Skocz do zawartości

Outback 3.0 MR 08'


MateuszKramek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :)

 

Udało się! Kupiłem! Od dłuższego czasu tzn. od jakichś 3 lat po głowie chodziło mi Subaru, wcześniej Forester, teraz ze względu na przyzwyczajenie do dużego kombi Outback. Poszukiwania trwały około 3-4 tygodni. Przejrzałem wszystko co było w internecie w tym czasie w Polsce. Sprawdzałem mobile.de oraz aukcje w Szwajcarii. Oglądałem na żywo 3 sztuki. OBK sprowadzonego z Włoch, Legacy ze Szwajcarii, OBK w 2.5 ze Stanów i trochę straciłem zapał. Żaden z tych egzemplarzy nie spełniał oczekiwań. Po drodze uciekł jeden krajowy zadbany egzemplarz (srebrne 2.5 z pewnych rąk) oraz nie doszło do oględzin innego srebrnego 2.5 z bardzo niskim przebiegiem. Koniec końców pojawił się on. Ogłoszenie prawie bez informacji. Kontakt wiele nie wniósł. Dopiero kilka telefonów do sprzedawcy, kilkanaście e-maili, telefony do ASO gdzie mogli powiedzieć coś więcej oraz weryfikacja napraw we wskazanych warsztatach. Następnie pierwsze oględziny, wrażenie całkiem dobre, najlepsze jak dotychczas. Kolejno przegląd, konsultacje ze znajomym mechanikiem i negocjacje. Doszliśmy do porozumienia i drugi wyjazd do samochodu tym razem już z gotówką. Na miejscu wszystko pomyślnie i wracam Outbackiem :)

 

Następnego dnia wizyta w warsztacie. Odwiedziny wieczorem. Na szczęście bez niespodzianek. Kolejny dzień telefon, że jest zrobiony. Przyjeżdżam, już po kąpieli i sprzątaniu. Nic tylko wsiadać i jechać. I to było to :wub:  Po trzech latach w dwulitrowych dieslach oddech pełną piersią i prawdziwa przyjemność z jazdy. To jest to. To i nic innego  :yahoo: OBK FOREVER!  :wub:

 

Wrzucam kilka zdjęć i melduje się na następnym spocie w W-wie  B)

post-23408-0-92203200-1444772873_thumb.jpg

post-23408-0-60755600-1444772877_thumb.jpg

post-23408-0-56579800-1444772880_thumb.jpg

post-23408-0-97439000-1444772887_thumb.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo fajny wóz- zdjęcia środka by się przydały. Wypatrywać go będąc w wola? Czy to jednorazowy wypad tylko pod dach do zdj?

 

Podeślę zdjęcia środka jak sobie go ładnie wypiorę :) Wola Park odwiedzam regularnie na zakupy, mieszkam 1,5 km stąd.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz sprzedawał to cudo to jestem pierwszy w kolejce ;)

To mam gazować u Jako czy kupujesz?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Czym środek robiłeś? Piknie wyszło ;)

Dzięki :) Canon 600D, 50 mm.

:biglol:

 

Się pytam się czym czyściłeś? :D

Nie do końca byłem pewny o co pytasz zapytam znajomego z myjni co to za specyfiki używają .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie gazuj biorę go :P

 

H6 się nie gazuje i to jeszcze w takiej opcji wyposażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superancki, gdyby u mnie w firmie była zgoda na używane to miałbym takiego ale jest inaczej :)

Na spot chyba nie dotarłeś...

Która to myjnia?

 

Wielkie dzięki, też mnie urzekł :yahoo: Niestety nie dojechałem bo jeszcze stał wtedy na diagnostyce i myjce właśnie w Auto Kółko. Na następnym będę  :)

 

 

Nic nie gazuj biorę go   H6 się nie gazuje i to jeszcze w takiej opcji wyposażenia

 

Kurcze, nawet się jeszcze nie nacieszyłem, śniegu nie było... Co proponujesz?

Się nie gazuje, a to dlaczego, 2,5 turbo jeżdżą zagazowane ;)  

Edytowane przez MateuszKramek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nic nie gazuj biorę go   H6 się nie gazuje i to jeszcze w takiej opcji wyposażenia

 

Kurcze, nawet się jeszcze nie nacieszyłem, śniegu nie było... Co proponujesz?

Się nie gazuje, a to dlaczego, 2,5 turbo jeżdżą zagazowane ;)  

 

 

Zagazować wszystko można nawet porsche. Pytanie jest takie co się stanie z silnikiem po większym przebiegu. Silnik jest przystosowany do benzyny, która jest w stanie ciekłym. Gaz jak to gaz w dodatku spalanie odbywa się w niższej temp. Więc można tylk gdybać. Ale jak się ma taki smaochód to i ma się za co go tankować i utrzymać. Ja wychodzę z takiego założenia. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nic nie gazuj biorę go   H6 się nie gazuje i to jeszcze w takiej opcji wyposażenia

 

Kurcze, nawet się jeszcze nie nacieszyłem, śniegu nie było... Co proponujesz?

