Skocz do zawartości

XV 2016


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zastanawiam się, czy to źle, czy dobrze...

 

Jeśli faktycznie tak jest i robią to tam, gdzie dealer obszywał mojego poprzedniego OBK, to bardzo dobrze.  Jakość skóry i wykonanie obszycia jest rewelacyjne - tego nie można porównać z żadną skórą oferowaną przez producentów samochodów w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się, czy to źle, czy dobrze...

jak mnie wku***a takie gadanie - bez urazy. Dlaczego ma byc zle? Jezeli uwazasz ze polskie wyroby czy uslugi polskich fachowcow sa na tak slabym poziomie ze musi cos byc produkowane poza granicami naszego kraju to jestes w duzym bledzie. Co to za podejscie ze jak cos  z zagranicy to musi byc lepsze niz nasze?? Naprawde sporo produktow jest robione u nas kupowane przez zagraniczne firmy a nastepnie sprzedawane w naszym kraju za kilkukrotnie wieksze pieniadze - ale to temat na inna dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie pamiętam jak było w oryginale ale podparcia bocznego brak
 

 

tez brak ale to raczej wynika z kwestii praktycznych 

natomiast faktem jest, że fotele w XV mogłyby być nieco bardziej wyprofilowane, może to zabrzmi dziwnie ale te z levorg-a GT-S byłby by całkiem nie głupim rozwiązaniem (oczywiście nie w skórze  ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się, czy to źle, czy dobrze...

jak mnie wku***a takie gadanie - bez urazy. Dlaczego ma byc zle? Jezeli uwazasz ze polskie wyroby czy uslugi polskich fachowcow sa na tak slabym poziomie ze musi cos byc produkowane poza granicami naszego kraju to jestes w duzym bledzie. Co to za podejscie ze jak cos  z zagranicy to musi byc lepsze niz nasze?? Naprawde sporo produktow jest robione u nas kupowane przez zagraniczne firmy a nastepnie sprzedawane w naszym kraju za kilkukrotnie wieksze pieniadze - ale to temat na inna dyskusje.

 

Nie twierdzę, że skoro polskie, to musi być złe, ale do polskiej roboty podchodzę z dystansem, bo niestety mamy dużo chałturników. Ciężko jest znaleźć uczciwego pracownika, który cię nie okradnie ani nie wykona roboty na odwal się. Niestety coś o tym wiem. Jak muszę komuś coś zlecać, to drżę myśląc jak to będzie zrobione. Na zachodzie Polacy może mają opinię świetnych fachowców i dobrych pracowników. U nas w kraju trudno o dobrego fachowca. Stąd moje zastanowienie, czy to, że coś jest produkowane w Polsce, to oby na pewno atut. To było bardziej pytanie retoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tąd moje zastanowienie, czy to, że coś jest produkowane w Polsce, to oby na pewno atut

dla mnie atut. Taki juz jestem ze wole dac zarobic swojemu niz Chinczykowi. Byc moze wynika to z faktu ze sam jestem polskim producentem -nie wazne czego, i wiem ze jezeli  wypuscimy bubla to klienci po prostu odejda. A z "fachowcami" bywa bardzo rożnie - to fakt. Ja zawsze biore takich z polecenia , nie wyklucam sie o kazdy grosz, nie pytam czy bedzie taniej, nie popedzam i prawie zawsze jest zrobione ok - a jak nie jest to poprawiaja do skutku :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczne tapicerki skórzane w Subaru pochodzą z Polski ?

 

tapatalk

raczej tylko dla XV - do tej pory nawet Exclusive standardowo miał materiałową tapicerkę - skórzane były szyte w Polsce (na całą Europę, co do innych rynków to nie wiem) - każdy dealer miał gustowną książeczkę reklamową z proponowanymi "zestawami" skór (można było, przynajmniej jak na Subaru, wybrać z wielu opcji zestawienia kolorów)

a sam XV MY16 jak dla mnie wizualnie zdecydowanie lepiej od przedliftowego, zdjęcia z wnętrza też mi się podobają - ciekawe, czy zrobili coś z zawiasem, no i szkoda, że nie dorzucili 1.6 DIT, ale może za rok, dwa...

Edytowane przez mahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

raczej tylko dla XV - do tej pory nawet Exclusive standardowo miał materiałową tapicerkę - skórzane były szyte w Polsce (na całą Europę, co do innych rynków to nie wiem) - każdy dealer miał gustowną książeczkę reklamową z proponowanymi "zestawami" skór (można było, przynajmniej jak na Subaru, wybrać z wielu opcji zestawienia kolorów)
 

 

to wiem, myślałem, że "fabryczne" tapicerki skórzane są wykonywane w Polsce a nie np. Korei Północnej 

 

chodzi mi o tapicerki z jakimi auto wyjeżdża z fabryki nie w ramach doposażenia "w salonie" to jest nic innego jak zlecenie do zewnętrznego wykonawcy już tu w PL i można tak zrobić z każdym autem 

 

3a6d8dd1c844d8b95c059a840e13fc.jpg

 

XV - jak i inne Subaru - może opuścić fabrykę z tapicerką skórzaną 

 

pewnie w przypadku "starego" XV do Polski przypływały tylko auta w tkaninie, po czym na życzenie klienta auto było "indywidualizowane" co wydaje się całkiem ciekawym rozwiązaniem gdyż daje dużo szersze możliwości jak "fabryczny standard"


 

 

sam XV MY16 jak dla mnie wizualnie zdecydowanie lepiej od przedliftowego
 

 

absolutnie  ;)

 

ten nowy to jakiś chromowany "paszkwil" choinka na zewnątrz jak i w środku - ale to tylko moja opinia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

fabryczne tapicerki skórzane w Subaru pochodzą z Polski ?

 

tapatalk

(...)no i szkoda, że nie dorzucili 1.6 DIT, ale może za rok, dwa...
Za dwa lata zapewne nowa generacja. FHI planuje wyposażyć wszystkie silniki we wtrysk bezpośredni, wynikałoby z tego że silniki wolnossące pozostaną w ofercie.

 

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa lata zapewne nowa generacja. FHI planuje wyposażyć wszystkie silniki we wtrysk bezpośredni, wynikałoby z tego że silniki wolnossące pozostaną w ofercie.

mi taki xv z 2.0i z brz bardzo by odpowiadal bo patrzac na spalanie tego 1,6dit z levorga to pali wiecej niz 2.0i A to ze trzeba krecic pod czerwone zupelnie mi nie przeszkadza :)

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na XV SBD+CVT, bądź 1.6DIT z CVT. Optycznie bardziej podoba mi to nowe wnętrze jak samochód z zewnątrz. Ani te śmieszne chromy na zderzaku, ani te tylne świała nie przemawiają do mnie. Natomiast wnętrze niczego sobie. 

 

Niestety wersje wyposażenie/silnik na austriacki rynek nie dają innego wyboru, jak czekać. Żenada i tyle. 

 

Już z tego wszystkiego zastanawiam się nad XV 2.0i MT + kompresor :D

Korci mnie przejść na ciemną stronę mocy właśnie w taki sposób, jak to zrobili z BRZ: http://www.gebrauchtwagen.at/detailansicht.php?id_fahrzeug=3973627

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki jest koszt takiego obszycia przy zakupie nowego samochodu?

 

Mi przy kupnie OBK-a zaproponowano skórę za 6 tysięcy. Widziałem - pierwsza klasa.

 

Ale i tak pozostałem przy fabrycznym perkalu ;)

 

 

Dzięki za informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...