Skocz do zawartości

XV 2016


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy użytkownik XV po chwilowym zachwycie tym autem wczesniej czy później dochodzi do pewnych wniosków dotyczących jakości wykonania tego auta - szybciej jeżeli miał okazje samemu w nim podłubac ;)

Nie wiem jak Ty, ja zachwycony nie byłem. Wiedziałem od początku o jakości wykonania tego auta(poza szmatką przy kierownicy) a mimo to kupiłem go bo w podobnej cenie moim zdaniem pół roku temu konkurencji tak naprawdę to on nie miał. W związku z powyższym rozczarowania raczej nie będzie bo doskonale wiem czym jeżdżę i świadom jestem jakości tego auta a mechanicznie nie mam mu nic do zarzucenia. Owszem jest parę pierdół do poprawy ale bez przesady z tymi wnioskami wyciaganymi po jakim kolwiek czasie. Chciałbym by był komfortowy jak limuzuna, bezszelestny jak hybryda, dzielny w terenie niczym "sześćdziesiuntka" "sunsiada" i piękny niczym kwiat róży rosą pokryty o poranku ale...no właśnie przecież wiedziałem co biorę wiec nie marudzę. To świetne auto.

Może w 2017 poprawią to i owo i bedzie jeszcze lepszy.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetne auto. Może w 2017 poprawią to i owo i bedzie jeszcze lepszy

ja moge pisac tylko i wyłącznie o my14 bo takim jezdze. IMO do bycia swietnym temu autu sporo brakuje. - jest po prostu srednie, bez szału, wyjątkowo głośne. Byc może w modelch my16 cos tam pozmieniali i w auto jest takie jakie powinno byc - nie wiem i zapewnie nigdy się nie dowiem bo do ASO jakos mnie nie ciagnie. Dlatego pisząc o tym aucie staram się zaznaczyc zawsze IMO, moim zdanim uważam, że. 

w kabinie mialem okazje sobie troche pogrzebac-XV to puszeczka bez wytłumienia w dodatku dość niechlujnie złożona ( za to łatwa w demontażu i montażu ).A brak wytłumienia= brak komfortu akustycznego ( trzaski, piski, stuki , puki, dzwieki z zewnątrz zawieszenia itp itd ) Komory silnika się nie dotykam bo sie na tym nie znam, nie mam takiej potrzeby i motor uważam  za najdoskonalszą rzecz w tym samochodzie. Zresztą nikogo nie mam zamiaru do niczego przekonywać.

Obecnie rynek crossover'ów jest tak duży, że co chwile wychodzi cos nowego co mnie wyjątkowo cieszy bo jest o czym podyskutować :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oglądałem na salonie w aktualnej wersji nawtykali wszędzie uszczelki co mogło by sugerować niwelacje szumu powietrza .

Drzwi kierowcy mają praktycznie 3 poziomy uszczelek . 

Zadbano również o łączenie uszczelek dzięki czemu tworzą one okrąg  po zdjęciu a nie prostą linie (wyeliminowano przerwę na łączeniu ) .

Silnik jest trudno słyszalny co sugeruje lepsze wygłuszenie grodzi , mnie zastanawia tylko dlaczego nie zastosowano baranka na całym podwoziu , brakuje także osłon termicznych od katalizatora może jest to spiekalny zabieg w celu przemycenie mruczenie wydechu do kabiny ?

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w kabinie mialem okazje sobie troche pogrzebac-XV to puszeczka bez wytłumienia w dodatku dość niechlujnie złożona ( za to łatwa w demontażu i montażu ).A brak wytłumienia= brak komfortu akustycznego ( trzaski, piski, stuki , puki, dzwieki z zewnątrz zawieszenia itp itd ) Komory silnika się nie dotykam bo sie na tym nie znam, nie mam takiej potrzeby i motor uważam  za najdoskonalszą rzecz w tym samochodzie. Zresztą nikogo nie mam zamiaru do niczego przekonywać.

Obecnie rynek crossover'ów jest tak duży, że co chwile wychodzi cos nowego co mnie wyjątkowo cieszy bo jest o czym podyskutować :)

 

Np. nowy Seat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke,ale tylko troszke,zaluje,ze nie obejrzalem C-HR na zywo przed zakupem XV-a.Auto ladne z zewnatrz,bajeranckie,cenie sobie Toyote,mialem....Ale,z uwagi na nieprawdziwy naped 4x4,turbo w silniku,cene chora,jak za skonfigurowane pode mnie auto,odpadlo na wejsciu.W sumie,gabarytami rozni sie niewiele od XV-a,brakuje jej napedu 4x4,niemniej,autko mi sie zajeb--cie podoba.Jest mniejsza od xv-a,pewnie tansza w serisie,ale....silnik turbo do mnie nie przemawia.POdjade ja obejrzec,moze pojezdzic ,jak juz bedzie osiagalna w Aso.Kto wie,moze po leasingu XV-a,dla Zonki kupie C-HRa?Widzialem test Auto Swiata w Yt,calkiemcalkiem,ale,jak dla mnie za glosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Juke jest podobny i dostępny już teraz ;) 


...nie no przesadziłem...Toyota ma ładniejsze światła z przodu :mrgreen: 


Właśnie wyczytałem że C-HR ma być produkowana także i w Polsce więc jakość napewno lepsza będzie od Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...