Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Mój turbo dziadek znowu przekroczył 17l/LPG ( spokojna jazda, 80% miasto ). W zimie zmieniłem sondę i była poprawa. ( palił około 15,5 ). teraz znowu w górę.

 

Czy po zmianie opon z zimowych 215/60 R16 na letnie 225/55/R16 możliwy byłby wzrost spalania o ponad litr ?

 

Przyłącze się do pytania. Czy macie doświadczenia ze spalaniem na 215/55/17, a na 225/50/17

 

heheh no nie mów że zaczołeś wracać uwagę że więcej pali :P wydaje mi się że tera masz brembo to więcej ciśniesz i dla tego więcej palisz :twisted:

 

Spalanie to wymówka. Szukam sobie usprawiedliwienia i potwierdzenia dobrego wyboru, bo Nokiany występują też 215/55/17, ale

1) 225 lepiej trzyma w zakrętach,

2) 225 chyba lepiej hamuje ( ze względu na większą szerokość :roll: :?: )

3) 225 bardziej ściąga na nierównościach

... no i to spalanie :twisted:

Może Lukass pomoże mi utwierdzić się w przekonaniu o dobrym wyborze :?:

 

Ps.

W Warce dały sobie nieźle radę, nie było tragedii :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trasa Olsztyn - Września w licznikowym przedziale 100 - 110 km/h. Olsztyn tankowanie do odbicia, Września do odbicia i .... 6.9 na 100km. :shock:

Może wiało mocno w tył nie wiem. :)

O! Masz 555 postów! Jest taka kategoria już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na torze kartingowym jak upalałem zrobiłem na jednym baku niecałe 140 km.( ale potem pękły mi dwa tłoki, a wskazówka od paliwa poruszała się jak po przekręceniu kluczyka ) Teraz jak docieram silnik po zakuciu to na trasie wyszło 11,3. :shock: Od tej strony mojej małej jeszcze nie znałem. :mrgreen:

2.5?

 

-- Pn kwi 16, 2012 11:37 pm --

 

Mój turbo dziadek znowu przekroczył 17l/LPG ( spokojna jazda, 80% miasto ). W zimie zmieniłem sondę i była poprawa. ( palił około 15,5 ). teraz znowu w górę.

 

Czy po zmianie opon z zimowych 215/60 R16 na letnie 225/55/R16 możliwy byłby wzrost spalania o ponad litr ?

 

Przyłącze się do pytania. Czy macie doświadczenia ze spalaniem na 215/55/17, a na 225/50/17

 

Taki zamiennik spowoduje przede wszystkim różnice w prawdziwej prędkości. Średnica koła nie jest ta sama, więc będą przekłamania. W spalaniu też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zmieniam opony z zimowych 205/55/r16 (stal) na letnie 215/??/r17 (alu) to wzrasta spalanie na oko jak przyłożę oba koła do siebie to wysokościowo są podobne. Na zimowych średnie spalanie trasa 11 lpg na letnich 12-13 lpg może dlatego że na letnich jeżdżę szybciej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord!! Kraków-Poznań przez Ostrów (droga nr. 78 i dalej 11) spalanie 7.2l/100km w Forku 2.0 n/a.

Starałem się jak mogłem - z racji "skończonych" klocków hamulcowych gdzie się tylko dało hamowałem silnikiem i nie przekraczałem 105km/h :) Te 0.2l/100km chyba da się jeszcze urwać jadąc na letnich oponach, ja jeszcze mam zimówki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe spostrzezenie z STI jak jezdze po alpes maritimes gdzie ograniczenie jest 110 na autostradach to poli 14l a jak w innym departamencie gdize jest do 130 to 12l

najoszcéedniejsza jazda wychodzi przy 160km/h czyli ze 3500rpm :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavel, ale łacha drzesz czy serio pytasz? ;)

Może warto napisać, w jakich warunkach: miasto 100%, ale miasto weekendowe, czyli bez korków. Jazda 85% eko ("kapelusz-mode on") a pozostała część lekko powarkując. Generalnie techniki jazdy racjonalnej były na tapecie cały czas. Teraz ciekawi mnie jeszcze jazda "po kawalersku" oraz trasa. Dam znać...

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie wskazane przez komputer wyniosło 6,6 l/100km, na trasie z Warszawy do Ostródy. Jazda emerycka, z tempomatem, prędkość w zakresie od 85 do 95 km/h. Prędkość podczas wyprzedzania (3 razy :wink:) około 130 km/h.

 

Nie ukrywam, że jest to mój rekord, zarówno spalania w trasie, jak i mojej wytrwałości w takiej jeździe :lol:

 

20120427225746.jpg

 

-- N kwi 29, 2012 11:05 am --

 

kiosk na 1/4mili; rozgrzanie silnika 4przejazdy plus dojazd i powrót, wyszło 12L :mrgreen:

 

Według moich obliczeń to jakieś 75 l/100km :shock: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...