Skocz do zawartości

Forek 06 - regulacja szybkości pracy wycieraczek


jasiem

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że mój Forester nie ma możliwości regulacji częstotliwości włączania się wycieraczek szyby przedniej w trybie pracy przerywanej (położenie INT pokrętła). I zgodnie z tym co napisał Seb_ek wystarczy wymiana manetki przy kierownicy od sterowania wycieraczkami na taką, która obsługuje tą funkcje (na taką jak ta: http://allegro.pl/show_item.php?item=5400003734 ) żeby tą funkcje mieć. Nic więcej nie trzeba wymieniać.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wystarczy wymiana manetki przy kierownicy od sterowania wycieraczkami na taką, która obsługuje tą funkcje

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie - temat mnie zainteresował, gdyż u siebie (Forester SG z 2007) również nie mam regulacji prędkości wycieraczek w trybie przerywanym, i też myślałem o jakimś patencie na dorobienie tej, jakże przydatnej funkcji. Mówicie, że wystarczy sama wymiana manetki z tą funkcją? Dużo jest roboty z wymianą? Mógłbyś opisać procedurę w paru krokach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widziałeś Pan...? To wypasiona fura jest ;)

Malyboss, nie wiem ja w SG ale pewnie podobnie do Forka SF. A tam z kolei wystarczy zdjąć osłonę kolumny kierownicy (odkręcić - od spodu chyba - śruby i rozdzielić 2 części), wykręcić ze 2 śrubki które trzymają manetkę (przykręcony jest ten biały plastik, który jest integralny z manetką), wypiąć całość ze złącza i powtórzyć procedurę w odwrotnej kolejności z nową manetką :) A potem sprawdzić czy działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie w obydwu Forkach (przedlift 05 i polift 06) była możliwość regulacji szybkośći pracy wycieraczek (przednich) na pierwszym poziomie pracy... Czy to chodzi o jeszcze jakąś inną regulację czy miałem jakieś wybitne szczęście do modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie tylko uwagę, że są dwa typy manetek z regulacją,

- regulacja przednich

- regulacja przednich i tylnej

 

link co wkleił jasiem ma obie.

Aha, po wymianie ta nowa jest trochę na innym poziomie niż oryginał, w każdym razie tak jest u mnie,

w związku z tym można wymienić również drugą stronę aby było równo.

 

Wiatrak,

pamiętasz może które złącze w kierownicy jest odpowiedzialne za tempomat?

Edytowane przez Seb_ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie w obydwu Forkach (przedlift 05 i polift 06) była możliwość regulacji szybkośći pracy wycieraczek (przednich) na pierwszym poziomie pracy... Czy to chodzi o jeszcze jakąś inną regulację czy miałem jakieś wybitne szczęście do modeli?

Wygląda na to, że miałeś (masz) szczęście :)

 

 

Analogicznie robi się tempomat :-)

A składane lusterka też jest tak prosto? ;)

Edytowane przez jasiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widziałeś Pan...? To wypasiona fura jest ;)

Malyboss, nie wiem ja w SG ale pewnie podobnie do Forka SF. A tam z kolei wystarczy zdjąć osłonę kolumny kierownicy (odkręcić - od spodu chyba - śruby i rozdzielić 2 części), wykręcić ze 2 śrubki które trzymają manetkę (przykręcony jest ten biały plastik, który jest integralny z manetką), wypiąć całość ze złącza i powtórzyć procedurę w odwrotnej kolejności z nową manetką :) A potem sprawdzić czy działa ;)

jasiem

Robiłeś taki "upgrade mod" w Forku SF ?

 

Ciekawe, czy pasuje taka manetka do Forka, od np. Legacy z podobnego rocznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jasiem Robiłeś taki "upgrade mod" w Forku SF ? Ciekawe, czy pasuje taka manetka do Forka, od np. Legacy z podobnego rocznika ?

W SF wymieniałem akurat tą druga manetkę, od świateł - ale procedura pewnie taka sama. Czy pasuje od Legacy - nie wiem.
Ok. Dzięki.

 

Trzeba będzie, przetrzeć szlak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jasiem Robiłeś taki "upgrade mod" w Forku SF ? Ciekawe, czy pasuje taka manetka do Forka, od np. Legacy z podobnego rocznika ?
W SF wymieniałem akurat tą druga manetkę, od świateł - ale procedura pewnie taka sama. Czy pasuje od Legacy - nie wiem.