Się nie gazuje, a to dlaczego, 2,5 turbo jeżdżą zagazowane ;)  

 

 

Zagazować wszystko można nawet porsche. Pytanie jest takie co się stanie z silnikiem po większym przebiegu. Silnik jest przystosowany do benzyny, która jest w stanie ciekłym. Gaz jak to gaz w dodatku spalanie odbywa się w niższej temp. Więc można tylk gdybać. Ale jak się ma taki smaochód to i ma się za co go tankować i utrzymać. Ja wychodzę z takiego założenia. ;)

 

 

Zgadzam się z Tobą i ja też zawsze uważałem, że gaz jest dobry tylko w zapalniczce, ale i tak lepsza jest ta na benzynę  :biglol: Aczkolwiek czytając forum zauważam, że ludzie gazują wszystkie silniki benzynowe subaru i jeszcze sobie chwalą w ogłoszeniach sprzedaży jaki to majster gaz montował. Po kalkulacji moich rocznych przebiegów przy spalaniu H6 na benzynie i gazie widzę oszczędność rzędu 8-10 tys. więc rzędu dobrych wczasów.

 

Nie miałem wcześniej auta w gazie, ale z mojej wiedzy wynika, że gaz spala się w wyższej temperaturze niż benzyna i dlatego ma to wpływ np. na regulację zaworów co w H6 jest rzeczą istotną. Podsumowując jeśli majster, który jest uważany za jednego z najlepszych w kraju jeśli chodzi o lpg do subaru, sam jeździ subaru na lpg i na subaru niejeden ząb zjadł, ponadto jest osobą szanowaną w tym środowisku to ja jemu i jego robocie ufam  :) Jeśli chodzi o utrzymanie OBK to polecam śledzić ten wątek, będę na bierząco wrzucał informacje jak się miewa. Myślę, że zaniedbany nie jest i nigdy nie będzie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowny wóz- posiada wszystkie opcje jakie chciałbym mieć w kolejnym swoim wozie- chyba mam wytypowanego następce ;)  kwestia odkuć się z ostatnich wydatków.

 

To będę sztukę wypatrywał- też tam bywam na zakupach, bo mam rzut beretem.

 

Gaz V gen? Ponoć wedle myśli forumowej dobrze współpracuje z H6.

 

Od jakich roczników/modeli czy cokolwiek szły zegary z "pełnym" obrotomierzem tj. okrągły obrotomierz i okrągły prędkościomierz, a nie obrotomierz rodem z opla omegi "nachodzący" na prędkościomierz i mający swój ma na "2-giej"?

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nic nie gazuj biorę go H6 się nie gazuje i to jeszcze w takiej opcji wyposażenia

Kurcze, nawet się jeszcze nie nacieszyłem, śniegu nie było... Co proponujesz?

Się nie gazuje, a to dlaczego, 2,5 turbo jeżdżą zagazowane ;)

 

 

Zagazować wszystko można nawet porsche. Pytanie jest takie co się stanie z silnikiem po większym przebiegu. Silnik jest przystosowany do benzyny, która jest w stanie ciekłym. Gaz jak to gaz w dodatku spalanie odbywa się w niższej temp. Więc można tylk gdybać. Ale jak się ma taki smaochód to i ma się za co go tankować i utrzymać. Ja wychodzę z takiego założenia. ;)

 

Zgadzam się z Tobą i ja też zawsze uważałem, że gaz jest dobry tylko w zapalniczce, ale i tak lepsza jest ta na benzynę :biglol: Aczkolwiek czytając forum zauważam, że ludzie gazują wszystkie silniki benzynowe subaru i jeszcze sobie chwalą w ogłoszeniach sprzedaży jaki to majster gaz montował. Po kalkulacji moich rocznych przebiegów przy spalaniu H6 na benzynie i gazie widzę oszczędność rzędu 8-10 tys. więc rzędu dobrych wczasów.

 

Nie miałem wcześniej auta w gazie, ale z mojej wiedzy wynika, że gaz spala się w wyższej temperaturze niż benzyna i dlatego ma to wpływ np. na regulację zaworów co w H6 jest rzeczą istotną. Podsumowując jeśli majster, który jest uważany za jednego z najlepszych w kraju jeśli chodzi o lpg do subaru, sam jeździ subaru na lpg i na subaru niejeden ząb zjadł, ponadto jest osobą szanowaną w tym środowisku to ja jemu i jego robocie ufam :) Jeśli chodzi o utrzymanie OBK to polecam śledzić ten wątek, będę na bierząco wrzucał informacje jak się miewa. Myślę, że zaniedbany nie jest i nigdy nie będzie :D

Gazuje, gazuje moje h6 już z gazem i ... jeździ tak samo, tylko DUŻO taniej

post-15753-1446312097,4084_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...