Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

no jak tak czytam to mój OBK 2.5 n/a AT jest jakiś dziwny bo pali w mieście minimum 16 lpg - odcinki do 8 km,

średnio na 44 litrach lpg robię 280 km.

z Waszych wypowiedzi wynika że pali 3-4 litry za dużo :shock: o co kaman :?:

no to sporo ci pali, mój wrx od świeta jak jadę na kuchence to na 35 litrach robię tyle co ty, a tak średnio 267-270 taki mi wychodzi, ale stwierdziłem że szkoda samochodu na to dziadostwo i jeźdzę tylko na 98

może wymień wtryski u mnie pomogło, jak wymieniłem na nowe hana do tego filtr, i 2 litry mniej i to nawet przy ostrej jeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po niedzielnym wyjeździe, dodam, że z tyłu siedziała moja mama, WRX potrafi zejść do 10 l 8) Ale ja dziękuje za taką jazdę :|

 

Ja w trasie GieTekiem 260KM 360Nm schodzę do 9l/100km :) W mieście udało mi się zejść do 11l/100km.

Gość, który kupił ode mnie WRX`a, jak ostatnio go widziałem mówił, że w trasie jadąc do Francji spalił mu poniżej 9l/100km :shock: :shock: :shock:

Jeżdżąc normalnie mi wychodzi spalanie 13-14l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekkk co to znaczy "jadąc normalnie",skoro wartości podane 9 czy 11l w mieście dotyczą jazdy z dozwolonymi prędkościami,tzn.że "jazda normalna" to przekraczanie predkości,chcesz powiedzieć,ze łamiesz przepisy?? :mrgreen::mrgreen::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po niedzielnym wyjeździe, dodam, że z tyłu siedziała moja mama, WRX potrafi zejść do 10 l 8) Ale ja dziękuje za taką jazdę :|

 

Ja w trasie GieTekiem 260KM 360Nm schodzę do 9l/100km :) W mieście udało mi się zejść do 11l/100km.

Gość, który kupił ode mnie WRX`a, jak ostatnio go widziałem mówił, że w trasie jadąc do Francji spalił mu poniżej 9l/100km :shock: :shock: :shock:

Jeżdżąc normalnie mi wychodzi spalanie 13-14l/100km.

 

Ja niestety nie jestem w stanie w mieście zejść do jakichś normalnych liczb :| Mieszkam w małej mieścinie także silnik niedogrzany i wychodzi 18/100 8)

 

9 litrów na 100 to już masochizm :P:lol:

 

maciekkk co to znaczy "jadąc normalnie",skoro wartości podane 9 czy 11l w mieście dotyczą jazdy z dozwolonymi prędkościami,tzn.że "jazda normalna" to przekraczanie predkości,chcesz powiedzieć,ze łamiesz przepisy?? :mrgreen: :mrgreen: :P

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moj Legar 2.0 at,w trasie laczacej jazde z v od 50-85 km/h na budowanej ''gierkówce'',potem do Opola z v rzedu 90-130,max 180 zrywami,na calosci 860 km,spalil z klima i 3 osobami na pokladzie ,wg. kompa 8.4 l.Podliczylem recznie spalanie tankujac pod korek,wyszlo ciut wiecej.

Dodam,ze delektuje sie jazda,ale przy przyspieszaniu i wyprzedzaniu,czasem irytuje mnie nadal wolne zbieranie sie skrzyni na D, wiec czesciej niz zwykle uzywalem ''sport''.Nie pochwale sie wyczynami,ale moje auto to raczej limuzyna,w miare szybka i komfortowa.Ja jestem bardzo zadowolony,po przesiadce z corollki 1.3 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszu broni-Valdiiaga-po miescie malo jezdze,ale po trasie tej,jaka machnalem tydzien temu,wskazania kompa wskoczyly mi od razu na 9.0,zwykle 9.6.Lubie ekodriving,macham tez na redukcji,to mi zostalo po manualu,staram sie ekodroving uprawiac,ale wykorzystujac mozliwosci auta.Bynajmniej,az tak go nie zamulam.Paliwko zawsze dobre,wykozrystanie mozliwosci auta sensowne i adekwatne do umiejetnosci kierujacego i auta....:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak 8) Myślałem że 9,6 L/100 to jakaś bzdura na moim kompie, ale nie wykluczam ,że jest to możliwe :?: Dodam ,że w mieście 8)

 

A jakie miasto?