 

Dwa dni temu wymieniłem na manetki od legacy,nie mam pojęcia jaki rocznik,  trzeba sprawdzić piny, ale powinno być to samo.

Robiłem w Forku III. Wystarczy zmienić kierownicę z przyciskami (200 zł) i kostka czujnika stopu 4 pinowa, 50 zł. Wymienić i tempomat działa :-)

 

@Seb_ek, nie pamiętam, ja po prostu zrobiłem jak wyżej.

Może być różnica między F  II a F III . Mój jest przed liftem . Nikt nie chciał podjąć tematu. Nawet ludzie którzy zajmują się subaru na co dzień  :angry:  .Nie bardzo umieli nawet powiedzieć co trzeba mieć.Mimo wszystko  dalej chodzi mi po głowie aby założyć tempomat. Może ktoś się jeszcze odezwie co przerabiał temat w rocznikach 2002 -2005 :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zwróćcie tylko uwagę, że są dwa typy manetek z regulacją, - regulacja przednich - regulacja przednich i tylnej

Tak, zgadza się. Na niektórych manetkach nie ma trybu "INT" w pozycji "REAR" - tylnej wycieraczki. Według mnie przerywany tryb pracy wycieraczki tylnej jest najzwyczajniej zbędny, więc stąd pytanie - czy nawet jeśli go nie ma, to czy reszta będzie działać poprawnie?

Poniżej link do aukcji, na której wystawiona jest manetka - chyba do Legacy? - niech ktoś potwierdzi, lub zweryfikuje. Czy nada się ona do Forestera II SG, i czy wszystkie funkcje będą poprawnie działać? Wolałbym właśnie taką, bo regulacja prędkości działania wycieraczek przednich w trybie przerywanym ma o wiele większy zakres. Ktoś podpowie?

http://allegro.pl/subaru-forester-legacy-przelacznik-wycieraczek-i5236109404.html#imglayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat w swoim Forku, i wymieniłem manetkę wycieraczek na najbardziej „wypasioną”, czyli z regulacją czsu przerw przy pracy przerywanej wycieraczki przedniej (pokrętlo) i z pracą przerywaną wycieraczki tylnej (pozycja INT). Powiem szcerze – praktycznie przy wycieraczce tylnej używam tylko pracy przerywanej. Kolega wymienil na taką z pokrętłem do regulacji przodu, ale bez INT do tylnej i… po miesiącu kupił taką jak moja, czyli z pracą przerywaną obu wycieraczek.
Link który podał Kolega Malyboss do manetki od Legasia – ta manetka nie pasuje, poniżej linki do pasujących manetek, ta aukcja gdzie sa 3 na zdjęciu, wybierz środkową.

http://allegro.pl/subaru-forester-96-02-przelacznik-wycieraczek-i5610190221.html

http://allegro.pl/przelacznik-manetka-wycieraczek-subaru-forester-ii-i5371701085.html

 

Pozdrawiam MirekS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malyboss, nie wiem ja w SG ale pewnie podobnie do Forka SF. A tam z kolei wystarczy zdjąć osłonę kolumny kierownicy (odkręcić - od spodu chyba - śruby i rozdzielić 2 części), wykręcić ze 2 śrubki które trzymają manetkę (przykręcony jest ten biały plastik, który jest integralny z manetką), wypiąć całość ze złącza i powtórzyć procedurę w odwrotnej kolejności z nową manetką :) A potem sprawdzić czy działa ;)

 

@jasiem - dziękuję bardzo za pomoc i rzeczową odpowiedź, wkrótce będę działał :-)

 

Link który podał Kolega Malyboss do manetki od Legasia – ta manetka nie pasuje, poniżej linki do pasujących manetek, ta aukcja gdzie sa 3 na zdjęciu, wybierz środkową.

 

@miroman - dzięki serdeczne za podpowiedź, środkowa manetka na rzeczonym zdjęciu jest już w drodze do mnie :-) O postępach w montażu i efektach będę informował na bieżąco :-)

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@jasiem - dziękuję bardzo za pomoc i rzeczową odpowiedź, wkrótce będę działał :-)
Proszę bardzo, powodzenia :) Mała uwaga - jest trochę inaczej niż w SF (albo słabo pamiętam) - w każdym razie dolna część osłony jest na jedną śrubę, ja ją ściągniesz, to trzeba odkręcić następne 2 śruby, które trzymają górną część. Dalej bez zmian :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...