam się nie naprawia. Odpowietrzane było po wymianie płynu i sprawdzane kiedy znowu pojawiło się to zło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka wysprzęglika miałem to 2x objawy identyczne a po wystudzeniu wszystko wracało do normy. upalając zimą to samo 2-3 minuty i pedał sprzęgła w podłodze, chłodzenie i działał. Jak kojarzę zestaw naprawczy z Daewoo chyba jakieś śmieszne pieniądze kosztuje i pedał jak nowy bezproblemowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie ostatnio z czymś podobnym do czynienia ale przyczyną okazało się jeszcze coś innego ;) Chociaż obstawiałem wysprzęglik, to jednak nie on winny był. Z tym że u mnie było obojętne czy auto ciepłe czy zimne, a pedał lubiał zostać tylko przy ostrym przyspieszaniu - minimum takim żeby głowę wyginało :)

 

Przyczyna okazała się wyjątkowo prozaiczna :biglol: - brak sprężynki na wysprzęgliku. Prawdopodobnie przeciążenie przy przyspieszaniu powodowało lekkie jego cofnięcie ku grodzi co skutkowało zostaniem pedału w podłodze przy zmianie na wyższy bieg... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Muszę na razie odwołać to, co napisałem powyżej. U mnie nadal pedał sprzęgła wpada, choć mam wrażenie, że teraz (po wymianie skrzyni) zaczyna się trochę później. Czy ktoś mógłby wyjaśnić, dlaczego pedał wpada dopiero po pewnym czasie (czy zależy to od temperatury czy od liczby wciśnięć pedału) i czy może to być sprawa niewłaściwego odpowietrzenia układu po wymianie sprzęgła? Przed tą operacją nie miałem takich problemów, więc nie bardzo wiem, w jaki sposób wysprzęglik mógłby się "uszkodzić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zauważyłem że zależy to w dużym stopniu od temperatury. Zimą praktycznie problem nie występuje, natomiast w największym upale już po kilku minutach jazdy zaczyna się blokować. Odkładam to ciągle ale chyba już przed następnym sezonem czas na wymianę tego przewodu. Najpewniej trzeba go będzie dorobić więc pewnie zrobię już w oplocie żeby był dożywotni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odkładam to ciągle ale chyba już przed następnym sezonem czas na wymianę tego przewodu. Najpewniej trzeba go będzie dorobić więc pewnie zrobię już w oplocie żeby był dożywotni

Ja ostatnio dokonałem takiego zabiegu, pożyczyłem od użytkownika Kiedro przewód i dałem do zakucia- tyle że mój jest w podwójnym oplocie i martwię sie tylko że jest zbyt sztywny. Zdam relacje po wymianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompka sprzęgła przy pedale była sprawdzona?

Może ona nie daje rady lub jest źle wyregulowana.

Nie była, ale dzięki za wskazówki

 

Jak powinna wygladac procedura odpowietrzania? Przetoczylem juz duzo plynu, ale pedal sprzegla nie chce sam odbijac i trzeba go pompowac kilka razy. Ja robiłem to tak: wcisniecie i przytrzymanie pedalu, odkrecenie i zakrecenie odpowietrznika, odpuszcznie pedalu itd. Widzialem jeszcze patent z blokowaniem cylinderka, ale tez nie pomoglo.

Edytowane przez jawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...