 

Miasto zatłoczone WPR. I albo ktoś mi dolewa do zbiornika, albo od dwóch miechów komputer świra dostaje :lol:

Generalnie patrzę na ten wynik i waha się 9,4 - 9,6 i nie wierzę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jest wprost proporcjonalne do kąta wychylenia pedału przyspieszenia.

Niekoniecznie :P Widziałem kierowców, którzy orzą samochody w normalnej jeździe na wysokich obrotach jednostajnie... Jedzie sobie taki aparat 60 km/h drugim biegiem (nawet dieselami)... No ale cóż. Ewolucja człowieka nie dotyczy widocznie 100% populacji :roll: A potem się dziwi, że 1.9 tdi bierze mu 8-10 l/100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak tak czytam to mój OBK 2.5 n/a AT jest jakiś dziwny bo pali w mieście minimum 16 lpg - odcinki do 8 km,

średnio na 44 litrach lpg robię 280 km.

z Waszych wypowiedzi wynika że pali 3-4 litry za dużo :shock: o co kaman :?:

Nie pali za dużo, spalanie w normie. Mój Forek 2.5 n/a A/T pali tyle samo LPG. Turbowanna zresztą też tylko że benzyny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszu broni-Valdiiaga-po miescie malo jezdze,ale po trasie tej,jaka machnalem tydzien temu,wskazania kompa wskoczyly mi od razu na 9.0,zwykle 9.6.Lubie ekodriving,macham tez na redukcji,to mi zostalo po manualu,staram sie ekodroving uprawiac,ale wykorzystujac mozliwosci auta.Bynajmniej,az tak go nie zamulam.Paliwko zawsze dobre,wykozrystanie mozliwosci auta sensowne i adekwatne do umiejetnosci kierujacego i auta....:-)

 

Część! Cześć Przyjacielu Lookita!

Widocznie mój komp w Legarze zachowuje się w podobnie jak nasz minister skarbu, mówiąc w skrócie uprawia księgowość kreatywną :lol: że niby mieści się w przysłowiowej 10L/100

:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za malo poznalem moje auto po miescie,ale raczej staram sie jezdzic wiecej w trasie.Zasadniczy test bedzie zima,gdy poznam pierwszy raz w zyciu walory uzytkowe 4x4,automatu oraz calego Legara zima.Do tego czasu czeka mnie wazny ,duzy ,drogawy przeglad przy 105 kkm.Przesiadlem sie z raczej bardzo ekonomicznego auta,wiec staram sie tego uroki ekonomiczne poznawac stopniowo ;-)

Porownujac w trasie mojego L i rocznego Hyundaia1.3 i30 mego Ojca,jadac wspolnie 2 autami do tego samego celu,Jego wynik byl o 1.5 l gorszy :-) Jak dla mnie,rewelacja.....Mowie o swoim.....

Valdiiaga-gdybym mial z racji pobytu miec numery,mialbym konkurencyjne oniegdaj do Twoich,a tak mam z innego woj .;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za malo poznalem moje auto po miescie,ale raczej staram sie jezdzic wiecej w trasie.Zasadniczy test bedzie zima,gdy poznam pierwszy raz w zyciu walory uzytkowe 4x4,automatu oraz calego Legara zima.Do tego czasu czeka mnie wazny ,duzy ,drogawy przeglad przy 105 kkm.Przesiadlem sie z raczej bardzo ekonomicznego auta,wiec staram sie tego uroki ekonomiczne poznawac stopniowo ;-)

Porownujac w trasie mojego L i rocznego Hyundaia1.3 i30 mego Ojca,jadac wspolnie 2 autami do tego samego celu,Jego wynik byl o 1.5 l gorszy :-) Jak dla mnie,rewelacja.....Mowie o swoim.....

Valdiiaga-gdybym mial z racji pobytu miec numery,mialbym konkurencyjne oniegdaj do Twoich,a tak mam z innego woj .;-)

 

Stary, to nie moje numery, chociaż fakt, osiedliłem się tu już chyba na dobre!

Po krótce: z pochodzenia Galicja, sercem z Mazur, obecnie i już chyba na stałę WPR

A Ty skąd Kolego jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...